zapalenie zatok u dziecka Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • córka lat 5,5 ma zdiagnozowanie zapalenie zatok (zdjęcie rtg). pediatra przepisał nam antybiotyk, żeby szybko działać. Jedynym objawem jest długo już trwający katar. córka dość często bierze antybiotyki. staram się, żeby nie dostawała ich kiedy nie musi. czy zapalenie zatok zawsze leczy się antybiotykiem? czy może są jakieś inne metody leczenia? macie jakieś doświadczenia w tym względzie?
    • Synkowi (jest w wieku Twojej córki) pomógł sinupret. Podawałam w kroplach na wodzie, jest to wstrętne do przełknięcia, ale u niego poskutkowało.
      Jest coś takiego jak sinus rinse (do płukania nosa), ale u mojego synka byłoby to nie do przejścia.
      I jedno i drugie z polecenia naszej laryngolog.
      • mi laryngolog powiedzial ze do 7 roku zycia nie wykaze rtg zatok.tylko tomografia komputerowa zatok.sinupret nam tez pomogl bo corka (6 lat) miala takie podejzenie.dostala masc do nosa erytromycyne.sinupret jest tez w tabletkach jak dziecko umie polykac
        • zapalenie zatok = ANZ (alergiczny niezżyt nosa) idź z dzieckiem do dobrego alergologa i zrób testy i badania, bo antybiotyk to ślepa uliczka.
          --
          Malk0 i Maciejka
          Macius to ja! A tutaj znajdziesz moją nową stronkę
          • malk0 napisała:

> zapalenie zatok = ANZ (alergiczny niezżyt nosa)

głupoty wypisujesz. owszem często jest to podłoze alergioczne, ale nie jest to regułą.
            tzn...nie każdy alergik musi chorować na zatoki, jak i odwrotnie.

najczęście przy zapaleniu zatok podaje sie leki obkurczajace (u dzieci np actifed), rozrzedzajace (np sinupret, mucosolwan, acc), przeciwzapalne (sterydy), przeciwhistaminowe( no claritine, zyrtec, itd)
            bardzo ważna jest odpowiednie czyszczenie nosa, nawilżanie, itd.
            jak można dobrzz tez płukać, robić inhalacje.
            miejscowe leczenie antybiotykiem (krople/masci wprowadzane do nosa) podaje sie w lekkich zakażeniach bakteryjnych.
            jak stan jest bardziej uogólniony podaje sie tez antybiotyk.
    • MOJ 4 letni syn boryka sie z tym od roku.To czy podac antybiotyk to o tym decyduje lekarz a nie forumowiczki.Jezeli stan ogolny dziecka jest dobry tzn nie boli go głowa,zęby,nie ma temp to raczej leczy sie objawowo,ale jezeli tak jak u nas wyszlo ASO 1500 przy normie 200 i byl bol głowy,zaburzenia rownowagi itemp to dostawal antybiotyk az przez 3 tyg.Leczenie zatok jest bardzo trudne, a nie leczenie niebezpieczne. .U mojego syna mimo ze ma 4lata wyszlo w rtg bezpowietrzne zatoki szczekowe.
      • Odświeżę wątek, może zainteresuje jego autorkę - chciałabym wypowiedzieć się odnośnie potrzeby stosowania antybiotyku przy zatokach.
        Otóż mam 5 letnie dziecko, które ma chore zatoki szczękowe, od niedawna leczymy sie u znanego profesora - i jego zdanie na ten temat jest takie, że od 2007 roku nie powinno leczyć się już zatok antybiotykami, chyba ze sytuacja jest bardzo poważna, zagrażająca poważniejszą interwencją. Ale lekarze nadal leczą zwykłe stany ponieważ się nie szkolą i nie wiedzą że to nie ma sensu. Bo leczenie takie i tak nie wystarcza na długo. Obecnie metodami leczenia zatok (zgrubienia, zacienienia) są leki mukolityczne i nagrzewanie.
        Pozdrawiam.
        • nagrzewanie jakiegokolwiek stanu zapalnego to zbrodnia...
        • Czy leczycie się u prof. Skarżyńskiego w Medincusie? My jesteśmy do niego zapisani dopiero na październik niestety. Dziecko 8 lat ma chore zatoki (szczękowe i sitowe) podobno w skutek anatomicznej złej ich budowy. Przeszliśmy już wszystko, leczenie sterydami i mukolitykami, antyhistaminowymi (jest alergikiem) i nie działa NIC. Ma katar non stop od kilku lat i regularne krwawienia z nosa a na dodatek ciągle kaszle od spływającej po gardle wydzieliny z nosa. W zeszłym roku miał konchoplastykę nosa i też nie pomogło. Teraz chcą mu robić endoskopowa operację zatok (Krajmed) ale czekamy na konsultację profesora. Ja jestem już strzępkiem nerwów...
          • Leczymy się u prof. Emeryka (Lublin). Z tego co piszesz widzę, że u nas stan nie jest aż tak poważny. Po zaleceniach profesora jakoś się trzymamy. Przez wakacje będzie brał Ismigen. Zdrówka synkowi życzę a Tobie dużo siły...
            • To macie szczęście smile) Co to jest ten Ismigen? Jakie zalecenia mieliście odnośnie nagrzewania? Chodzicie na jakieś zabiegi?
              • U nas katar zielony trwał pół roku, teraz mija 7 m-cy i praktycznie tylko rano coś z tego noska wyjdzie, a w ciągu dnia jest ok. Mój syn jest alergikiem i ma też flixonase raz dziennie, choć z tego co wiem flixonase czy avamys stosuje się też przy zatokach i braku alergii.
                W rtg i usg wyszły zgrubienia, zacienienia. Jedna zatoka jest w gorszym stanie i widać to było po nagrzewaniach jak się oczyszczała.

Schemat nagrzewania - wszystko po 7 dni :
                jak tylko jest na dworze ciepło i słonecznie krem z filtrem, zasłonić głowę i nieruchomo na słońcu buzia przez 20 minut ;
                jak pogody nie ma - solux czerwony 2 x dziennie od 7 do 12 minut (co dzień minutkę dłużej),
                100 vat - odległość od twarzy 30 cm, (ja mam 150 vat więc było 50 cm) ;
                woreczki z ciepłą solą 3-4 x dziennie tylko w miejscu zatok przykładać ;

Aha i w razie zaostrzenia kataru jednocześnie podawać jednocześnie Sniupret (3x25, 7 dni) i ACC junior (3x dziennie , max 5 dni). Ja czasem przedłużałam okres podawania Sinupretu, ale czasem nie było już takiej potrzeby, przestawał odkasływać.

Ismigen to nowa (w Polsce) szczepionka - najnowsze badania wskazują że najskutweczniejsze są albo te donosowe albo podjęzykowe = wybór niewielki.
                Mój syn brał dwie serie Polyvaccinum kiedyś, ale przy zatokach to chyba kiepski pomysł.
                Jest tu na forum mały wątek na temat Ismigen :
                forum.gazeta.pl/forum/w,577,126001967,126001967,Ismigen_Wasze_opinie_.html

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.