Dodaj do ulubionych

xyzal, aerius czy claritine - jak długo podajecie

09.01.13, 19:57
Jestem ciekawa jakie macie doswiadczenia ze stosowaniem leków na alergie dla waszych dzieci. Chodzi mi o to co podajecie oraz przez jaki czas, czy tydzień, miesiąc czy dłużej macie zalecone podawanie takich leków. Mój syn 4,5 l miał juz przepisywane te, których nazwy podałam w temacie oraz clemastinum. Ten ostatni miałam stosować tydzień, inne po ok miesiącu. Ostatnio po długim chorowaniu, zakonczonym antybiotykiem po którym i tak katar pozostał dawałam synkowi xyzal i żeby nie zapeszac na razie spokój od kataru. Wiosna podawałam aerius i też byłam zadowolona bo bardzo długi katar i kaszel ustąpi. Wiosną jak i teraz dodatkowo do nosa stosowałam krople flixonase.
Dosyć skuteczne w jego przypadku jest też clemastinum, ale słyszałm, że jest to lek starej generacji i lepiej go nie stosować.
Teraz konczy mi się xyzal, który podawałam przez 3 tygodnie i zastanawiam się, czy powinnam zrobić synkowi przerwę od leków alergicznych i czekać do kolejnej choroby, czy tez kontynuować xyzal a może jest coś od niego lepsze?
Nie wiem też jak długo mozna stosować krople flixonase, bo w czerwcu miałam stosowac je przez miesiąc, a ostatnio słyszałam, że można podawać dziecku max. przez tydzień.
Obserwuj wątek
    • alin9 Re: xyzal, aerius czy claritine - jak długo podaj 10.01.13, 20:55
      U nas wymienione leki oraz inne są w użyciu już od kilku ładnych lat niestety.Flixonase bez zgody lekarza nie powinien być zbyt długo podawany.U nas niestety często i przez dłuższy,niż przyjęty,okres czasu.Bardzo często zamiennie z buderhinem,avamysem.To niestety leki sterydowe.Tyle,że u nas podawane to innych przyczyn niż po przeziębieniu.
      • 0xena Re: xyzal, aerius czy claritine - jak długo podaj 11.01.13, 20:26
        Syn jest oczywiście alergikiem ( pyłki, grzyby pleśnie) stad ten wachlarz leków. Nie stosuję ich tylko z powodu przeziębienia. Często jest tak, że katar, którego następstwem jest kaszel nie sa spowodowane przeziębieniem a alergia, tylko sam lekarz nie potrafi stwierdzić faktycznej przyczyny. I własnie ostatnio pomimo podania antybiotyku, katar ustąpił dopiero po lekach alergicznych. Dlatego nie wiem już sama czy mam je podawać bez przerwy i ewentualnie po jakim czasie należy je odstawić, po miesiącu , czy kilku miesiącach? Czy można przez kilka miesięcy je przyjmować np.Alergolog zalecał np podawanie xyzalu ale tylko jesienią przez około miesiąc.
        • alin9 Re: xyzal, aerius czy claritine - jak długo podaj 11.01.13, 21:15
          Nie wiem jak długo się leczycie.Ja to biorę poniekąd już na "nos".Na początku po braku ustania objawów ponownie konsultowałam to z lekarzem.Podajesz (podejrzewam)objawowo.
          Syn jest oczywiście alergikiem ( pyłki, grzyby pleśnie-każda wilgoć rodzi grzyby.Czyli od jesieni jechane.Skoro katar przeszedł po antyalergicznych to skłaniam się do(niestety przerobionego przed laty)stwierdzenia o zbędnej antybiotykoterapii.Pyłki to efekty alergiczne latem.Katar spływa,jest kaszel.I oby na tym koniec(pomijam kichanie,łzawienie itp.)Pytanie czy osłuchowo zawsze czysty.Bo moja córka od razu idzie na ostro w gorączkę i zapalenie oskrzeli itd.Nie podaję antybiotyku póki nie ma wyraźnych wskazań lekarza.U nas xyzal leci non stop(kiedyś był to zyrtec.Też stara generacja odeszła.Co z tego,że zamienię to na flonidan czy aerius albo inną clemastynę latem.Są dwa podstawowe składniki tych leków.Ja mam opory przed zbyt długim podawaniem sterydów.Uraz wieloletni.Szczególnie donosowych.Właśnie po nich katar ustępował ale powstawał efekt zapchanego nosa bez kataru.Z tymi lekami to ja tylko pod kontrolą.
        • alicja044 Re: xyzal, aerius czy claritine - jak długo podaj 13.01.13, 11:21
          Tak odstawić a za chwile z dzieckiem na pogotowie po zastrzyk po dexsawen bo się dusi, z astmą nie ma żartów przerabiam to u dzieci i leki trzeba wiedzieć kiedy można na chwile odstawić, też mamy takie okresu spokoju ale ledwo zaczyna kaszleć wracamy ponownie bo wiem co to znaczy,najczęściej sierpień jest spokój . pozdrawiam.
          • alin9 alicja044 13.01.13, 15:07
            Astmatykowi bym nie odstawiła.Ale gdzie tu mowa o astmie.To leki typowo przeciwalergiczne.Jeżeli na wymienionych tu lekach stwierdza się astmę to nasuwają się dwa skojarzenia.
            1.Zmienić na cito lekarza.
            2.Błędna diagnoza.
            Moim dzieciom zaleca te leki alergolog.Na astmę brały całkiem inne leki.Przy takim zestawie na 100% byłyby duszności.Grunt to prawidłowe leczenie i diagnoza.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka