Komentarze do artykułu

Kalendarz ząbkowania

Większość dzieci ząbkuje według takiego oto kalendarza, ale kolejność pojawiania się zębów może też być inna.

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Kalendarz ząbkowania Dodaj do ulubionych

• 22.02.12, 23:34
    U mojej córki wyglądało to zupełnie inaczej. W 8 ms pojawiły jej się jedynki i dwójki na dole, w 9 jedynki na górze, a teraz w 10 pojawiła się jedna dwójka na górze a druga już wychodzi.
    Edytor zaawansowany
    • 30.04.12, 23:37
      a u mojej w 9 miesiacu pierwszy zabek..lewa gorna dwojka wink) dokladnie dzis
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mmfrwslawu.png
      • 09.05.12, 18:24
        Moja córeczka ma 10,5 miesiąca i dopiero 2 jedynki na dole.
    • 04.07.12, 22:04
      Zawsze powtarzam, że w świecie mułów nie ma regułów, a w świecie ząbków nie ma porządków. Jacyś naukowcy obliczyli, że ząbki u dziecka mogą się pojawiać w ponad pięćdziesięciu różnych kolejnościach, i wszystkie są naturalne i fizjologiczne. U naszej córki górne dwójki wyszły po czwórkach, a trójki już były w gotowości. Poza pierwszymi sześcioma siekaczami wszystko bolało jak cholera, zaliczyliśmy sraczkę, gorączkę, dzienne i nocne marudzenia, hardkor, Sajgon i pożar w burdelu.
      --
      - Tu, tu, ptaszek! On zmarznie! Ćwir, ćwir, ćwir! Tiu, tiu, tiu, zabierz to, zabierz to, mokre! Ptaszek, ptaszek! Już już, nóżki, paluszki…! Sweterek! Podnieś to, podnieś, ptaszek, ptaszek, fiu, fiu, cicho, cicho, już, on jest głodny, gdzie butelka, ptaszek…!!!
    • 28.05.13, 22:46
      bywa też i tak, jak u mojej Córeczki smile
      2 miesiące - pierwsze dolne jedynki
      5 miesięcy - górne jedynki i dwójki - jednocześnie!
      9 miesięcy - dolne dwójki
      12 miesiąc - przed skończeniem roku! - wszystkie czwórki
      teraz (14 miesiąc) wykluwają się górne kły, mała cierpi strasznie, zwłaszcza w nocy, chyba jej jeszcze tak nie bolało.. pojawia się nawet krew! ale muszę przyznać, to dzielna mała kobietka jest.. pozdrawiam wszystkich Rodziców!
      --

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.