• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Nurofen w tabletkach dla 7 latka? Dodaj do ulubionych

  • 24.06.12, 06:01
    Niedziela piata rano krzyk 7 latka, ze boli ucho. Dawno mlody nie chorowal na ucho, notatki mi mowią, zeby podac m.in nurofen . Jako, ze go nie mam, to podalam paracetamol, ale on nie jest przeciwzapalny a o to chodzi przy uchu (a gorączki mlody nie ma). Nurofen mam tylko w tabletkach a na nim z kolei napisano, ze od 12 r.ż. Czy różnica między tabl. a syropem polega tylko na konsystencji? Bo jeżeli chodzi o ilość ibuprofenu bo w tabl. jest 400 mg a dawka dobowa dla mojego dziecka to 600 mg, więc moglabym podac 3x0,5tabl. Czy to może o cos innego chodzi (w tabl. jest potasu wodorotlenek, sorbiol i czerwien koszeinowa, czyli to chyba standardowe konserwanty). Kto wie? Podalam dziecku otinum jeszcze do ucha.
    Edytor zaawansowany
    • 24.06.12, 07:34
      Ja bym podała 3 razy po 0,5 tabletki (400 mg).Moja córka w tym wieku kiedy była taka potrzeba brała syrop,ale czasem syropu zabrakło,więc musiałam ją ratować tabletkami.
      A teraz (11 lat) może już dostawać dawkę jak dorosły,w tabletkach bądź kapsułkach.Pamiętam też ,że ja kupiłam jej swego czasu tabletki nurofen 200mg i te jej podawałam wychodziło ekonomiczniej niż syrop.Syrop to moim zdaniem dla maluszków,a 7-latek to już nie taki maluch i tabletkę spokojnie połknie.
      --
      http://lbym.lilypie.com/1ocMp1.png
    • 24.06.12, 08:09
      Dla 7 latka dawka dzienna ibuprofenu to 3 x 200 mg (przy wadze 20-29 kg).

      Jak syn umie lykac tabletki, to nie powinno byc problemu. Mysle, ze chodzi tu wlasnie o umiejetnosc lykania, a nie o skladniki dodatkowe, ale lekarzem nie jestem. Ja chyba bym podala ten ibuprofen w tabletkach.
      • 24.06.12, 08:10
        ewentualnie bym pokroila tabletke, jesli jest duza.
        • 24.06.12, 08:19
          Pewnie, że można podzielić tabletkę. Jak nie miałam akurat syropu z ibuprofenem to nawet dużo młodszemu dziecku dawałam pokruszoną połówkę paracetamolu z wodą. Gorzkie było, ale to lepsze niż nic, jak dziecko w nocy męczy gorączka.
          • 24.06.12, 08:52
            Tabletek sie nie dzieli. Leki takze te bez recepty podaje sie zgodnie z zaleceniami. Moja 9-latka w razie potrzeby dostaje paracetamol lub ibuprofen w syropie w dawkach zgodnych z zaleceniami z tabeli na ulotce/opakowaniu. W ub. roku miala infekcje ucha wlasnie tak na poczatku czerwca przeciwbolowo podawalam ibuprofen ale i tak dostala antybiotyk, u lekarza bylismy ok. 12h po wystapieniu objawow, ktore bardzo sie nasilily i ten stwierdzil infekcje bakteryjna. Ibuprofen lagodzil tylko nieco bol ale to tyle w jej wypadku.
            • 24.06.12, 09:27
              Napisz, proszę, miało Twoje dziecko gorączkę? Mój syn nie miał do tej pory (piszę w czasie przeszlym, bo ostatnie 2 lata nie miał infekcji usznych) gorączki przy uszach i lekarz okreslal to jako ucho kataralne i nigdy nie dostał antybiotyku (raz miał krople do ucha z antybiotykiem).
              • 25.06.12, 18:52
                alfa36 napisała:

                > Napisz, proszę, miało Twoje dziecko gorączkę? Mój syn nie miał do tej pory (pis
                > zę w czasie przeszlym, bo ostatnie 2 lata nie miał infekcji usznych) gorączki p
                > rzy uszach i lekarz okreslal to jako ucho kataralne i nigdy nie dostał antybiot
                > yku (raz miał krople do ucha z antybiotykiem).

                Tak, dosc wysoka i bardzo silny nieustajcy bol. W ciagu tych 12h doszlo do perforacji i wyplywal zielony plyn, lekarz nie miala watpliwosci ze to infekcja bakteryjna. Juz po kilku godzinach od podania antybiotyku nastapila poprawa. Moja corka miala tylko raz infekcje ucha, ta ktora ooisalam, miala wtedy 8.5 roku to bylo rok temu.
            • 24.06.12, 10:05
              owszem, najma, tabletki można dzielić. szczególnie, że wiekszość z nich ma takie "kreseczki", gdzie dzielic.
              ja w tym wieku, znaczy dzieci, nie ja dostaaly już, z absolutną aprobatą lekarzy, dawalam tabletki.
              i to lepiej, bo mniej substancji słodzących i innych dodatkow.
              • 24.06.12, 10:40
                Sa juz kapsulki ibufen junior czy jakos podobnie. Tam jest dawka 200 mg ibuprofenu, wiec spokojnie bzm podola to co masz w domu.
              • 24.06.12, 13:17
                Dzieli się wyłacznie te tabletki gdzie taka możliwość jest przewidziana w ulotce. Sam rowek w zaden spsobób o tym nie świadczy.
                Chłopakom od dawna podaje ibuprofen (200 mg) i paracetamol (500 mg)w tabletkach.
                --
                pozdrawiam
                Dorota i Kuba&Bartek
            • 24.06.12, 10:37
              ie dzieli sie tabletek w specjalnej otoczce, gdzie w ulotce pisze nie dzielić, nie rozgryzać, inne, szczególnie z podziałką jak najbardziej można dzielić. Co do kapsułek to różnie to bywa, ale też często w ulotce pisze czy koniecznie musi być połknięta w całości czy zawartość można podać w inny sposób. Autorce nie pomogę, bo akurat nie patrzyłam sie na swoje ibupromy. Zawsze mam syrop w domu, ale w miarę jak dzieci rosną staram sie pozbywać syropów i przechodzić na tabletki, które mają mniej świństw dodatkowych. Chyba muszę spytać lekarza o ibufen/nurofen dla mojich krasnali.
              --
              Julia,Maksiu i Tatiankasmile
              http://maks-ostrowski.cba.pl/ - strona syna
              KRS 0000 326 128 cel szczegółowy: Ostrowski Maksymilian - 035
    • 24.06.12, 12:42
      Nurofen (ten , ktory znam) jest tabletka powlekana i nie powinien byc dzielony. Po 400mg ja umieram. Jest skuteczniejszy od paracetamolu, ale koszmarnie dziala na zoladek i jesli juz musze brac ibuprofen, to tylko w postaci plynnej, proszku do rozpuszczania, albo tabletki do zucia. Mimo, ze lek ma wowczas ta sama moc, to mniej drazni zoladek niz tabletka do polykania. Mojemu mlodemu lekarz w ogole zabronil podawac ibuprofen, przy zapaleniach ucha dostawal tylko paracetamol.
      --
      autystyczne-tygryskowo.blogspot.com/
    • 24.06.12, 14:46
      Za radą mojej ciotki farmaceutki, która nie chce bym na Nurofenie w syropie zbankrutowała ( butelka to ok. 20 zł ) podaję doraźnie tabletki paracetamolu 500 mg, dzielone na pół. Koszt - jakieś 4 zł.


      --
      http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/zc/ma/pvku/nHCcjO9rMaZFnEGJrA.jpg
      • 24.06.12, 15:31
        Dzięki za odpowiedzi. Nasza lekarka przy bolącym uchu kazała podawac nurofen jako lek, ktory ma dzialanie przeciwzapalne.. Dziwne tylko, ze teraz mlody nie ma wlasciwie kataru (może lekko przyblokowany nos), a ucho boli. Pewnie jak mlody sie obudzi podjadę na dyżur do szpitala.
      • 24.06.12, 16:36
        Ale na co doraźnie? U nas przeciwgorączkowo na syna Paracetamol nie działa w ogóle, od niemowlęcia, przeciwbólowo działa, nie wiem czy naprawdę czy na zasadzie placebo ale działa. Na córkę nie wiem, bo jest młodsza i zawsze dostawała Nurofen/Ibufen w syropie. Dla mnie też Ibufen jest dużo skuteczniejszy od Paracetamolu, zależy od człowieka.
        --
        Julia,Maksiu i Tatiankasmile
        http://maks-ostrowski.cba.pl/ - strona syna
        KRS 0000 326 128 cel szczegółowy: Ostrowski Maksymilian - 035
        • 24.06.12, 18:57
          Jest skuteczniejszy bo inaczej działa. W ogóle nie ma sensu porównywac tych leków bo to zupełnie inna grupa. Paracetamol dzaiła p/gorączkowo i p/gorączkowo-koniec. Nie ma działania p/zapalnego. Ibuprofen jest p/zapalny, obniża gorączkę i działa silniej p/bólowo. Przy zapaleniach uszu jest lepszy. Tabletki wolno dzielić ale tylko te niepowlekane.
          --
          http://www.suwaczki.com/tickers/1kk0trd871avfvye.png
          • 25.06.12, 00:05
            W koncu postanowilismy przeczekac do jutra, bo stan sie nie pogarsza. Dzięki raz jeszcze za odpowiedzi. Też chcialabym wycofac się z syropow, bo za dużo ich wyrzucam (ponoc nie wolno przetrzywywac, a rzadko kiedy zuzywamy calość).
            • 25.06.12, 00:08
              Syropy po otwarciu mozesz przetrzymywać tak długo jak masz to opisane w ulotce. Jeśli nie jest wskazane żeby wyrzucić szybciej to obowiązuje data trwałości z opakowania.
              --
              pozdrawiam
              Dorota i Kuba&Bartek
          • 25.06.12, 00:07
            Wolno dzielić tylko tabletki przeznaczone do dzielenia. Powlekani akurat o tym wcale nie decyduje.
            --
            pozdrawiam
            Dorota i Kuba&Bartek
            • 25.06.12, 12:00
              Spokojnie można kupić ibuprofen w tabletkach 200mg. Taką dawkę ma 10 ml zwykłego syropu i 5 ml syropu tz. junior . Jest to dawka dla dziecka od 20kg. wzwyż.
              Na ulotce to 12 lat - to kwestia kosztów badań -żeby wprowadzić tabletkę dla dzieci - to musieliby jakieś inne badania zrobić i dlatego piszą, że od 12.
              Jedna firma wprowadziła już nawet tabletki dla dzieci:
              www.doz.pl/leki/p8173-Ibufen_Junior
              Ale nie różnią się one zbytnio od zwykłych innych Nurofentów - jeżeli tylko w składzie jest 200mg.
              Ja odkąd syn ważył 20 kg . w apteczce mam 200mg zawsze - na wyjazdy też. Przeciwbólowo i przeciwzapalnie działa nadal ok - nawet przy wadze 33kg. Ja też czasem przy mniejszym bolu głowy - biorę 200 - bo często wystarcza - a po co sie truc wikeszką dawką.
              Tylko przy bardzo wysokiej gorączce, ciezko zbijalnej - poszlam po syrop- zeby odmierzyc odkładnie 300mg (7,5ml) - bo w tabletce jest tylko 200 lub 400.
    • 25.06.12, 13:44
      zwykły ibuprom w tabletkach, nie forte, ma 200mg a to jest dawka dla dziecka od 21kg. daję. alternatywnie pół apapu.
      --
      nie odpowiadam na posty zawierające słowo "mega"
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.