• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Katar w trakcie antybiotykoterapii u 4-latka.

• 05.09.11, 12:26
    Syn 4-latek w 3-ej dobie leczenia antybiotykiem anginy dostał katar. Nic innego mu nie dolega, temperatura od soboty nie wzrasta już, trochę się poci, ale jest ciepło i chyba z tego wszystkiego właśnie wczoraj dostał katar - przezroczysty, wirusowy. Dziecko nie jest alergikiem, więc zakładam, że to wirus. Przegrzanie chyba nie, bo chodzi lekko ubrany, a w domu mamy 23 stopnie. Kontrolę mamy dopiero w czwartek, więc nie chcę lecieć z katarem do lekarza. Jak wy sobie z tym radzicie? Czy zdarzyło się którejś z Was, że dziecko złapało infekcję wirusową w trakcie antybiotyku?
    Edytor zaawansowany
    • 05.09.11, 14:14
      pewnie , że się zdarzyło smile
      Antybiotyk kontynuować , a nos płukać i smarkać .Jak spać nie moze to coś typu nasivin ,otrivin .Krótko i doraźnie
      --
      chłopaki: 4200
      4500
      • 05.09.11, 16:46
        A ta angina to była z czopami ropnymi (ew. potwierdzona wymazem z gardła, że jest bakteria)? Wg mnie mogło to być po prostu zapalenie gardła - na tle wirusowym i dołączył się katar, co w przypadku wirusów normalne.
        • 06.09.11, 09:55
          Człowiek staje się mądrzejszy z każdą kolejną infekcją u dziecka.
          Diagnoza: angina - pediatry. Moja - zapalenie gardła u dziecka i to najbardziej trafne. Gardło było dość opuchnięte i zaczerwienione, temperatura nie przekraczała 38 stopni, zero było kataru, pojawił się w 3 dobę antybiotyku podanego na oko pediatry żadnych badań, żadnego wymazu (mieszkam w małej dziurze, gdzie na wynik czeka się tydzień). Kaszlu nie ma wcale. Nie jestem lekarzem i nie mam do czynienia z medycyną na co dzień. Moje dzieci kilka miesięcy temu przechodziły anginę właśnie i wtedy dowiedziałam się jak wygląda gardło przy anginie. Wszystkie poprzednie diagnozy naszego pediatry były bez sensu, choćby przedostatnia dot. półpaśca u mojego 4-latka, którą zmieniono u dermatologa. Antybiotyk podałam i tu popełniłam ogromny błąd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
          Kolejny raz doszłam do wniosku, że muszę zmienić pediatrę, bo jak tak dalej będzie leczyć moje dzieci, to daleko nie zajdziemy.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.