• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Ospa wietrzna nawet w ustach.Jak pomóc???

• 23.06.11, 14:24
    Moja córka ma prawie 8 lat,jest chorowita i gdy w poniedziałek wstała z bólem gardła myślałam ze pewnie znów angina.Kilka godzin pozniej dołączył sie stan podgorączkowy i zaczeły pojawiać sie krostki które były odrazu z wodą.
    Poszłysmy do lekarza i Pani doktor stwierdziła ospe wietrzną.Dziecko dostało 3x1 tabletka groprinosine przez 7 dni i smarować Pudrodermem a po 7 dniach przyjsc sie pokazać.
    Kąpać nie wolno uncertain
    Od wczoraj krostki pojawiły sie rowniez w ustach co w połączeniu z bolącym gardłem jest czyms okropnym,dziecko płacze ze jest głodne a nie moze jeść.Serce mi pęka jak patrze na to wszystko i niewiem jak mogę jej pomóc.Staram sie dawac jej produkty płynne w tyk kisiele itd ale bolu to nie zmniejsza. crying prosze mi pomóc i doradzić jak ulżyc córce.
    Edytor zaawansowany
    • 23.06.11, 14:45
      po pierwsze pudroderm wywal do kosza! pudrowe czopy sprzyjają nadkażeniom bakteryjnym, tym bardziej przy zakazie kąpania!

do smarowania krostek używaj wodnego roztworu gencjany - można go używać również w jamie ustnej;
      na gardło psikacze typu tantum verde;
      powinna być poprawa z kazdym dniem! niestety pierwsze parę dni trzeba przetrwać..
      --
      5/4 Polaków nie zna się na ułamkach!
      • 23.06.11, 15:51
        W takim razie lece po gencjane do apteki.Dziekuje za pomoc
        • 24.06.11, 16:49
          myj dziecko...szybki prysznic i oklepywanie ręcznikiem bez rozcierania wyprysków
          Jeśli masz wannę możesz na parę minut wymoczyć dziecko w nadmanganianie potasu- odkaża i zasusza,
          Pudrokremem to lekarz może się smarować... i nie myc przez kilka dni przy obecnej temperaturze.
          --
          pozdrawiam.Pasik
          Przez pierwsze dwa lata uczysz dzieci chodzić i mówić a przez następne szesnaście lat marzysz o tym żeby usiadły spokojnie i się zamknęły
    • 25.06.11, 11:45
      Moja dwójka chorowała jesienią, więc nie było problemów z upałami i u nas pudroderm sprawił sie dobrze. Ale ja myłam dzieci prawie codziennie, zmywając te czopy oraz robiąc kąpiele w nadmanganianie. Na obecne temperatury gencjana chyba faktycznie będzie lepsza. Na ciało może być i na spirytusie, na śluzówkę obowiązkowo wodna.
      --
      Julia,Maksiu i Tatiankasmile
      "Te książki miały prawdziwą szkołę życia" - moja pociecha o podręcznikach z poprzedniego roku
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.