Dodaj do ulubionych

Gdzie szybko podciąć migdałki w W-wie?

30.05.11, 13:27
Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć w gdzie szybko można podciąć migdałki u 5-cio latka w Warszawie, najlepiej z refundacją NFZ. Mój synek ma od miesiąca bezdechy, muszę to zrobić jak najszybciej. Skierowanie od laryngologa już mam. Rok temu miał wycięty trzeci i podcięte boczne. Niestety, boczne migdałki po ostatniej infekcji nie chcą się zmniejszyć. Bardzo proszę poradźcie gdzie mam się udać. W Kajetanach odpowiedzieli mi, że mam czekać 16 miesięcy, paranoja. Ostatecznie myślę też o zabiegu odpłatnym, gdzie najlepiej?
Obserwuj wątek
      • aga_sama Re: Gdzie szybko podciąć migdałki w W-wie? 30.05.11, 18:29
        Zabieg zabiegiem, ale jak temat przerabiałam w marcu, to problemem były przede wszystkim kolejki do przychodni przyszpitalnych. wszedzie w Warszawie procedura jest taka sama: musisz najpierw trafić na wizytę kwalifikującą w poradni i na niej wyznaczają termin zabiegu. A na wizytę w poradni się dłuuugo czeka. Ja miałam sytuację absurdalną, bo w ręku skierowanie do szpitala wystawione w jednej przychodni przyszpitalnej, ale w innym szpitalu i tak musiałam przejść całą ścieżkę od nowa.
        Z moich doświadczeń wynika że:
        Kopernika - zabiegi są wykonywane raz w miesiącu chyba, na pewno laryngolog je wykonująca nie pracuje w szpitalu na etacie, pojawia się w określony dzień i tnie kilka godzin delikwentów. Polecało mi ją kilku lekarzy - pediatra i alergolog.

Litewska - długa kolejka, ale można załatwić zabieg w kilka tygodni. Trzeba niestety iść prywatnie na wizytę do doc. chmielnika lub dr zawadzkiej-głos, zrobić prywatnie zlecone przez nich badania (docent czasem życzy sobie tomografii zatok), wrócić na jeszcze jedną wizytę... I oni są w stanie przyspieszyć wizytę w poradni przyszpitalnej i sam zabieg.

Niekłańska - można było wbić się na zabieg przez wizyty u ordynator, ale i do niej są ogromne koleji teraz, więc szybko raczej nie będzie.

Poszukaj w googlach placówek prywatnych, które mają podpisany kontrakt z NFZ na te zabiegi. Ja byłam jeszcze umówiona w Attisie na Gorczewskiej, tam były bardzo krótkie terminy, wiem, że inne przychodnie/ szpitale prywatne też tną na NFZ.

Mój syn ostatecznie miał zabieg w MSWiA, wszystkie wizyty na NFZ. Uwinęliśmy się w 3 tygodnie, ale mieliśmy ogromne szczęście. Najpierw ktoś odwołał wizytę w przychodni, a potem trafiliśmy do ordynatora, który widział konieczność przyspieszenia zabiegu u dziecka z zaburzeniami autystycznymi. Przy okazji zrobili drenaż uszu. Oddział fajny, nowy, pokoje 2-osobowe z łazienkami, narkoza przez maskę, więc żadnego kłucia. Spotkaliśmy 2 chłopców, oni czekali na operację jakieś 6-8 tygodni i to podobo standard w tym szpitalu - niezły jak na Warszawę. Syn miał zabieg dokładnie 3 tygodnie po wizycie w poradni i 2 tygodnie po spotkaniu z ordynatorem, więc dużo szybciej.
        --
        zawodowo
      • madziulec Re: Gdzie szybko podciąć migdałki w W-wie? 31.05.11, 08:52
        A skad masz takie inforamcje???
        Ja robilam dziecku taki zabieg w prywatnej sali operacyjnej i obawiam sie, ze byla znacznie lepiej wyposazona niz niejedna panastwowa sala operacyjna w szpitalu.

--
        zum.org.pl - Jedyna strona dla rodziców dzieci z wadami układu moczowego
          • madziulec Re: Gdzie szybko podciąć migdałki w W-wie? 31.05.11, 15:00
            Pokażę Ci coś:
            www.mml.com.pl/index.php/centrum-medyczne.html
            Widzialam nowoczesna sale operacyjna w klinice neurochirurgii jednego z warszawskich szpitali. Uwier mi, obie sale sa na bardzo porownywalnym poziomie.
            A lekarze na takim samym.
            Wiec przestan popisywac sie tu studiami.
            --
            • tygrysiatko1 Re: Gdzie szybko podciąć migdałki w W-wie? 31.05.11, 18:06
              Skończyłam Położnictwo na WUM, aktualnie jestem na medycynie, moi rodzice - oboje chirurdzy dziecięcy NIGDY nie zdecydowali się na pracę w prywatnych klinikach wykonując zabiegi większe, jak wycięcie znamienia...
              po wierzchu wszystko pięknie wygląda, ale jak się już zagłębisz bardziej to syf...
              najlepsza opcja z jedną z renomowanych prywatnych klinik gin -poł - nie mieli nawet rurki intubacyjnej dla noworodka - dzieciak w bardzo cięzkim stanie przewieziony do Kliniki Państwowej, matka w równie cięzkim również przewieziona do kliniki państwowej - tyle, że do innej...
              • madziulec Re: Gdzie szybko podciąć migdałki w W-wie? 31.05.11, 18:24
                Jeden z prywatnych szpitali (jedyny w Polsce pelnoprofilowy) jako jeden z nielicznych ma inkubatory dla dzieci i OIOM noworodkowy.

Bylabym wdzieczna, gdybys przestala opowiadac kocopoly o syfie. To nie te lata.
                Jakies 7 lat temu, gdy rodzilam swoje dziecko rodzilam je wlasnie w panstwowym syfie, probowalam wczesniej utrzymac ciaze rowniez w podobnym syfie, nie zdecydowalam sie jednak w syfie panstwowym 3 razy przeprowadzic zabiegow zwiazanych z migdalkami i raz z drogami moczowymi.

--
                • tygrysiatko1 Re: Gdzie szybko podciąć migdałki w W-wie? 31.05.11, 18:45
                  Wybacz ale nie przestanę opowiadać "kocopołów", bo to prawda... naoglądałam się wystarczająco dużo powikłań po prywatnych placówkach - głownie zakażeń ran pooperacyjnych...

Owszem Szpital Medicover w Warszawie ma IOIM noworodkowy - i co z tego... jako jedyny... a nie jako jedyny świadczy usługi pt poród... jest jeszcze kilka innych placówek... i one już takiej opieki nie zapewniają...

ale rozmowa trochę nie na temat... jeżeli chodzi o wycinanie migdałków powiedziałam, zeby nie robić tego w prywatnym GABINECIE, bo może być potrzebne zabezpieczenie sali operacyjnej i opieki anestezjologicznej - z bardzo prostej przyczyny - migdałki są bardzo dobrze unaczynione i na wypadek krwotoku jednak lepiej mieć zaplecze szpitalne a nie gabinet, w którym nie ma nic...
    • renata28 Re: Gdzie szybko podciąć migdałki w W-wie? 30.05.11, 20:53
      Wydaje mi się, że bezdechy są wskazaniem do operacji poza kolejką. Kajetany to jakaś parajona, tam nawet jeśli chcesz zapłacić to musiz czekać do pół roku. Prywatnie rozważyłabym Krajmed (sama mam taką alternatywę), ale u nich jest drogo. Praktycznie czeka się góra dwa tygodnie. Powodzenia
    • agalux1 Re: Gdzie szybko podciąć migdałki w W-wie? 31.05.11, 08:41
      Wielkie dzięki za podpowiedzi. Wczoraj zapisałam się do przychodni przyszpitalnej na Siennej. Wizyta za miesiąc. A potem z tamtąd kierują do szpitala do Dziekanowa. W rejestracji powiedzieli mi, że na zabieg czeka się ok. 3 tygodnie. Czyli łącznie może uda się za dwa miesiące. Może wytrzymamy. Co sądzicie o cięciu migdałków w Dziekanowie, macie jakieś doświadczenia?
      • kuleczka38 Re: Gdzie szybko podciąć migdałki w W-wie? 31.05.11, 13:19
        Napisz do mnie na meila. Podam Ci namiary.
        Na początku maja mieliśmy zabieg na laryngologii Niekłańskiej (jest zupełnie przyzwoicie), bo w Kajetanach musielibyśmy czekać do jesieni.
        Musisz mieć zrobione wszystkie badania potrzebne do zabiegu nie starsze niż 3-4 tygodnie, ważne ubezpiecznie (RMUA), książeczkę zdrowia dziecka, skierowanie do szpitala (chyba od lekarza rodzinnego i "opinię", że dziecko może być poddane zabiegowi).
        Zadbaj, żeby dziecko Ci się w tym czasie nie pochorowało.
        Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka