• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Silny ból brzucha przy "rotawirusie", czy to norma Dodaj do ulubionych

• 30.03.12, 12:05
    Dziecko 5 lat.

Środa: dziecko wymiotuje cały dzień żółcią, ma biegunkę, nic nie je oczywiście, mało pije, narzeka na ból brzucha.
    Wieczorem jedziemy do szpitala, zostaje nawodniona, ponad litr płynu i rano wraca do domu.

Czwartek: cały dzień prawie śpi, ma stan podgorączkowy, wymiotuje żółcią, bo nic nie je i mało pije.
    Wymiotuje coraz mniej, nie ma biegunki, coraz więcej pije. Cały czas narzeka na ból brzucha.

Piątek: cały czas śpi!!! Nie wymiotuje, nie ma biegunki. Robi siku i pije już dość sporo. Nic nie je. Ciągle, niestety narzeka na ból brzucha. Ma stan podgorączkowy.

I teraz pytanie - co robić, co podać. Dziś mąż kupi acidolac - mamy podawać raz dziennie, poza tym wodę i nic więcej.

Martwi mnie ten ból brzucha bardzo i ta senność. Czy to normalne przy takim wirusie. Córka kiedyś jak była malutka miała rotawirusa ale przebiegał łagodniej niż teraz. Nie spała i nie bolał jej brzuch, tylko same wymioty i biegunka. Teraz ten brzuch!!! Nie wiem co jej podać, tabletki nie połknie.

--
    Tiry na tory - podpisz
    Zaawansowany formularz
    • 30.03.12, 12:22
      Sennośc jak najbardziej, przecież to wykańcza człowieka. MOja trzy dni leżała pod kroplówką i podnieść się nie mogła(fakt była młodsza), mnie z nóg na dwa dni też zwaliło...Przy rota może występować ostry ból brzucha, chociaż ponoć częściej u dorosłych niż dzieci.
      Współczucia i trzymajcie się.
      Rozumiem, że wyrostek w szpitalu wykluczyli?
      --
      Sygnaturka się zgubiła....
      • 30.03.12, 12:27
        Co do wyrostka to nie wiem ale nic na to nie wskazuje, brzuch boli ją idealnie na środku. Dwie lekarki badały jej brzuch i nic nie wykryły. Z boku nic jej nie boli, tylko środek i mówi, że tak na wierzchu. Ja to w miarę rozumiem ale trochę się martwię, jak pisałam kiedyś nie miała bólu brzucha dlatego teraz tak się zastanawiam, że już 3 dzień ją boli.

Czyli dać jej spać po prostu?
        --
        Tiry na tory - podpisz
        • 30.03.12, 12:37
          Moi mieli jelitówki kilkakrotnie i każda miała inny przebieg.
          Daj jej spać i niech pije dużo.
          Jak ten ból brzucha się będzie nasilał lub utrzymywał jeszcze przez weekend cały to bym raz jeszcze lekarza wezwała.
          --
          Sygnaturka się zgubiła....
    • 30.03.12, 14:33
      Wg pani ordynator oddziału chorób infekcyjnych i hepatologii dziecięcej ze szpitala JPII w Krakowie najlepsze probiotyki to Dicoflor, ewentualnie Lacidoenter. My dajemy też dzieciom czasem DuoLactil.
      Jak po probiotykach ból nie przejdzie to ja bym pokazała znów dziecko lekarzowi.
      A śpi, bo osłabiona, skoro nic nie je. A wypije np. Floridral? Nasza pediatra polecała też Dicodral, taki płyn nawadniający w kartoniku, gotowy do wypicia, podobno najlepszy do przełknięcia w smaku, zawiera m.in. glukozę.
      --
      Z widokiem na Mont Blanc - kup, przeczytaj, pomóż
      • 31.03.12, 09:10
        Mialam takie same objawy przy zatruciu salmonella (Lody).
        Bardzo podobne do objawow przy rotawirusie i dodatkowo silny bol brzucha/zoladka.
        Byla goraczka, oslabienie a zoladek nie tolerowal zadnych plynow sad
        W trzecim dniu bylo juz w miare ok.

Zycze zdrowia.
        --
        http://www.e-gify.pl/gify/okazjonalne/wielkanoc/wielkanoc79.gif
    • 31.03.12, 00:32
      U nas było już trochę tych jelitówek/rotawirusów i każda przebiegała inaczej najbardziej pamiętne to kiedy powaliło na tydzień wszystkich z wymiotami, biegunką i gorączką oraz kiedy miał jedynie synek i jedynym objawem były wymioty przy próbie podania czegokolwiek do jedzenia. Przez prawie tydzień tylko pił. Silne wymioty i biegunka mogły nadwerężyć mięśnie brzucha i stąd może brać sie ten ból, jak będzie sie nasilał lepiej jeszcze raz odwiedzić lekarza. Senność to raczej normalny objaw wycieńczonego organizmu. Pilnuj żeby dużo piła, malutkimi porcjami jeśli dalej wymiotuje, ale często. Bardzo ważnie nie dopuścić do odwodnienia, Podawaj probiotyki. Jak do poniedziałku sie nie polepszy odwiedź znowu lekarza.
      --
      Julia,Maksiu i Tatiankasmile
      http://www.maks.info.pl/ - strona syna
      KRS 0000 326 128 cel szczegółowy: Ostrowski Maksymilian - 035
    • 31.03.12, 06:49
      A może znowu się odwodniła. Senność występuje przy silnym odwodnieniu. Pije dużo?
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.