Dodaj do ulubionych

Pneumocystoza u niemowlaka

26.02.14, 10:04
Witajcie, moja córeczka trafiła 2 tygodnie temu do szpitala z zapaleniem płuc, miała 6 tygodni wiec zaczęto ja leczyć inhalacjami, zrobiono badania w kierunku pneumocystozy a ze badania w gdańsku robią raz na tydzień(!!!) to wyniki były po 5 dniach leczenia inhalacjami, wynik był IgG dodatni (+++) a IgM ujemny. Lekarz prowadzący stwierdziła ze nie ma sensu faszerować mała antybiotykiem skoro kaszel całkowicie przeszedł i mała już w tym 5 dniu była zdrowa. Mówiła że dzieci nieraz same wychodzą z tego bez pomocy antybiotyku. Wyszliśmy w piątek z zaleceniem inhalacji Anytroventem; a dzisiaj mała ma spowrotem mały katar, na razie nie kaszle i zastanawiam się czy to na pewno był dobry pomysł że nie podano jej tego antybiotyku.
Może ktoś z was miał taki przypadek i może mnie doinformować bo siedzę w domu i cała w nerwach nasłuchuje czy znowu nie pojawi się kaszel i czy ten katar się nie powiększy mimo inhalacji i oczyszczania wodą morską.
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.