• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

wysypka - wewnetrzna cześć dłoni, brzuch, uda Dodaj do ulubionych

• 14.02.11, 11:56
    Witam,
    dziewczyny czy teraz wsród dzieci panuje jakiś wirus objawiający się wysypką ? Moja 2-letnia córka tydzień temu w weekend miała 37-37,5 i zapchany nos. W poniedziałek z przodu ud pojawiła się drobna wysypka w kolorze skóry, małe krostki. We wtorek wysypało już brzuch i wewnętrzną cześć dłoni. Krosty stały się czerwone i zaczęły zlewać się w swędzące plamy. Byliśmy u pediatry gardło czyste, buzia, głowa, za uszami, łydki, plecy i stopy czyste bez wysypki. Przepisał Zyrtec, Cleamstinum, Laticort płyn i Vratizolin krem. Niestety nic nie pomaga, najgorzej wyglądają dłonie, czerwone, gorące, jakby spuchnięte - wewnętrza część i swędzą, oraz uda. Wydaje mi się, ze to może być jakiś wirus bo mąż, ja i mój brat mieliśmy podobne krostki na dłoniach, ale bardzo mało około 3 szt. kazdy, a mała jest wysypana strasznie. Nie zmieniłam kosmetyków, chemii, nie wprowadzałam żadnych nowości do jedzenia. Mała zachowuje się normalnie, biega, skacze tylko czasami się drapie. Czy wysypka może mieś coś wspólnego z chorobą odzwierzęcą "choroba pyska i racic", u nas podobno nieznana, ale w krajach anglosaskich czesto atakuje dzieci w wieku do lat 10. Może ktoś miał podobny przypadek. Przepraszam, że się rozpisałam, dzisiaj idziemy do dermatologa i może ktoś coś podpowie. Nie chcę dziecka smarować sterydami.
    Edytor zaawansowany
    • 15.02.11, 13:15
      rumień zakaźny?
      teraz panuje i sporo znajomch dzieci to przeszło
      dorosłym dość często atakuje także stawy
      • 15.02.11, 14:49
        bylismy o dermatologa i wg niego to alergia kontaktowa, przepsiał Lucoid -po tym szybko zejdzie sad-, robioną maść, ale nie pamiętam nazwy i kazał podawać ZYRTEC przez 14 dni. Na moje pytanie o wysypkę wirusową stwierdził, że na wirusówke to nie wygląda. Rumień chyba nie bo buźka jest czysta, a wysypka tylko na dłoniach, udach, kolanach i brzuszku, w dodatku coraz bardziej swędząca. Podaję Fenistil i zastanaiwam się co dalej, smarowac kemem na sterydach czy nie ? Czy wszyscy lekarze wypisuja sterydy bez szukania przyczyn ?
    • 17.02.11, 10:35
      może to poczatek szkarlatyny, mój syn miał wyspypkę na brzuchu, na stpach i na wewnętrznej części dłoni
      • 17.02.11, 14:06
        nie wiem badał ją pediatra i poza swędzącą wysypka nic jej nie jest, od wczoraj wyspkę ma tez jesj kuzynka -ale tylko na brzuchu, więc to chyba jakiś wirus
        • 17.02.11, 23:00
          może to świerzb???
          --
          http://dl8.glitter-graphics.net/pub/442/442978ta8h7ps2ol.gifhttp://www.suwaczek.pl/cache/8bb75bac29.png
          http://www.suwaczek.pl/cache/b25cd19bd8.png
    • 25.05.11, 13:23
      Witam!
      wiem ze sporo czasu minelo ale jestem ciekawa jak u Pani dziecka z wysypka?czy w koncu znalezli przyczyne?pytam bo moja 2,5letnia corcia ma chyba to samo...sadjest coraz gorzej......raczki sa najbardziej obsypane...najgorsze ze ja tez mam cos podobnego.Pediatra mowi ze to alergia kontaktowa....na wlasna reke szukam wiadomosci na temat tego choroskasadpozdrawiam
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.