• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Jak długo gorączka przy lekkim przeziębieniu Dodaj do ulubionych

• 04.08.11, 20:48
    No właśnie, jak długo utrzymują się powroty gorączki przy małym przeziębieniu? Córka pierwszy raz coś złapała - wczoraj temperatura 39,2, zeszła szybko po syropie p/gorączkowym. Lekarz powiedział, że ma lekko czerwone gardło i tyle, a gdyby gorączka się utrzymywała do piątku, to jeszcze raz mamy się zgłosić. Wczoraj mała nie miała apetytu, lekki katar. Noc przespała ładnie i przed południem znowu gorączka. Zeszła i powróciła teraz - 38,6.
    Czy to faktycznie przez gardo może utrzymywać się taki stan powracających gorączek? Ile dni u Was to trwa?
    Dodam, że te gorączki szybko się pojawiają i szybko schodzą, córka zachowuje się normalnie, jest aktywna, jak zawsze.
    Napiszcie, jak to u Was wygląda. Pozdrawiam.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/xnw4ugpj143hmvzt.png
    Zaawansowany formularz
    • 04.08.11, 22:39
      około 3-4 dni, chociaż przy przeziębieniu nigdy 39, góra 38

może to 3-dniówka?
      u mojego pomylili z zapaleniem gardła
      • 04.08.11, 22:55
        Dziękuję za odpowiedź. Trzydniówka to nie jest, bo przechodziłyśmy ją już pół roku temu.
        --
        http://www.suwaczki.com/tickers/ojxeroeq2x35sy5y.png
        • 27.10.13, 09:52
          Mnie lekarka mówiła, że trzydniówkę wywołują dwa wirusy, więc można mieć dwa razy jak najbardziej.
    • 05.08.11, 00:22
      Lekkie przeziębienie w moim rozumieniu to jest katar i pokasływanie, jak dochodzi goraczka to to już nie jest "lekkie przeziębienie". I gorączki nigdy nie są nawracające - trwają 3 dni bez przerwy (w sensie dziecko cały czas jest na lekach przeciwgorączkowych) a potem nagle ustają i już nie wracają - tak zwykle wyglądają u nas przeziębienia (nie lekkie).
      • 05.08.11, 15:10
        Zgadzam się - jeżeli dochodzi gorączka, to już nie jest lekkie przeziębienie. Chodziło mi o lekkie przeziębienie, którego objawami jest katar i czerwone gardło, i do którego dochodzi gorączka, co powoduje, że przeziębienie staje się chorobą wink. To tak wnikliwie.
        --
      • 26.10.13, 16:26
        Diabła tam. Pospolita wirusówka, jaką się czasem łapie przy zmianie pogody czy przeziębieniu jest chorobą obiektywnie lekką - trwa trzy do pięciu dni, sama przechodzi jak sama przyszła, nie pozostawia nadmiernie długo ślimaczących się dolegliwości typu katar-kaszel. Ale jak najbardziej może towarzyszyć jej gorączka, i nawet dobrze, jeśli towarzyszy, bo to znaczy, że organizm się broni.
        I nie widzę powodu przy takiej okazji robić badań moczu, krwi, rentgena, EKG, USG, tomografii komputerowej ani rezonansu magnetycznego. Ja z dzieckiem jak ma gorączkę oczywiście idę do lekarza - ale wyłącznie w celu osłuchania, zbadania gardła i uszu i wykluczenia na razie czegoś poważniejszego. Jak lekarka zdiagnozuje wirusówkę - podaję leki przeciwgorączkowe, syropki, witaminy - i czekam. Jak się poprawia - to ok, jak nie i np. dochodzą nowe objawy, idę jeszcze raz do pani doktor i dopiero wtedy robimy jakieś badania typu mocz, krew czy USG (mieliśmy raz taki pęcherzowy problem).
        Dziecko mam ogólnie zdrowe, do teraz (4,5 roku) uchowało się bez antybiotyku, i daj nam
        Panie Boże tak dalej, amen.
        Dlatego uważam, że owszem, gorączka przy lekkim przeziębieniu być może jak najbardziej, a i tak będzie ono lekkie - nie ma sensu z każdych 38 stopni robić od razu ciężkiej choroby. Niektóre dzieci tak mają, że gorączkują od byle czego, i byle to kontrolować, nie jest to zły objaw.
        --
        Nawet na północy Grenlandii słońce kiedyś wschodzi. I należy to koniecznie wziąć pod uwagę.
        • 07.11.13, 16:31
          Tego o przeziębieniu i grypie nie dowiesz się w telewizji.
          Zobacz szokujący film
        • 08.11.13, 12:08
          Witaminki to się podaje PO infekcji, w trakcie - karmisz złego.
          W trakcie tylko witamina C.

--
          Lenka
          Tymek
    • 05.08.11, 15:13
      A możliwe są takie powracające gorączki przy ząbkowaniu? Małej wychodzą 4 kły, dwa już są na zewnątrz. Do tej pory nie miała żadnych typowych objawów ząbkowania, nawet przy trzonowych czwórkach.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/xnw4ugpj143hmvzt.png
      • 26.10.13, 16:30
        Gorączki przy ząbkowaniu? Proszę uprzejmie, jak najbardziej smile Znamy, przerobiliśmy, jest to paskudztwo na dwadzieścia cztery fajerki.
        --
        Nawet na północy Grenlandii słońce kiedyś wschodzi. I należy to koniecznie wziąć pod uwagę.
      • 08.11.13, 14:17
        Możliwe. Wszystkie dwójki szły nam z gorączką, która trzymała nieraz ponad 3 dni. Po wizycie u lekarza się uspokoiłam, dostałam dawkowanie przeciwgorączkowych, samo przeszło razem z katarem. Na szczęście pozostałe zęby szły lajtowo.
        --
        http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/3/32s6iv0rq.png
    • 05.08.11, 18:19
      pewnie jakaś wirusówka. na zęby to za wysoka temperatura. jak nie minie po 4 dobach, albo stan sie pogorszy skonsultowałabym jeszcze raz z lekrzem. mój synek ma czasem przez 5 dób temperaturę i mija.
    • 05.08.11, 19:01
      Parodniowa gorączka to nie jest lekkie przeziębienie. Przy każdej temperaturze robi się badanie ogólne moczu.
      • 05.08.11, 21:15
        jaka parodniowa?
        przecież pisze, że od wczoraj...
      • 25.10.13, 14:32
        < Przy każdej temperaturze
        > robi się badanie ogólne moczu.

ło matko? gdzie się tak robi? wink
      • 08.11.13, 14:18
        Że co? A Ty jak masz gorączkę to też lecisz badać mocz? Takie rzeczy to u noworodków co najwyżej wink
        --
        http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/3/32s6iv0rq.png
    • 05.08.11, 22:06
      moje dziewczyny jak już są chore, to własnie na gardło a temperatura wystepuje nawet i 6 dni; dodam, że antybiotyku nigdy nie miały(to jeżeli chodzi o długość gorączki)
      --
      Emilka i Iga mają już...
    • 25.10.13, 14:34
      pewnie się kluje coś większego.
      mogą być i zęby.
    • 25.10.13, 21:17
      3 doby to standard, czasami do 4-5 dni, z tendencją niższej temperatury w 4-5 dzień (tzn. 1-3 dni gorączka ok. 39-40, 4-5 dzień rośnie do 38-38,5). Czasami gdy trwa 4-5 dni, nagle spada na 2 dni i później może na dzien-dwa wrócić. Ot, wirusy.
    • 26.10.13, 19:53

--
    • 27.10.13, 21:55
      nauczona doświadczeniem w 3 dobie gorączki wykonuję badania krwi i dopiero z nimi idę do lekarza.

dwa tygodnie temu córka miala temperaturę i wyłącznie zaczerwienione gardło. w 3 dobie wykonałam badania. CRP było na poziomie 98 przy normie do 5. Duża infekcja bakteryjna.Gdybym czekała kolejne dni mogłoby się skończyć na anginie, antybiotyk na szczęście sprawę załatwił, a że wdrożony był stosunkowo wcześnie, nie było potrzeby podawania go dlużej niż 7 dni.

rok temu sytuacja podobna, tyle że badania krwi wykazały infekcję wirusową. gorączka (oczywiście bez antybiotyku) zeszła dopiero w 6 dobie.
      --
      http://i50.tinypic.com/34hgrpw.jpg
    • 27.10.13, 22:03
      Gorączka u mojego dziecka bez innych szczególnie istotnych objawów trwała 3 góra 4 dni i potem było wszystko ok. Często bywało, że mały coś łapał i przegoraczkował noc zwalczając wirusa i na drugi dzień było wszystko ok. Gdy gorączka po 3 dniach nie ustawała szliśmy do lekarza i wtedy okazywało się że mały ma jakąś bakterie, anginę itp. no i bez antybiotyku się nie obeszło. No ale najczęściej było tak że do 3 dni wszystko ustępowało.
    • 28.10.13, 13:26
      Ja np nigdy nie gorączkuje
      jak jestem baaardzo chora to mam max 37,2 - 3 kreski
      z temperatura jest róznie u każdego
    • 08.11.13, 13:00
      U nas zwykle 2-3 dni, ale i córka i syn zaliczyli kiedyś tygodniową gorączkę. Po tygodniu zbijania minęło. Mieli tylko czerwone gardło i katar.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.