Nebulizacje z samej soli fizjologicznej..opinie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Czy nebulizacje z samej soli fizjologicznej przy suchym, męczącym kaszlu działają nawilżająco czy też nasilają ten kaszel.Moja córcia ma tendencje do kaszlu krtaniowego i suchego..Jeszcze nigdy podczas infekcji kaszel nie zrobił sie mokry no chyba ze wlaczam antybiotyk ale tak to kaszle tylko suchym, męczącym kaszlem..I stad moje pytanie bo opinie są tak różne czy nebulizacja z samej soli nasila kaszel bo jak zrobilam jej inhalacje to tak zaczęla kaszleć napadowo, ze zwymiotowała.Nie wiem czy to przypadek .Jedni pediatrzy twierdzą ze nebulizacje z soli fizjologicznej nawilzaja śluzówke i dziecko sie tak nie meczy a inni ze nie wolno przy suchym kaszlu inhalować dziecka solą ponieważ nasila to kaszel.
    • U nas kaszel się nasila po soli, ja inhaluje przy katarze i przy mokrym kaszlu, wtedy ładnie odkrztusza
    • Mam podobne obserwacje. Przy kaszlu krtaniowym nebulizacje są zbawienne, a przy suchym czasem wyłączamy nawet nawilżacz
      --
      misiedlakazdego.blox.pl/html
    • wg mnie nasilają kaszel. Generalnie uważam , że trzeba uważac na nebulizacje z soli fizjolog, jeśli dziecko ma krtaniowy przebieg chorób.
      Bardzo dobrze łagodzi krtan wit A+E (kupuję w buteleczkach , daję do buzi po 3 kropelki i nie pozwalam popijac) . Jeśli dziecko jest wystarczająco duże, dobre jest też wdychanie pary z gorącej wody + flegaminy (ale takiej w kropelkach do inhalacji, a nie syropu do picia).Pozdr

• Przy suchym, męczącym kaszlu stosuję inhalacje z soli fizjologicznej w połączeniu z mucosolvanem ( w kroplach przeznaczonym do inhalacji). Czasem, jeśli dziecko ma bardzo duży, duszący kaszel dodaję berodual. U nas sprawdziło się nie raz.
      Przy tego typu dolegliwościach stosuję również sól emską w połączeniu z herbapectem. Również skuteczne, nawet bardzo.
      Inhalacje z samej soli stosuję przy mokrym kaszlu i katarku.

--
      <"Byłam idealną mamą... dopóki nie urodziłam dzieci"!>
      • a z tego co ja wiem to przy męczącym , suchym kaszlu w żadnym razie nie wolno podawać zadnych syropów wykrztuśnych ani nebulizacji z tzw.Mucosolvanu bo moze dojsc do tego ze dziecko sie zakaszle .Syropy wykrztuśne tylko przy mokrym kaszlu bo wtedy jest wydzielina i jest co rozrzedzać i wykrztusic a w przypadku suchego bezproduktywnego kaszlu nie ma co wykrztusic..To jest opinia kilku pediatrów z którymi tez rozmawiałma na ten temat..To samo sie tyczy soli fizjologicznej...
        • Nie wiem, czy jesteśmy wyjątkiem (myslę że chyba jednak nie smile ) ale u nas metody, które stosuję na wyraźne zalecenia lekarzy (nie jednego zresztą)- sprawdzają się. To co napisałam jest oparte na naszych doświadczeniach, nie biorą się znikąd.
          Herbapect działa zarówno na kaszel mokry jak i suchy .
          --
          <"Byłam idealną mamą... dopóki nie urodziłam dzieci"!>

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.