• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

ból ucha- czy konieczny jest antybiotyk?

• 03.02.11, 08:27
    Moj 3-letni syn od niedzieli byl lekko przeziebiony, troche kataru, kaszel, bez goraczki. Ogolne samopoczucie dobre, apetyt dobry. Siedzial w do dwa dni - inhalowalismy sola fizjologiczna i dawalismy syrop z cebuli. We torek byla wyrazna poprawa, bo kaszlal juz tylko troche a nocy, kataru juz prawie nie bylo. Poszedl wiec w srode do przedszkola - samopoczucie swietne. Ale pod wieczor w ten dzien zaczal sie skarzyc na bol ucha sad. Dalismy mu ibum i przeszlo. W nocy dokladnie po 8 godzinach - jak lek przestal dzialac znowu mowil ze boli ucho, ale goraczki nadal nie mial.
    Idziemy dzis do lekarza, ale mam do was pytanie, czy na cos takiego konieczny jest antybiotyk ogolny?

Synek mial juz 3 razy zapalenie ucha (ostatnio jak mial 1,5 roku) ale u nas zawsze to byla wysoka goraczka i ogolnie bardzo zle samopoczucie. Teraz jest zupelnie inaczej, wiec nie wiem, czy to dlatego ,ze jest starszy, a moze to bol przy przeziebieniu tylko, a nie ostre ucho?

Ja niestety obawiam sie, ze jak lekarka uslyszy ze boli ucho to od razu walnie antybiotyk...
    Edytor zaawansowany
    • 03.02.11, 08:38
      Ja niestety obawiam sie, ze jak lekarka uslyszy ze boli ucho to od razu walnie
      > antybiotyk...
      u mnie w przychodni dokładnie tak by zrobili dlatego z uchem chodzimy do laryngologa.

Niestety jak boli to często okazuje się, że to ostre ucho no ale nie zawsze, więc jakaś nadzieja jest.
      --
      Sygnaturka się zgubiła....
      • 03.02.11, 08:45
        a sa jakies inne sposoby, zeby poradzic na ten bol?
        czy Twoj laryngolog jakos inaczej leczy, przy tak slabych objawach?
        • 03.02.11, 09:41
          teraz jest tendencja żeby dziecko powyżej drugiego roku życia przetrzymać na p.bólowych dwa dni jak nie ma ewidentnych objawów ostrego ucha ale też laryngolog powinien obejrzeć i zalecić jakąś profilaktykę aby w ostre się nie zmieniło, u nas czasem przedmuchuje, daje mukolityk, steryd do nosa, zależnie od sytuacji. Mój ma problem z uszami katarlanymi i wysiękiem-póki co nigdy od laryngolog nie dostał jeszcze antybiotyku z tych okazji ani ogólnego ani miejscowego nawet, w najgorszym wypadku na pulneo się kończyło. Przy ostrym uchu wył z bólu i gorączkował wysoko ale też był malutki i jak najbardziej miał antybiotyk ogólny.
          --
          Sygnaturka się zgubiła....
          • 03.02.11, 09:58
            no to juz po wizycie.
            dostal pulneo, mucosolvan i dicortinef miejscowo.
            mam nadzieje, ze sie rozejdzie po kosciach smile
            • 03.02.11, 17:12
              My smarujemy ucho na zewnątrz (nie w środku) olejkiem kamforowym, przykładam wacik i na to jakąs opaskę, żeby to wygrzać I do tego coś przeciwzapalnego.
              --
              http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3csqv79ifeaxo.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sgu1rzdjui0lu.png
              • 04.02.11, 18:10
                No i jak > Lepiej? A co to jest pulneo?
                • 06.02.11, 16:41
                  pulneo to dawny eurespal. dawalismy przez trzy dni, dzis juz nie. ucho nie boli od piatku, wiec poprawa jest. ogolnie to pozostal tylko kaszel i koncowka kataru.
    • 06.02.11, 19:36
      Ja mam ten sam problem. Tydzień temu mój 7 latek skończył Duomox. Od czwartku znowu ból gardła i zielony katar, od soboty też kaszel -bo się odrywa. Daję sinupret, Actifed, rutinoscorbin, robię inhalacje z soli i mucosolwanu. Syn nie ma gorączki. Dzisiaj rano wstał i twierdził, "że ma w uchu bombelki i coś go tam swędzi". Poszłam prywatnie do pediatry - osłuchowo o.k. gardło lekko czerwone, ale powiedziała, że ucho też czerwone i żeby mu dać antybiotyk, bo za dwa dni będzie ropne. Lek wykupiła, ale nie wiem czy podać. Teraz mały mówi, że go nie boli zakropiłam krople Anotalgin. Dodam, żw w październiku usuwaliśmy 3 migdał. Co robić?
      • 12.02.11, 23:22
        Nasza pani doktor każe z bólem ucha czekać dwa dni jak nie przechodzi to dopiero antybiotyk
      • 13.02.11, 11:52
        Poczekałabym te 2 dni lecząc przy tym objawowo (czyścic nos!). chyba że w międzyczasie dowali gorączka i powórci ból ucha to juz nie bedzie na co czekać.
        --
        pozdrawiam
        Dorota i Kuba&Bartek
        • 14.02.11, 00:23
          wlasnie , jest "bol ucha " i bol ucha" mam na mysli ze czasem bardzo gwaltowny, mocny,czasem mozna czekac 2 dni, czasem z marszu jest antybiotyk, my niestety ucha od wew nie obejrzymy, wiec zostaje ufac pediatrom/laryngologom.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.