• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Jak szybko działa antybiotyk? Dodaj do ulubionych

• 02.12.11, 19:26
    Córka ma chyba zakażenie dróg moczowych, dostała ZINNAt, bez posiewu. Jest po 4 dawce leku, gorączka już nie skacze do 40, ale do 38,6, i występuje rzadziej. Jakaś poprawa więc jest. I lekarze każą czekać 3 doby na poprawę.
    Ale drugi lekarz mówi, że to na pewno zła diagnoza lub żle dobrany antybiotyk, bo powinien już całkowicie zbić gorączkę.

Gdzie leży prawda?
    Edytor zaawansowany
    • 02.12.11, 20:47
      U nas zadziałał po 3 dobach. Z tego co wiem, zinnat jest antybiotykiem o stosunkowo szerokim spektrum działania, więc powinien wybić bakterie odpowiedzialne za zakażenie. Po 2-3 dniach od zakończenia antybiotyku zrób badanie moczu i posiew. I poproś pediatrę o skierowanie do nefrologa. Generalnie po ZUM należy zrobić dziecku usg nerek, a także przez pewien czas podawać np. furaginum, by utrzymać działanie antybiotyku i powstrzymać namnażanie się bakterii . Warto tego przypilnować, bo zakażenie potrafi wrócić. Pozdrawiam
      • 02.12.11, 21:15
        Dziękuję. Właśnie szukam w necie, co to za choroba. Czy USG powinno się dziecku zrobić po zakończeniu leczenia antybiotykiem czy można w trakcie, jesli się uda? A inne badania - cystouretrografia, stężenie elektrolitów, scyntygrafia - to też wykonać po zakończeniu leczenia?

Widzę, że się orientujesz dobrze w temacie. Czy potrafisz zinterpretować wyniki badań - to w ogóle ZUM czy nie? W szpitalu na SOR stwierdzili ZUM, a mój lekarz mówi, że nie, że to wirus, który tak zmienia wyniki badań.

Mocz:
        ph 6
        azotyny w moczu - pozytywny
        białko w moczu 0,47 g/l
        glukoza w moczu - negatywny
        związki ketonowe w moczu - 25 mg/dl
        urobilinogen w normie
        bilirubina - negatywny

nabłonki - liczne płaskie, okrągłe 0-2
        krwinki białe - 40-50
        krwinki czerwone - 1-2, świeże
        śluz - liczne pasma
        flora bakteryjna - mierna

Mofrologia:
        leukocyty we krwi - 19,2 K/ul (norma 5,5 - 12,0)
        płytki we krwi 329 K/uL (norma 150-400)
        Morfologia - -flagi: atypowe limfocyty, niedojrzałe granulocyty

Pozdrawiam,
        • 03.12.11, 09:25
          Po 5 dawce antybiotyku (mijają 2 doby od początku antybiotyku) w nocy zagorączkowała do 39,8. Nie wiem, co zrobić - czekać jeszcze czy jechać znów do szpitala?
          • 03.12.11, 10:53
            Niestety, nie potrafię interpretować wyników badań, przykro mi. Ja pojechałabym z córcią do szpitala. Moja 2-latka 2 razy przechodziła ZUM i już w 3 dobie widać było poprawę, temperatura nie przekraczała 38 stopni. Może to faktycznie wirus i antybiotyk nie działa?? Pozdrawiam i życzę zdrowia.
    • 04.12.11, 00:28
      U moich dzieci działa od razu praktycznie. Córka przy masywnym ZUMie wyła z bólu siusiając, po pierwszej dawce poprawa była znaczna i już wtedy wiedziałam, że antybiotyk podany jest dobry(nie czekano na posiew, podano antybiotyk zanim był wynik, bo po ogólnym i objawach było jasne że to zUM).
      Syn przy zapaleniu ucha z perforacją błony i ponad 40 stopniowej gorączce i ciągłym byciu na lekach przeciwgorączkowych które nie były w stanie obniżyć temperatury poniżej 38 stopni i wracała do 40-41 stopni po 4 godzinach, podobnie. Po jednej dawce właściwego antybiotyku nie musiał dostać leku przeciwgorączkowego i przeciwbólowego już więcej.

--
      Sygnaturka się zgubiła....
      • 04.12.11, 18:18
        Mi powiedziano w szpitalu, żebym zaczekała 3 doby, aż antybiotyk zacznie działać. I rzeczywiście, dokładnie po 3 dobach gorączka spadła.
        • 04.12.11, 19:09
          Trzeba wyczekiwać te 3 doby. Ja tez już miałam doświadczenia że potrzeba tych pełnych trzech dni.
          --
          pozdrawiam
          Dorota i Kuba&Bartek
        • 04.12.11, 19:40
          Bo tak może być, że poprawa będzie po 3 dobach dopiero. Ja napisałam, że u moich gdy ewidentnie trzeba było podać i trafiono z dobrym poprawa była od razu, praktycznie po pierwszej dawce. U nas w szpitalu po dobie od podania w przypadku zum robią kontrolny posiew żeby zobaczyć czy działa nawet gdy mają antybiogram.
          --
          Sygnaturka się zgubiła....
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.