• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

co na grypę żołądkową u ośmiomiesięcznego dziecka

• 23.01.11, 12:06
    Synek znajomych ma grypę żołądkową, byli z nim u lekarza (irlandzkiego) i zalecił odgazowanego sprita i czopki przeciwwymiotne... Wydaje mi się, że nie jest to najlepsze przy grypie żołądkowej dla maluszka... Napiszcie co w Polsce lekarze przepisują w takich przypadkach...
    Edytor zaawansowany
    • 23.01.11, 12:21
      dużó pić wode niegazowaną małymi dawkami a czesto probiotyk np trilac Do wody można dodac np orsalit. Nie wmuszać jedzenia zrezygnować z mleka i marchwianka.
      • 23.01.11, 20:39
        Zrezygnować z mleka? U 8-miesięcznego dziecka??? Około 10% dzieci ma przemijające objawy nietolerancji laktozy podczas biegunki i tylko te dzieci wymagają ograniczenia podawania mleka albo czasowego przejścia na mieszanki bezlaktozowe. 90% dzieci jak najbardziej powinno pić mleko!
        Co robić? Poić- woda, herbatki owocowe i ziołowe, płyny nawadniające. Małymi porcjami, często, chłodne. Mogą być lekko osłodzone glukozą- wspomaga ona wchłanianie wody w jelicie. Jeśli wymiotuje- tylko picie. Jakieś 6h od ostatnich wymiotów można zacząć karmić. Jak pisałam wyżej- jak najbardziej można podawać mleko, poza tym normalna, lekkostrawna dieta- mogą być też kaszki z bananem (do kupienia w aptece), marchwianki. Probiotyk. Przy mocno nasilonej biegunce można smectę, ale w ostateczności, bo nie skraca ona długości choroby. Nie podaje się coli i innych słodkich napojów, soków owocowych, rosołu- bo są zbyt "stężone" i utrudniają wchłanianie wody.
        --
        "Bywasz piekącym jadem trollów na internetowym forum
        Wiwat Polonia Frustrata, wiwat to psychopata
        Jam nieudacznik, grafoman i śmieć" Strachy na lachy
    • 23.01.11, 14:14
      A ma tylko wymioty, czy biegunka w zestawie?
      Jeśli ma biegunkę to czopki są złym pomysłem. Przy wymiotach podaje się odgazowaną (przegotowaną) colę zazwyczaj, ale pewnie sprite, czy woda podobnie zadziałają. Poza tym trzeba dziecko nawadniać - często, małymi łyczkami. Może w tym czasie odmówić jedzenia i nie należy wciskać na siłę. Odpuścić całkowicie nabiał na jakiś czas, więc mleko odpada. Sucharki, biszkopty, herbatniki - ogólnie suche przekąski jeśli ma ochotę. Nic więcej chyba nie da się zrobić, jedynie obserwować dziecko i jeśli się pogorszy to do szpitala bo może być jakiś rotawirus, czy coś podobnego.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9h1qxjsl6v.png
      • 23.01.11, 17:34
        przy rotawirusie nie ma absolutnie żadnej diety, można jesc absolutnie wszystko nabiał i mleko również - ważne żeby pić dużo, jak dziecko nie pije to konieczny szpital i kroplówka - tak małe dziecko odwadnia się blyskawicznie. byłam z dzieckiem tydzien w CZD - po 1 dniu biegunki był juz mocno odwodniony
        • 23.01.11, 20:40
          Niestety, w PL pokutuje mit "odstaw mleko", a czasem nawet "odstaw pierś"...sad
          --
          • 23.01.11, 21:07
            Mleko wzmaga biegunkę więc nie jest to dobre dla dziecka. Moja córa zresztą sama zrezygnowała z produktów mlecznych przy rota, tylko pierś chciała - ta z kolei jest zalecana.
            --
            • 23.01.11, 22:01
              A z tej piersi to co niby leci? Nie mleko tylko Orsalit? U niektorych dzieci moze sie pojawic brak tolerancji na laktoze przy rotawirusie czy innym wirusie biegunkowym, ale wcale tak byc nie musi.
              • 23.01.11, 22:07
                Do jedzenia: ryż z jabłkiem i kisiel.
                • 24.01.11, 00:07
                  Moja Nika akurat w Boże Narodzenie złapała gryp żołądkową.Miała 7,5 mies.Ponieważ dostała w 2 dobie temp 40 stopni!!! pojechaliśmy do szpitala.(Nie mieszkamy w Pl).Tu dali paracetamol w syropie,poczekali aż temp spadnie i wysłali do domu,bo on"nic z tym nie robią;samo przejdzie".No nic.Nika miała okrutną biegunkę po każdym łyku mleka.Nic innego nie chciałą.Pić też nie.Wiem,że była odwodniona,ale w szpitalu nas nie chcieli.Od 3 doby nic kompletnie już nie piła i nie jadła.W 4 dobie zjadła kleik ryżowy i to był przełom.Powoli wróciła do siebie.Ogólnie rzecz ujmując nic z tym nie robiłam,dziecko samo wybierało co zje/wypije.Fakt,ja się bardzo o nią bałam,ale rzeczywiście samo przeszło.Podawałam tylko środki przeciwgorączkowe,bo u nas była wysoka temp tak ze 3 doby.Pozdrawiam.
                  --
                  http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=ug37roeq2plcpj9z
                  http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=wnidtv7391ag1fuy
                  • 24.01.11, 13:20
                    z dietą nie ma co przesadzać-niech dziecko je to co zwykle i to co lubi,zazwyczaj dziecko nie chce jeść nic, można proponować chrupki kukurydzuane, biszkopty itp. Ale przede wszystkim podawać często wodę do picia, małymi łyczkami Orsalit-może być schłodzony i pity rurką o ile dziecko potrafii.Do tego probiotyki-ja daje Lactoral. Nie wiem czy w Irlandii jest Orsalit-pytaj w aptece o DPN-doustny płyn nawadniający, lub coś co zawiera elektrolity.Odpowiednie ich dostarczanie chroni przed odwodnieniem.
              • 25.01.11, 02:32
                A tu już albo łapiesz mnie za słówka, albo jesteś za głupia żeby zrozumieć o co chodzi.

Chcesz prościej?
                Przy chorobach układu pokarmowego z wymiotami i biegunką zalecana jest dieta bezmleczna, a jedynym wyjątkiem jest tu mleko matki. Czyli pierś potocznie.
                --
                • 25.01.11, 08:43
                  > Chcesz prościej?
                  > Przy chorobach układu pokarmowego z wymiotami i biegunką zalecana jest dieta be
                  > zmleczna, a jedynym wyjątkiem jest tu mleko matki. Czyli pierś potocznie.
                  No to Cię rozczaruję, bo zalecenia medyczne mówią wyraźnie o nieodstawianiu mleka.
                  www.mp.pl/artykuly/?aid=46550 Podpunkt 11
                  --
            • 25.01.11, 08:40
              Patrz post powyżej- mleko nie wzmaga żadnej biegunki. A przynajmniej nie u zdecydowanej większości dzieci.
              --
              • 25.01.11, 21:29
                To sprawdź na swoim dziecku big_grin
                Nie znam żadnego dziecka, któremu by się nie pogorszyła kupa po mleku w trakcie biegunki. Córka przeszła przez 2 biegunki i za każdym razem po nabiale miała rewolucje i cuchnące, brzydsze kupy, a po jakimś czasie sama rezygnowała z mleka i przetworów na rzecz mleka z piersi. Dieta najlepsza jest zatwardzająca a mleko często działa wręcz odwrotnie. M.in. dziecko przed rozszerzaniem diety robi kupy rzadkie a po rozszerzaniu - wiadomo jakie.
                --
                • 26.01.11, 20:06
                  Moje dziecko miało już rota i z dwa razy inne infekcje żołądkowo-jelitowe. Była normalnie karmiona. A akurat dzieci z biegunką oglądam niejako zawodowo, w sezonie kilkoro dziennie- więc mam większy materiał do obserwacji, niż tylko swoje jedno własne.
                  --
          • 27.01.11, 14:35
            memphis90 no wez przestan, "odstaw mleko" to nie to samo co "odstaw piers". Mleko krowie jest bardzo ciezkostrawne i nieprzystajace do potrzeb naszego gatunku, w zupelnej przeciwnosci do naturalnego pokarmu. Odstawienie nabialu i mleka podczas biegunki jest sensowne i uzasadnione, zas odstawienie od piersi w tych okolicznosciach jest zgubne.
    • 25.01.11, 18:25
      Jak moje maluszki złapały rotawirusa to karmiłam tylko piersią. Lekarze polecali Orsalit, w celu uzupełnienia minerałów itd, ale nie chciały tego pić. Dodatkowo w aptece można kupić kleik ryżowo-marchewkowy (o ile dobrze pamiętam) Hipp ORS, specjalny na biegunkę. Ważne by dziecko przyjmowało dużo płynów, najgorsze jest odwodnienie.
      --
      www.MultiMAMA.pl Ciąża mnoga bez tajemnic
      www.multimama.pl/
      • 25.01.11, 21:43
        Lucozade odgazowana. Rozrabialam z woda bo moja mala nie chciala pic. W UK tez nie ma jakis zalecen na rotawirusa, sama zmagam sie z tym wlasnie u dziecka (11 mies.). Niech podaje Calpol na zbicie goraczki zeby dziecko sie nie meczylo tak. No i duzo wody przegotowanej, baby rice dodawalam troche do mleka tez.
    • 26.01.11, 08:41
      Enterol, Dicoflor, Orsalit, ORS2000, mleko z piersi.
      • 26.01.11, 20:08
        To jeszcze dodam, że od Orsalitu (malina) smaczniejsza jest hydronea (cytryna) albo floridral (banan). Najgorszy gastrolit, tego się w ogóle wypić nie da sad
        --
    • 27.01.11, 12:00
      Ja z moją 15 mc właśnie wróciłyśmy ze szpitala z powodu jelitówki tj. wymioty i biegunka. Przez kilka dni nic nie jadła oprócz piersi - wskazana, mm nie. W czasie wymiotów podawać wodę malutkimi łyczkami + Orsalit lub Hipp ORS 200 - takie dostaliśmy zalecenia jakby była powtórka z rozrywki
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.