wysypka - wewnetrzna cześć dłoni, brzuch, uda Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,
    dziewczyny czy teraz wsród dzieci panuje jakiś wirus objawiający się wysypką ? Moja 2-letnia córka tydzień temu w weekend miała 37-37,5 i zapchany nos. W poniedziałek z przodu ud pojawiła się drobna wysypka w kolorze skóry, małe krostki. We wtorek wysypało już brzuch i wewnętrzną cześć dłoni. Krosty stały się czerwone i zaczęły zlewać się w swędzące plamy. Byliśmy u pediatry gardło czyste, buzia, głowa, za uszami, łydki, plecy i stopy czyste bez wysypki. Przepisał Zyrtec, Cleamstinum, Laticort płyn i Vratizolin krem. Niestety nic nie pomaga, najgorzej wyglądają dłonie, czerwone, gorące, jakby spuchnięte - wewnętrza część i swędzą, oraz uda. Wydaje mi się, ze to może być jakiś wirus bo mąż, ja i mój brat mieliśmy podobne krostki na dłoniach, ale bardzo mało około 3 szt. kazdy, a mała jest wysypana strasznie. Nie zmieniłam kosmetyków, chemii, nie wprowadzałam żadnych nowości do jedzenia. Mała zachowuje się normalnie, biega, skacze tylko czasami się drapie. Czy wysypka może mieś coś wspólnego z chorobą odzwierzęcą "choroba pyska i racic", u nas podobno nieznana, ale w krajach anglosaskich czesto atakuje dzieci w wieku do lat 10. Może ktoś miał podobny przypadek. Przepraszam, że się rozpisałam, dzisiaj idziemy do dermatologa i może ktoś coś podpowie. Nie chcę dziecka smarować sterydami.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.