pulmex baby - wycofany ? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Jak w temacie. Ktoś coś słyszał, coś wie ??
    Od kilku tygodni rzekoma maść niedostępna w aptekach i hurtowniach. A szkoda, bo bardzo ją lubiliśmy na początki przeziębienia.
    • no weśśśśś nie strasz, bo mi sie wlasnie konczy!!

--
      To jest noworodek, nie przepina się pasami w kroczu, bo się zwyczajnie nie da, zazwyczaj i tak jest w beciku lub omotany kocykiem. Przewozenie noworodka jest na innych zasadach niż dziecka kilkumiesięcznego i starszego. by atteilow
    • monika887 napisała:

> Od kilku tygodni rzekoma maść

co to znaczy rzekoma maść? Nie wierzysz, że to była maść? wink

A w temacie - u mnie w aptece jest. Zawsze też możesz kupić w aptekach internetowych. A poza tym są inne maści, jak choćby bursztynowa - która działa tak samo a nie śmierdzi i nie podrażnia zapachem dróg oddechowych.
    • Wycofana. Też chcieliśmy ostatnio kupić i pani powiedziała, że wycofali tą maść już jakiś czas temu - szkoda.

Nie wiem czy kupisz przez net, chyba że nielegalnie może, bo jak wycofana to raczej w aptekach internetowych też nie mogą sprzedawać.
      --
      Tiry na tory - podpisz
      • w internetowych tez widze pustki.
        moze gdzies jeszcze mozna kupic na zasadzie - sa w magazynie.

szkoda.
        bardzo chwalilam sobie ta masc.

znacie jakies zamienniki?

--
        To jest noworodek, nie przepina się pasami w kroczu, bo się zwyczajnie nie da, zazwyczaj i tak jest w beciku lub omotany kocykiem. Przewozenie noworodka jest na innych zasadach niż dziecka kilkumiesięcznego i starszego. by atteilow
    • przeszukałam wszystkie apteki w okolicy, nigdzie już nie ma, próbowałam w internetowych, znalazłam jedną gdzie była na stanie, ale po zamówieniu zadzwoniła miła pani i poinformowała, ze sprzedali ostatnią i nie zdążyli zaktualizować.
      no i właśnie zna ktoś jakiś zamiennik ?
      • dla dzieci powyżej 5 lat jest takie coś:
        www.vicks.pl/produkty/masc-vicks-vaporub/#
        --
        Sygnaturka się zgubiła....
      • monika887 napisała:

> no i właśnie zna ktoś jakiś zamiennik ?

Pisałam wyżej - maść bursztynowa. Poleciła mi ją pediatra, można stosować nawet u niemowląt, bo rozgrzewa, a nie ma praktycznie zapachu, więc nie podrażnia oskrzeli.
        Dla starszych dzieci można już pachnące maści - Aromactiv, Aromagel. Ostatecznie natrzeć plecy i klatkę piersiową najzwyklejszym (najtańszym z wszystkich wynalazków) spirytusem kamforowym i pod kołdrę.
        • Budzik, pisałaś że w twojej aptece jeszcze jest pulmex. Podaj chociaż miasto, jak bedzie blisko to zrobie nalot, bo ja raczej konserwatywna i jak mi coś pasuje to ma być i juz smile
          A spirytusem też nacieram, ale niestety zapach nie ten a pulmex lubilam bardzo m. in. za woń.
          Pzdr
          • Ale czy ktoś sie może zapytał, dlaczego ta maść jest wycofana?

--
            Jakość zabawy, podobnie jak jakość życia nie zależy od warunków materialnych

• monika887 napisała:

> Budzik, pisałaś że w twojej aptece jeszcze jest pulmex. Podaj chociaż miasto, j
            > ak bedzie blisko to zrobie nalot,

mała wieś na Mazowszu. Dziś rano byłam w aptece, w czasie kiedy pani coś tam mi szukała, gapiłam się z nudów na półki, a że teraz są na topie specyfiki przeciwprzeziębieniowe, to leżał na półce i Pulmex.
    • teraz jego zamiennikiem w aptekach jest PUMO VAP BEBE wink
    • firma Gorvita ma fajne produkty Pneumovit, np:
      www.doz.pl/apteka/p64981-Pneumovit_zel_do_wcieran_i_inhalacji_200_ml
      www.doz.pl/apteka/p65005-Pneumovit_zel_do_wcieran_i_inhalacji_100_ml
      przyznam, że tych akurat nie stosowałam, bo mój syn ma skłonności do duszności i boję się smarować go olejkami; pulmex też leży nieużywany...
      kupuję mu preparaty solankowe, chociaż one trochę słabiej działają, niż te z olejkami
      --
      5/4 Polaków nie zna się na ułamkach!
      • leki-informacje.pl/braki_lekow/lista/kategoria/brak_leku,2013-April,4.html
      • b.bujak napisała:

> firma Gorvita ma fajne produkty Pneumovit, np:
        > www.doz.pl/apteka/p64981-Pneumovit_zel_do_wcieran_i_inhalacji_200_ml
        > www.doz.pl/apteka/p65005-Pneumovit_zel_do_wcieran_i_inhalacji_100_ml
        > przyznam, że tych akurat nie stosowałam, bo mój syn ma skłonności do duszności
        > i boję się smarować go olejkami; pulmex też leży nieużywany...
        > kupuję mu preparaty solankowe, chociaż one trochę słabiej działają, niż te z ol
        > ejkami

Ja kupuje pneumovit baby i uwazam, ze jest to swietny preparat do udrazniania nosa. Dzeki za info na pewno sprobuje ten zel, skoro pulmex wycofany.

Kupilam pneumovit baby, bo powiedzialam do farmaceutki, poprosze najtanszy spray do nosa dla dziecka i prosze najtansze jest najlepsze. smile

Dla siebie wole zwykla sol fizjologiczna w ampulkach.
    • ale czemu wycofany? czy wstrzymany jakaś przyczyna?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.