Dodaj do ulubionych

Moczenie nocne u 4 latki.

10.10.12, 11:05
Witam.
Moja córka 4 latka skończone we wrześniu nadal nie potrafi dotrzymać siusiu do rana.
Może od początku: w dzień nie ma tego problemu już od dawna, odpieluchowana w wieku 2l i 4 m-ce. Czasami popuszcza w majteczki, gdy jej się zapomni i biegnie w ostatniej chwili.
Natomiast nocki wyglądają tak, że nie obudzi się sama na siku, nawet wtedy gdy już jest mokro i zimno w łóżku. Śpi jak suseł, i wcale jej nie przeszkadza mokre i zimne łóżko.
Wysadzam ją na śpiocha ok. 23-ej(próbuję wybudzić, ale ona nawet idzie do WC i wlecze za sobą nogi i nie kontaktuje) . Oczywiście przed położeniem spać też się załatwia, ograniczam płyny w porze popołudniowej.
Mokre noce pomimo wysiusiania jej na śpiocha zdarzają się rzadko (1 w tygodniu, czasem 1 na 2 tygodnie), ale częściej gdy jest przeziębiona. Natomiast gdybym jej nie opróżniła pęcherza późnym wieczorem, zmoczy się średnio co 2-3 dzień.

Badanie ogólne moczu bez zastrzeżeń, dziecko ma 3 migdał i obserwacja w kierunku alergii (póki co wyłapane kakao).

Czy rzeczywiście bez paniki mogę spokojnie czekać, aż mała dojrzeje do nocnego wstawania na siku, czy może jednak już udać się do specjalisty? Nie chcę niczego przegapić.
Na bilansie 4 latka powiedziałam o tym pediatrze- skwitowała to, że w tym wieku to nie jest problem, żeby przyjść za pół roku.
Edytor zaawansowany
  • osmag 14.10.12, 18:53
    Do 5 lat to norma. A potem do urologa.
    Mój starszy syn tak miał i niestety skończyło się na leczeniu. Na szczęście po pół roku nie było już problemu. Młodszy przestał siusiać w nocy sam.
    Urolog twierdził, że dziecko powinno przesypiać całą noc. Jeżeli suche łóżko jest tylko dlatego, że dziecko wysadzamy to to jest nadal moczenie nocne.
  • julia0210 24.11.13, 10:05
    Tez mam problem z córką, 4 latka skończyła w październiku. Moczenie nocne to standard, pije przed snem kakao i wtedy sika w nocy wiecej, nie jest tez za ciekawie w dzień, chce jej się siku, przebiera nogami ale mówi że nie ma czasu pójść do wc bo się bawi lub ogląda bajkę. Jak już popuści to dopiero idzie do wc skończy robić siku rozbiera się i zachowuje się jakby nic się nie stało. Jak jej przetłumaczyć ze czas na siusiu jest ważniejszy niż bajki czy zabawa?
  • alpepe 24.11.13, 11:34
    to, co opisałaś, jest normalne, niestety. Dziecko będzie kucać, ściskać nogi, a nie pójdzie. Trzeba dopiero wziąć je pod pachę i zanieść do ubikacji.
    Przejdzie, ja córka będzie starsza.
    --
    Tak walczę ze złem
    A zło rośnie we mnie z każdym dniem
  • patria5 26.11.13, 10:13
    forum.gazeta.pl/forum/w,577,119939420,119939420,moczenie_nocne.html
  • alpepe 24.11.13, 11:31
    moim córkom zdarzało się zsikać, kiedy np. poszły b. późno spać i były za bardzo zaspane, by się dowlec do ubikacji, wtedy np. zaczynały płakać lub mówić przez sen, jak były przeziębione i jak piły coś lub jadły owoce typu winogrona, mandarynki itp. praktycznie tuż przed zaśnięciem.
    Głębokość snu jest cykliczna, spróbuj ją kłaść wcześniej, to może będzie bardziej wyspana, jak w nocy bedzie chciało się jej sikać i pójdzie sama.
    --
    Tak walczę ze złem
    A zło rośnie we mnie z każdym dniem

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka