Dodaj do ulubionych

a jednak ospa...

31.12.10, 12:07
moje drogie, byłam dziś z małym u lekarza i potwierdził moje przypuszczenia. mały ma ospę. dostał pudroderm, claritine, heviran i przeciwgorączkowo panadol. nie chciała mi przepisać syropu na uspokojenie, powiedziała, że nie ma teakiej potrzeby, żeby dawać dziecku hydroksyzynę. może i ma rację. wypytałam o wszystko, ale zapomniałam się dowiedzieć czy kąpać normalnie, codziennie czy raczej nie moczyć krostek? podpowiedzcie mi proszę, bo nie chcę mu zaszkodzić. wiem, że rzadko są przeciwwskazania do codziennej kąpieli, ale może ospa jest jedną z nich.
--
Rastafarian Way...
Edytor zaawansowany
  • ollasja 31.12.10, 12:27
    Kąpiele są jak najbardziej wskazane (może lepszy byłby nawet prysznic), bo utrzymanie odpowiedniej higieny zabezpieczy przed nadkażeniami bakteryjnymi zmian skórnych w ospie.
  • torunianka55 31.12.10, 12:33
    kąpałam w NADMANGANIANIE POTASU codziennie w małej wanience aż strupki po odpadały
  • mamaigiiemilki 31.12.10, 15:47
    kąpać jak najbardziej- ja przemywałam krosty nadmanganianem potasu, fajnie osusza krosty i je dezynfekuje- mój patent: wlać wodę z nadmanganianem do konewki i polewać ciało dzieckasmile i jescze rada: nie smaruj krostek np. na brwiach- potem bardzo ciężko schodzi ten puder; ja uzywałam Tanno Hermal, podobno lepsze, bo tak nie zasycha; a jak już moim ospa przeszła, to wyczytałam, że najlepszy jest roztwór gecjanny; pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia dla dzieckasmile
    --
    Emilka i Iga mają już...
    fotoforum.gazeta.pl/a/19006.html
  • szajma 31.12.10, 15:51
    a ten nadmanganian potasu to ja kupię w aptece? o ile w ogóle jeszcze znajdę jakąś otwartą...
    --
    Rastafarian Way...
  • jakw 31.12.10, 17:13
    Nadmanganian potasu to głównie w aptece. Acha, mi lekarka mówiła, że ewntualnie może być też po prostu rumianek.
    --
    Wiesz, co myślę ? - powiedziała Anna - Myślę, że to wszystko, co napisane było w gazecie, to kłamstwo. Bo to zupełnie wszystko jedno jak się mówi do małych dzieci. Czy się mówi łagodnie i uprzejmie, czy się na nie krzyczy, robią i tak, co chcą.
  • lupa_87 31.12.10, 22:09
    O radach ospowych było mnówstwo - poczytaj. Od razu wywal pudroderm bo to katastrofa jest. Ciało smaruj gencjaną na spirytusie, delikatne miejsca gencjaną na wodzie. Też zaczełam z synkiem tym gównem ale szybko się przerzuciłam - i słusznie bo potem tak samo spraktykowałam na sobie - ten puder to chyba zalecają lekarze, którzy nie pamiętają lub nie przechodzili ospy, bo by świra dostali smarując się tym.
    Ja kąpałam co drugi dzień - ale tylko szybki prysznic i osuszanie zamiast wycirania, bo ospy nie wolno przeziębić.
  • dziub_dziubasek 01.01.11, 08:28
    Dokładnie pudroderm jest do chrzanu. tylko gencjana. kąpać jak najbardziej trzeba, ale nie moczyć się długo w wannie.
  • jakw 31.12.10, 17:11
    Przeciwskazań do mycia jako takiego nie ma. Ale zdecydowanie lepiej robić to szybko za pomocą prysznica a nie moczenia się w wannie.
    --
    Wiesz, co myślę ? - powiedziała Anna - Myślę, że to wszystko, co napisane było w gazecie, to kłamstwo. Bo to zupełnie wszystko jedno jak się mówi do małych dzieci. Czy się mówi łagodnie i uprzejmie, czy się na nie krzyczy, robią i tak, co chcą.
  • szajma 01.01.11, 10:19
    jeszcze was trochę pomęczę. po ilu zmywa się ta gencjana i czy smarować też te krostki ci się robią na głowie między włosami? mały nie lubi tego pudrodermu, nie wiem, to pewnie niemożliwe ale twierdzi, że go boli jak smaruję. zaraz będę próbowła gencjany, bo za waszą radą też się w nią zaopatrzyłam. i czy lepiej ubrać w luźne spodnie czy w rajstopach niech biega? dodam, że to mały drapacz jest i ciągle go za ręce muszę trzymać. jakieś domowe sposoby na swędzenie???
    szczęśliwego nowego roku!!!
    --
    Rastafarian Way...
  • dziub_dziubasek 01.01.11, 12:03
    krostki we włosach też się smaruje. Moja córka miała ich tyle we wlosach, ze musiałam ją na króciutko ostrzyc. Ślady po gencjanie, zwłaszcza na włosach mloda miała przez jakieś 10 dni od ostatniego nasmarowania (mimo codziennej kąpieli)
  • szajma 01.01.11, 12:06
    a na oczach miała? mały ma coś na oku, żółta plama pokryta popękanymi naczynkami. średnica mniej więcej 3-4mm. nie wiem, czy w taksówkę i do szpitala czy nie robić paniki???
    --
    Rastafarian Way...
  • dziub_dziubasek 01.01.11, 12:14
    Nie miała, ale lekarka uprzedzała, ze może mieć w buzi, i na śluzówkach oczu też.
  • szajma 01.01.11, 12:21
    to jakiś koszmar. chyba pojadę do lekarza, na wszelki wypadek, żeby tylko się nie przeziębił po drodze. biedny jest i bez krost na oczach, jak go jeszcze zaczną swędzieć, to ja nie wiem co to będzie.
    --
    Rastafarian Way...
  • myshha1 01.01.11, 12:25
    Jeśli przebieg ospy jest ciężko to może lekarz powinien przepisać Heviran /chyba tak to się nazywało/ ?
    --
    Mądrość przychodzi wraz z wiekiem...Oby to nie było wieko od trumny...
  • marta-zs 01.01.11, 13:38
    Moja przechodziła ospę w listpadzie, miała wtedy 21m.
    Pierwszego dnia posmarowałam ją rivanolum, była okropnie żółta, wszystko się rozmazywało.
    Rivanolum cieżko schodzi, nie polecam, a lekarza miałam ochotę zbluzgać za ten shit.
    Drugiego dnia zaczełam smarować fioltem. Dobrze schodzi z ubrań, pościeli, ręczników.
    Skórę można domyć już po kilku dniach mycia.
    Kąpałam w nadmanganienie, nawet długo się chlapała, nic nie namokło.
    Wychodziłyśmy codziennie na dwor, nic nie "przeziębiła". Brak powikłań.
    Ospa w sumie trwała u Nas 7 dni, na 4dzien młoda miała już strupy, na 7 dzien, te strupy zaczeły odpadać. Najpóźniej odpadły te z głowy po ok. 3 tygodniach.
    Smarowałam ją całą, nawet we włosach.
    Heviran nie stosuje się u dzieci ponizej lat 2.
    Moja miała ospę bez gorączki. Za to zaraziła męża, to był dopiero meksyk wink
  • marta-zs 01.01.11, 13:40
    na swędzenie dobre będzie to ta komary dla dzieci, zapytaj w aptece, bo nazwa wyleciała mi z głowy. Wyrzuć te pudry, bo one tylko wszystko zapychają.
  • szajma 01.01.11, 15:18
    mały ma krosty nawet na oczach, wróciłam z ostrego dyżuru, dostaliśmy dwa różne preparaty w kroplach zovirax i jeszcze coś innego, przeciwbakteryjnego, bo niemal na pewno zakazi to przez tarcie oczy. biedny jest okropnie, marudzi okropnie. strasznie smutno...
    --
    Rastafarian Way...
  • mamaigiiemilki 01.01.11, 15:35
    współczuję wam bardzo, z opisu widzę, że trafiła wam się ciężka postać ospysad u nas już 4 dnia krosty były przyschnięte i wychodziłyśmy na dwór...
    a krostek na oczach to sobie nie wyobrażam...trzymam kciuki żeby szybko przeszło;
    --
    Emilka i Iga mają już...
    fotoforum.gazeta.pl/a/19006.html
  • iza232 01.01.11, 15:50
    U nas była ospa dokładnie rok temu. Współczuję, bo wiem co przezywasz sad Jedyna pociecha, że już ngdy więcej nie zachoruje smile
  • zdunia1979 01.01.11, 16:55
    Życzę zdrówka dla syneczka smile Zdrowiejcie szybciutko!
  • kamisa7 01.01.11, 17:59
    My wczoraj byłyśmy u lekarki. Ta wypatrzyła jedną krostkę i orzekła ospę. Truję małą od wczoraj heviranem. Krostka powiększyła się, ale więcej ich nie widzę. Mała gorączkuję, dość wysoko, w południe miała 39,7 jak przysnęła. No i nie wiem. W przedszkolu panuje ospa a tu ....chyba już by ją obsiało, jak myślicie?
    --
    suwaczek Basi
    suwaczek Gabi
  • szajma 01.01.11, 18:33
    u nas szło błyskawicznie, to znaczy jednego wieczora jedna krosta, następnego 16, trzeciego to już nawet nie liczyłam, ale wiem, że nie zawsze tak jest. moja znajoma miała ospę bez jednej nawet krosty, jej córka wtedy roczna też zachorowała i może miała trzy na krzyż.

słuchajcie, zmieniłam pudroderm na gencjanę, mam taką na wodzie i nie wiem, jak ją stosować. na ulotce nic nie napisali i nie wiem, co robić. czy tak jak pudroderm, trzy razy dziennie, czy ile? czy te, które już zamazałam na fioletowo, to ponownie mazać, czy raz wystarczy? czy może raz dziennie,po kąpieli a te nowe co powstają tylko jak je zobaczę? jak to robić? i czy to schodzi, czy mam jakiś ręcznik stary wziąć, bo na zmarnowanie pójdzie? w co go ubierać? raczej luźno, czy normalnie...? boże.... powiedzcie coś, bo ja już wariuję. oczy małego wyglądają strasznie. marudzi, drapie, płacze. oko trze, a to najgorsze co może robić, bo to grozi powikłaniami, grozi uszkodzeniem wzroku, byłam dziś na ostrym to się lekarka za głowę złapała....
    --
    Rastafarian Way...
  • jakw 01.01.11, 18:55
    Ja gencjaną mazałam zasadniczo raz - chyba że się zmyła.
    --
  • jakw 01.01.11, 19:00
    Wiesz, ja po obejrzeniu 2 krostek na młodszej też byłam pewna , że to ospa. I rzeczywiście była. A lekarka pewnie teraz "ospowiczów" to ma na pęczki, więc wystarczy jej pewnie rzut oka. A niektóre dzieci w ramach ospy mają raptem 2 krostki.
    --
  • kamisa7 01.01.11, 19:48
    tiaaaa....była własnie lekarka....załamka: JEDNAK ospa, nadkażona infekcją bakteryjną, do tego zez rozbieżny prawego oka(ponoć w takich dniach osłabienia wychodzą takie rzeczy) i wizja szybkiego usunięcia migdała(światło zasłonięte w 80%, a norma to 30%)....a pan w aptece robi problem, bo coś znowu nie tak wypisana recepta na antybiotyk.....(ostatnio brała na początku grudnia przy drugim ataku szkarlatyny). Idę się zabićsad
    --
    suwaczek Basi
    suwaczek Gabi

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.