Dodaj do ulubionych

problem z przekłutym uszkiem

18.04.15, 08:42
córka miała przekłute uszka ok 3 mcy temu, do wczoraj było ok. Wczoraj zauwazyłam w jednym uszku w miejscy przekłucia kulkę, która ją boli, wyciągnełam kolczyki( teraz wiem ze to chyba był błąd) , przez noc ta kulka jej jeszcze urosła, jest twarda i boląca. tzn jak dotyka, kolor taki siny. Nie wiem co robić??jechać na pogotowie, poczekać do poniedziałku, próbować włozyc kolczyki(płacze), zostawic?boję sie zeby jakieś zakażenie sie nie wdało
Edytor zaawansowany
  • pomidorpomidorowy 18.04.15, 08:44
    pogratulowac sobie....pomyslu
  • lafiorka2 18.04.15, 10:38
    pomidorpomidorowy napisała:

> pogratulowac sobie....pomyslu

hahaha wiedziałam big_grin big_grin big_grin
    --
    Codziennie na ematce znajduję wątek, który jest najgłupszy na świecie i wydaje
    mi się, że żaden go już nie pobije.
    I codziennie ematka mnie zaskakuje.
  • pomidorpomidorowy 18.04.15, 15:25
    wiedzialas i co? kazda NORMALNA matka bedzie przeciwna przekluwaniu tylko tipsiarski margines i cyganie nakluwaja uszy dzieciom.
  • bbuziaczekk 18.04.15, 16:29
    pomidorpomidorowy napisała:

> wiedzialas i co? kazda NORMALNA matka bedzie przeciwna przekluwaniu tylko tipsi
    > arski margines i cyganie nakluwaja uszy dzieciom.

Nie jestem tipsiara baaa nawet paznokci nie maluje niczym. Marginesem tez nie jestem ani ciut ciut, cyganami tym bardziej nie a przekulam 4,5 latce 2 tygodnie temu uszy na jej zyczenie wink
    Nie chcesz nie przkluwaj proste.
  • pomidorpomidorowy 18.04.15, 16:33
    a gdyby chciala w jezyku lub wardze?
  • ap.so 18.04.15, 17:15
    To by zrobiła co uzna za słuszne. Nie twój interes
  • wioskowy_glupek 18.04.15, 18:09
    To jakieś zaburzenie czy trollowanie ?

--
    "Zdajesz sobie sprawę, że próbujesz uzyskać racjonalną odpowiedź od czegoś, czego mentalność jest mieszaniną mentalności prymitywnego wieśniaka i odczuć autystyka, i co nigdy nie będzie w stanie zrozumieć sytuacji innej niż ta której samo doświadczyło?" ~ kosheen4
  • ichi51e 18.04.15, 08:44
    Dlaczego na pogotowie? Do przychodni idzcie raczej. Przemyj rivanolem w miedzyczasie:
    --
    tak ze Światowidem było, stał sobie, przyszli chrześcijanie, my se tak tu ten krzyż tylko oprzemy o Światowida, tak ekumenicznie, wiecie. Ani się obejrzeli Światowida ni ma a krzyż stał, jakby stał tam od zawsze. (By deelandra)
  • ichi51e 18.04.15, 08:45
    Kolczykow nie wkladaj. uncertain
    --
    tak ze Światowidem było, stał sobie, przyszli chrześcijanie, my se tak tu ten krzyż tylko oprzemy o Światowida, tak ekumenicznie, wiecie. Ani się obejrzeli Światowida ni ma a krzyż stał, jakby stał tam od zawsze. (By deelandra)
  • thea19 18.04.15, 08:47
    zbiera jej sie ropa i dlatego boli. jak ja mialam 3lata to mnie babcia tak zalatwila. ze 2 lata mialam takie kulki - codziennie mi je przebijali. do tej pory pamietam. nie zakladaj wiecej dziecku cholerstwa, odkaz rany i 3razy sie zastanow, gdy wpadniesz na kolejny pomysl kaleczenia dziecku ciala.
  • mag1982 18.04.15, 08:55
    Bez przesady z tym kaleczeniem. Czterolatce bym nie przekłuła, choć chce ale dziesieciolatce czemu nie. Rozumiem, że masz złe doświadczenia ale nie wszyscy takie mają i raczej nikt nie chce dziecku krzywdy zrobić.
  • thea19 18.04.15, 09:11
    z postu nie wynika by to byla 10latka a bardzo male dziecko, ktore pewnie nawet nie mowi, skoro jedynym protestem jest placz. 10latka sama moze zdecydowac czy zakladac kolczyki, ktore sprawiaja jej bol. zakladanie kolczykow niemowlakom i malym dzieciom to skrajna glupota nieodpowiedzialnych mamus (u mnie nawiedzonej babci i jej kolezanek, bo taka byla moda), ktore maja dziwne wyobrazenia nt urody dzieciecej. dasz sobie wbic igly tylko dlatego, ze ktos ma taki kaprys?
  • mag1982 18.04.15, 09:18
    No właśnie nie wiadomo ile dziecko ma lat. Moje córki lat 4 i 14 m-cy kolczyków nie mają. Starsza czasem mówi, że chce bo w rodzinie niemowlakowi nawet ktoś przekłuł ale przyjęła do wiadomości, że musi podrosnąć.
  • aamarzena 18.04.15, 11:30
    Dziecko to niemowlę, kojarzę Drosetkę z Niemowlaka

--
    ...
  • rasowa_sowa 18.04.15, 11:34
    aamarzena napisała:

> Dziecko to niemowlę, kojarzę Drosetkę z Niemowlaka
    >

jeden rzut oka w archiwum i wychodzi na to, że kłamiesz.
    dziecko ma 5 lat - czy wystarczająco duże na kolczyki? moim zdaniem nie.
    no ale to nie jest niemowlę.

dajcie już spokój z tym polowaniem na czarownice, drosetka poszła do apteki i dobrze.
  • aamarzena 18.04.15, 11:42
    To przepraszam, zwracamy honor, musiało mi się z jakimś podobnym nickiem pomylić.
    Zaraz kłamstwa zarzucac nie musisz, mylić się jest rzeczą ludzka

--
    ...
  • memphis90 18.04.15, 16:54
    O, na tym forum to norma uncertain
    Pomylisz się- "kłamiesz!!!"
    Masz inne zdanie - "kłamiesz!!!"
    Normalnie jak piaskownica uncertain "Moja mama jest najładniejsza! Nie, kłamiesz, to moja mama jest najładniejsza".
    --
    "chłop co nie bł w wojsku do dup...a Ale mój mąz był, co sobie chwali, nauczył się jeśc kaszanki, zmeinił sie na plus." by a.n.a0
  • aamarzena 19.04.15, 13:03
    He he no racja, przeca to ematka big_grin
  • rasowa_sowa 19.04.15, 14:41
    właśnie, toż to ematka, można napisać wszystko co nam ślina na język przyniesie, w końcu nikt nie sprawdzi, a pośmiać się można trochę z niemowlaka w kolczykach
  • rasowa_sowa 18.04.15, 16:59
    aamarzena napisała:

> To przepraszam, zwracamy honor, musiało mi się z jakimś podobnym nickiem pomyli
    > ć.
    > Zaraz kłamstwa zarzucac nie musisz, mylić się jest rzeczą ludzka
    >

Moim zdaniem wypada sprawdzić czy nasze przypuszczenia są słuszne, jak się chce komuś dowalić i ustawić w jednym rzędzie z cygańskim taborem i tipsiarą z 3 miesięcznym dzieckiem w kolczykach. Ty nawet nie napisałaś "chyba" - dziecko to niemowlę i basta.
  • run_away83 18.04.15, 08:49
    Zakażenie się już wdało, prawdopodobnie zrobił się ropień. Zdezynfekowałs to po wyjęciu kolczyków? Jak nie to psiknij octeniseptem albo przemyj wodą utlenioną. Jak masz tribiotic to możesz posmarować. I idź do lekarza, niekoniecznie na pogotowie, wystarczy znaleźć przychodnię dyżurującą w weekendy.

--
    doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ® Dresden
    www.trageschule-dresden.de
  • drosetka 18.04.15, 09:07
    ale nie mamy przychodni dyzurujacych w weekendy, nastraszyłyscie mnie, podjadę do apteki po tribiotyk, dzis przemywałam jej to ucho takim specjalnym płynem odkażającym
  • asmarabis 18.04.15, 09:38
    Co za straszna moda na okaleczanie, nie mieszkam a Polsce i tu jak sa kolczyki u maluszka to od razu widac ze to jakas patologiczna rodzina imigrantow z innego kontynentu.....
  • wyyznawczyyniwielkiegoczerwia 18.04.15, 09:46
    Polska to nie Hiszpania, tu nie ma mody na wczesne przekłuwanie uszu dziewczynkom. Jest parę mamuś mądrych inaczej, jak wszędzie.
  • lily-evans01 18.04.15, 10:07
    Jak nie ma, jest i to ho ho wink.
    Ale faktycznie ta moda na wczesne "dziurkowanie" uszu króluje wśród osób o niespecjalnie wysokim statusie społecznym, intelektualnym i materialnym (widziane i sprawdzone wielokrotnie) tongue_out.
    A ja jestem zadowolona z jednej rzeczy:
    w II klasie SP u córki jest tylko jedna dziewczynka z przekłutymi uszami, w poprzedniej szkole nie było żadnej wink.

--
    I dreamed a dream my life would be
    So different from this hell I'm living
    So different now from what it seems
    Now life has killed the dream I dreamed.
  • wyyznawczyyniwielkiegoczerwia 18.04.15, 10:23
    U mojego bratanka w przedszkolu nie spotkałam żadnego dziecka z przekłutymi uszami. Wśród rodziny, znajomych też nie, a na ulicy to bardzo rzadko zazwyczaj z rodzicami dresami. Piszę o małych dzieciach- tak do 6,7 lat.
    --
    "Tak to jest jak w młodości zamiast w rozwój intelektualny inwestuje się jedyne w wary obciągary" by allatevi1
  • lily-evans01 18.04.15, 10:35
    Oj, jak córka była malutka i często musiałam chodzić po specjalistach, pamiętam moje niebotyczne zdumienie, kiedy w poczekalni u kardiologa siedziała w wózeczku 3-miesięczna dziewczynka z przekłutymi uszami wink.
    Znamy też sporo dzieci z różnych szkół, bo córka chodzi do muzycznej popołudniówki - no i sporo dziewczynek ma te uszy przebite (nawet i młodszych, bo w tej chwili do I klasy naprzyjmowali 5-latków...). Przeważnie to idzie jeszcze w parze z laszczącą się i nadmiernie odstawioną mamusią wink.
    --
  • aamarzena 18.04.15, 11:38
    Serio? Ja nie zauważyłam takiej korelacji. Kuzynka męża przekłuła swojej córce uszy w niemowlęctwie, babka z wyższym wykształceniem, może nie jakaś super inteligentna, ale też nie patologia czy tipsiara. W p-kolu córy też jest kilka dziewczynek z kolczykami z całkiem przeciętnych rodzin, podobnie na podwórku.
    Dla mnie niepojęte jest w jakim celu przekłuwa się uszy maluchom, ale jak widać "moda" istnieje :-\

--
    ...
  • lily-evans01 18.04.15, 15:11
    Wśród ludzi, których znam i widuję wokół, te nieszczęsne maleńkie uszka przekłuwają naprawdę pańcie nie grzeszące zanadto intelektem, ale tipsami i owszem wink. Jak napisałam, m.in. córka chodzi popołudniami do szkoły, w której mam przegląd dzieci z przeróżnych podstawówek (i rodziców wink ) - dużo można ciekawych rzeczy zaobserwować, dużo się dowiedzieć, niekoniecznie tylko o kolczykach wink.
    No i widzę też ten drugi model, matki próżne do wypęku i wystrojone niczym pawice, stylizujące swoje córki na małe różowe księżniczki w każdej sytuacji życiowej.

--
  • aamarzena 19.04.15, 13:14
    Co do pawic się zgodzę, a tipsiar nie znam wystarczająco reprezentatywnej grupy. Faktem jest też, że nie znam zbyt wielu zakolczykowanych maluchów. Po głębszym zastanowieniu- matki\rodzice pochodzą ze wsi lub małych miejscowości, ale też zbyt mała to proba, by tworzyć jakieś statystyki.
  • kalina_lin 18.04.15, 14:58
    >pamiętam moje niebotyczne zdumienie, kiedy w poczekalni u kardiologa siedziała w wózeczku 3-miesięczna dziewczynka z przekłutymi uszami

Nie dziwię się. Nigdy nie widziałam siedzącego trzymiesięcznego dziecka.
  • lily-evans01 18.04.15, 15:05
    Oj tam, nie czepiaj się wink.
    Wózek musiał być jakoś tak ustawiony, że świetnie widziałam główkę i z pół ciała, a może to po prostu był fotelik na stelażu? (w każdym razie dzieciątko nie leżało płasko).
    A że miała 3 m-ce wiem stąd, że moja córka wtedy uwielbiała "dzidzie" i zanudzała tamtą mamę pytaniami wink.
    --
  • drosetka 18.04.15, 19:34
    Ale faktycznie ta moda na wczesne "dziurkowanie" uszu króluje wśród osób o niespecjalnie wysokim statusie społecznym, intelektualnym i materialnym (widziane i sprawdzone wielokrotnie) tongue_out.

:- D czyli zakwalifikowano mnie do nizin społecznych i intelektualnych big_grin dzzięki,co ja bym bez was zrobiła???
    gwoli scisłości, córa nie jest juz takim maluszkiem, umie mówić i sygnalizować jasno i dobitnie co chce i czego sobie nie życzy. Kolczyki były t jej życzeniem na urodziny, nie jestem fanką przekłuwania uszu bardzo małym dzieciom, ale skoro starsza dziewczynka sama zgłasza cheć, to czasami mozna spełnic zyczenie dziecka o ile jest rozsądne. Przekłucie uszu uznałam za takowe
  • morekac 18.04.15, 20:55
    Pójdź do apteki i poproś o jakąś maść czy żel na takie rzeczy.
    --
    -------------------------------------------------------------
    "a przecież można pozostać człowiekiem nawet jeśli jest się nauczycielem" by Grave_digger
  • sonia-3 18.04.15, 21:28
    To jak będziesz w aptece kup oktenisept. Psikaj, przemywaj uszko, powinno pomóc.

--
    Żmija, często się w nogę wpija. Wtedy, trzeba koniecznie wypić dużo wódki, żeby ograniczyć skutki.
    W ogóle wypić dużo wódki nie jest źle- czy żmija ugryzła, czy nie.
  • baszysta 18.04.15, 22:58
    na glupote nie znajdzie zadnej
  • andaba 18.04.15, 09:48
    Aleś se miejsce wybrała na uzyskanie porady w sprawie kolczyków.

Tu panuje moda raczej na inne sposoby dręczenia dzieci, niż dziurki w uszach, które się paskudzą raz na tysiąc przypadków.

Przemyj spirytusem, zdezynfekuj kolczyki i jak są złote to załóż z powrotem.

Jak nie przejdzie do poniedziałku idź do lekarza.

Wbrew pozorom znacznie lepsze dla dzieci są kolczyki na zwykłych biglach, nie wkrętki - łatwiej myć, skóra oddycha i nic nie ściska.

• mas.uka 18.04.15, 17:52
    jeśli kolczyki są złote to tym bardziej ich nie zakładaj z powrotem! Złoto bardzo często powoduje reakcje alergiczne w przypadkach gdy ranka nie jest jeszcze zagojona, teraz standardowo stosuje się stal chirurgiczną która nie jest alergizująca

--
    "E nie. Liczyłam a to że gazecia mi wyjaśni że ten tłuszcz wyhodowany w pracy jest lepszy. Bo wiesz jest bardziej zadbany i odziany w dress-code. A ten domowy to tylko w dress" by beataj1
  • lauren6 18.04.15, 09:46
    Jaką trzeba być $%$@%#@ żeby okaleczać własne dziecko.
    Pogratulować pomysłu. Zdejmij oba kolczyki i zasuwaj z dzieckiem do lekarza w podskokach. I nigdy więcej jej w ten sposób nie krzywdź. Jak będzie duża i będzie chciała nosić kolczyki to sama sobie przekuje uszy.
  • aquella 18.04.15, 09:59
    jak ma już przekute to lepiej zostawić kolczyki ( oczywiście nie w stanie zapalnym) ale chodzi mi o to że dziurka która zarośnie i będzie ponownie przekuwana może być już nieładną kreską a nie kropką. Trudno stało się a nie byłoby tego gdyby dziecku regularnie przemywać rany po przekłuciu i nie pozwalać na majstrowanie tam łapkami, jednak być może to za małe dziecko aby posłuchać takich rad
  • wyyznawczyyniwielkiegoczerwia 18.04.15, 10:03
    Wyobraziłam sobie te przekute uszy. big_grin
    --
    "Od decyzji dotyczących naszej rodziny jest mąż. To głowa rodziny." - by rosapulchra-0
  • sanrio 18.04.15, 12:41
    przekute na lemiesze big_grin biedne uszka
    --
    "We teach girls to shrink themselves, to make themselves smaller. We say to girls: you can have an ambition, but not too much. You should aim to be succesful but not too succesful, otherwise you will threaten the men.(...) We raise girls to see each other as competitors, not for jobs or accomplishments (...) but for attention of men"- Ch.N.Adichie
  • zuleyka.z.talgaru 18.04.15, 15:26
    Będzie mogła orać pole przynajmniej bez traktora.
  • sanrio 18.04.15, 18:48
    big_grin przyjemne z pożytecznym
    --
    "We teach girls to shrink themselves, to make themselves smaller. We say to girls: you can have an ambition, but not too much. You should aim to be succesful but not too succesful, otherwise you will threaten the men.(...) We raise girls to see each other as competitors, not for jobs or accomplishments (...) but for attention of men"- Ch.N.Adichie
  • morekac 18.04.15, 10:05
    jednak być może to za małe dziecko aby posłuchać takich rad

Dziecko jest tak małe, że jego opinia na temat boli czy nie nie jesy wyrażona słowem, tylko płaczem. I tyle.--
    -------------------------------------------------------------
    "a przecież można pozostać człowiekiem nawet jeśli jest się nauczycielem" by Grave_digger
  • aquella 18.04.15, 10:12
    a o opinię czy chce kolczyki nikt się pewnie nie pytał
  • ophelia78 18.04.15, 10:25
    NICZYM nieuzasadnione okaleczanie dzieci powinno być karalne...

--
    Jędrek, 12.03.2009.
  • wyyznawczyyniwielkiegoczerwia 18.04.15, 10:27
    Uzasadnione estetyką, modą i głupotą rodzicòw również.
    -- -
    - Sanrio do Wyznawczyni: Nie masz pojęcia jak to jest mieć męża, z którym się liczysz.
    - Madzioreck do Sanrio: Na szczęście nie wie też, jak to jest mieć męża, który nie liczy się z nią. smile
  • lauren6 18.04.15, 10:26
    O walorach estetycznych źle zarośniętych dziurek trzeba było myśleć zanim przekuło się uszy małemu dziecku. Teraz to już musztarda po obiedzie i trzeba myśleć jak zminimalizować straty: okiełznać zakażenie by dziecku nie cierpiało, nie porobiły mu się zrosty w uchu i by w przyszłości, jeśli sama zechce, znów przekuć sobie uszy.

Wierzyć się nie chce, że mamy XXI wiek, a niektóre zachowują się jak proste baby z XIX wsi.
  • daisy 18.04.15, 12:48
    Przekłuć i przekuć to dwa różne czasowniki. Pochodzące od kłuć i kuć
    W przypadku uszu w grę wchodzi kłucie na wylot, czyli przekłuwanie.
    Kujemy za to dziury w ścianach, konie albo żelazo póki gorące.
    --
    Fajna książka dla dzieciaka
  • q_fla 18.04.15, 13:14
    Po co to uświadamianie...
    Mogło być tak pięknie...
    wink
    --
    Wiara w Jezusa Chrystusa nie jest dla mięczaków. by Gosia G.
  • daisy 18.04.15, 13:16
    No wiem.
    Ale nie mogę. big_grin
    --
  • aquella 18.04.15, 15:29
    i nie możesz używać prawidłowo drzewka? dlaczego?
  • kk345 18.04.15, 17:20
    Przecież uzyła jak najbardziej prawidłowo, reagując na błąd lauren. Poczułaś sie pominięta, bo nie poprawiła też twojego? big_grin
  • spoko.mama 19.04.15, 07:09
    Pipy zaraz naskocza,żeś nawiedzona ,bo smesz błędy poprawiac..smile
  • lauren6 19.04.15, 11:14
    Niech sobie poprawia.
    Jak widać po powyższym wpisie grammar nazi wywołują równie żywe reakcje na forum jak trolle big_grin
  • daisy 19.04.15, 20:49
    Ale już następnym razem napiszesz "przekłuć", no nie? I git. O to chodzi. smile
    --
  • aandzia43 18.04.15, 10:17
    Mentalna wiocha z cygańskim taborem.

--
    "Uwazam rozniez, ze to wlasnie zadaniem zony bedzie uswiadomienie swojego mezczyzny, wazne, zeby to bylo dosc wczesnie, tj. w trakcie nocy poslubnej, ze zona nie ma psikawki" big_grin by nanuk24
  • lily-evans01 18.04.15, 10:36
    Chciałam napisać to samo, ale się pohamowałam wink.

--
  • zuleyka.z.talgaru 18.04.15, 15:26
    Ej, no może mieszkają w Anglii w przyczepie.
  • rasowa_sowa 18.04.15, 11:15
    Podsumowując: nadal nie wiadomo co zrobić, ale wiadomo że tylko głupki przekłuwają uszy dzieciom. Forum zawsze doradzi smile
  • lily-evans01 18.04.15, 11:22
    Hm, zadziwiają mnie osoby szukające porad medycznych w nagłych wypadkach, przebiegających ze stanem zapalnym, gorączką , w ostrym urazie itp. To nie jest czas na to, z braku dyżurnej przychodni należy iść na początek choćby do najbliższej apteki, zwłaszcza, że to dziecko jest malutkie, jak wynika z opisu.
    A reakcja jest jaka jest, bo jaka ma być, skoro ktoś dostarcza maluchowi niepotrzebnych cierpień dla własnej próżności.
    --
  • lily-evans01 18.04.15, 11:23
    * szukające porad NA FORUM oczywiście, a nie u kompetentnego lekarza czy choćby farmaceutki.
    --
  • rasowa_sowa 18.04.15, 11:27
    lily-evans01 napisała:

> Hm, zadziwiają mnie osoby szukające porad medycznych w nagłych wypadkach, przeb
    > iegających ze stanem zapalnym, gorączką , w ostrym urazie itp. To nie jest czas
    > na to, z braku dyżurnej przychodni należy iść na początek choćby do najbliższe
    > j apteki, zwłaszcza, że to dziecko jest malutkie, jak wynika z opisu.
    > A reakcja jest jaka jest, bo jaka ma być, skoro ktoś dostarcza maluchowi niepot
    > rzebnych cierpień dla własnej próżności.

Nie no, jasne, forum to nie lekarz. Ale można olać pytanie, można napisać to co napisałaś: idź do lekarza a nie na forum.
    A można też moralizować, że tylko @#$@#%#$^@ przekłuwa dzieciom uszy.
  • lily-evans01 18.04.15, 11:37
    Nic człowiek nie poradzi, że czasem mu się ciśnienie podniesie, jak coś wyjątkowo głupiego przeczyta wink.
    --
  • rasowa_sowa 18.04.15, 11:39
    No to dobrze, że to tylko forum, w realu pewnie byście ją zglanowały. Żeby było śmieszniej to ona jest rzekomą patologią - orzekło grono złożone m.in z autorek wypowiedzi "tylko @#$%@#$%# przekłuwają uszy dzieciom".
  • q_fla 18.04.15, 13:16
    > przekłuwają uszy dzieciom".

Błąd forumowy. DZIECIĄ.
    tongue_out
    --
    Wiara w Jezusa Chrystusa nie jest dla mięczaków. by Gosia G.
  • lily-evans01 18.04.15, 15:02
    Błagam, zauważ, że nigdzie nie używam takiego liternictwa wink.
    --
  • woi.mi 18.04.15, 11:41
    Autentyczny przypadek: malutkiej dziewczynce rozpiął się kolczyk i sobie go połknęła.Parę dni czekali na wypróżnienie w szpitalu.
  • asmarabis 18.04.15, 13:35
    rasowa_sowa napisała:

>
    > Nie no, jasne, forum to nie lekarz. Ale można olać pytanie, można napisać to co
    > napisałaś: idź do lekarza a nie na forum.

Jak by kazdy olewal to by forum umarlo....a dla mnie osobiscie o wiele glupsze jest uslyszec na miejscu autorki " idz do lekarza" niz " jestes kretynka"

> A można też moralizować, że tylko @#$@#%#$^@ przekłuwa dzieciom uszy.

Mozna tez moralizowac moralizujacych, jak widac po tym ile postow produkujesz, ty masz taka potrzebe smile A moglabys przeciez po prostu watek olac smile
  • lily-evans01 18.04.15, 15:03
    Ciii... ruch jest na forum przynajmniej wink.
    --
  • a1ma 18.04.15, 13:17
    Zrób jeszcze tatuaż, może będziecie mieć więcej szczęścia i nie wda się zakażenie? Jak szaleć to szaleć.

--
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate.
  • black-cat 18.04.15, 15:14
    Jeżeli dziecko nie ma roczku to jechać do lekarza. I nie zakładać kolczyków, nawet złotych, jak sugerują niektórzy. W terapii mam dziecko po przebytej sepsie, właśnie na skutek stanu zapalnego po przekłuciu uszu. Debilnym rodzicom zachciało się upiększyć czteromiesięczną córeczkę kolczykamisad
  • mynia_pynia 18.04.15, 15:19
    A ja znam rodziców chłopca któremu się pępek brzydko goił i dostał sepsy i zmarł - i czego to dowodzi?
  • zuleyka.z.talgaru 18.04.15, 15:28
    Syfiarstwa rodziców.
  • mynia_pynia 18.04.15, 17:51
    Cudownie, czyli reasumujac jak komus umiera dziecko na sepse to znaczy ze jest syfiarzem, to by rozwiazalo problem wielu ematek z brudasami wink
  • mejerewa 19.04.15, 10:16
    Pępek musi się zagoić, takie są odwieczne prawa natury. Jak są powikłania, to pech.
    A dziurawienie uszu małych dzieci wiedząc, że jest promil powikłań, to już decyzja rodziców. Nie ma więc sensu porównanie.
  • mynia_pynia 18.04.15, 15:17
    Co wy dziewczyny z tym okaleczaniem?! Nie pochwalam kolczyków u niemowlaków czy też rocznych dzieci ale widząc takie dziecko nie prawie morałów matce (nawet znajomej). Sama miałam około 5 lat jak chciałam mieć kolczyki, bo koleżanki z przedszkola już miały, mama zaprowadziła mnie do gabinetu a ja uciekłam wink. Uszy miałam przebite w 1 klasie bo znowu wybłagałam mamę.
    Niemowlakom nie powinno się przebijać uszu bo dużo leżą i kolczyki uciskają a przez nie do końca skoordynowane ruchy dziecko może sobie ucho naderwać jeśli kolczyk będzie miał dobre nie kłujce zapięcie.
    Moja koleżanka która zawsze uważała że dziurki w uszach są mało atrakcyjne mając trzydzieści na karku sobie przebiła uszy i teraz szaleje z kolczykami (nadrabia wink).
  • memphis90 18.04.15, 16:59
    O, bo przecież pierwszy kolczyk w uchu można zrobić dopiero po 18... Ok, nie pochwalam zakładania kolczyków niemowlętom, ale tutaj hejt idzie nawet w kierunku dziewczynek w wieku szkolnym uncertain Ematki zapomniały chyba, że nie siedzą na niemowlu....
    --
    "chłop co nie bł w wojsku do dup...a Ale mój mąz był, co sobie chwali, nauczył się jeśc kaszanki, zmeinił sie na plus." by a.n.a0
  • oqoq74 18.04.15, 19:41
    Nie, każda chce być świętsza od papieża.
  • pomidorpomidorowy 18.04.15, 15:27
    okaleczanie dzieci przez kosmetyczki lub mamusie powinna byc KARA!!!
    a tak wogole dlaczego nie ma? bicie, klapsy sa karalne a okaleczanie nie...
  • ap.so 18.04.15, 17:23
    Więzienie! Ja sugeruję więzienie big_grin
  • kkalipso 18.04.15, 17:31
    A może mi ktoś wytłumaczyć po grom dzieciom kolczyki.
    W życiu córce bym takiego świństwa nie zrobiła. Mnie jak pierwszy raz przekłuwali uszy to zemdlałam, pamiętam to do dziś. Miałam z 6-7 lat.
    --
    https://bi.im-g.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/85/45/18/01909d216a.jpg
  • ap.so 18.04.15, 17:48
    A po co ci tłumaczyć jak ty wiesz najlepiej? Dyskusja z tobą i innymi nawiedzonymi nie ma najmniejszego sensu.
  • ap.so 18.04.15, 17:50
    P.s. Starałaś się o odszkodowanie? big_grin
  • kkalipso 18.04.15, 17:55
    Nie, za jakiś czas udało się z sukcesem. Wtedy sama chciałam jak to dziecko, bo wszystkie dziewczynki miały itd. Można zwalić też na modę czego nie można powiedzieć o teraźniejszych czasach. Myślałam, że nawet na wsi już w ten sposób nie "traktują" dzieci.
    --
  • ap.so 18.04.15, 18:03
    Na wsi często mieszkają bardziej wykształceni ludzie niż w mieście. Motłoch możesz spotkać wszędzie. I nic tak nie razi jak szufladkowanie
  • kkalipso 18.04.15, 18:23
    Moja teściowa wykształcona kobieta z dużego miasta a małej na chrzciny kupiła złote kulki.
    Do tej pory się dziwi że mała nie zakolczykowana. A ja na te kulki patrzeć nie mogę przypominają mi nasze czasy. Nie wiem może o tradycję chodzi tongue_out
    https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ_TTQPq6bgbMPRLb10Mvbl5M_IU_2D3HrhZZh0R1tRWtlrZyefi-xDpw
    --
  • lily-evans01 18.04.15, 19:53
    Moja córka dostała z okazji chrztu od jednej takiej mojej ciotki kolczyki-motylki, złote of kors.
    Cóż, podziękowałam, ale żółć mi w gardle stanęła, przypomniałam sobie, jak moje ciotunie przy każdej okazji towarzysko-rodzinnej awanturowały się z moją matką, że powinnam mieć musowo przekłute uszy... Bardzo brzydko docinały, a matka nie zaczynała nawet tematu, to było chamstwo czystej wody.
    I może przez te wspomnienia osoby mające parcie na kolczyki u dzieci kojarzą mi się z totalnymi pustakami. Bo nie jest prawdą, że to dzieci mają aż tak gigantyczne parcie - ja nie miałam żadnego, a w tamtych czasach o wiele więcej dziewczynek nosiło kolczyki. I bardzo cieszę się do dziś, że nie mam uszu przekłutych, jak chcę coś mieć na uszach, to mam piękne srebrne klipsy.
    Córka z kolei chodzi do szkoły, w której nie wolno nosić ozdób, w tym kolczyków (jest to w statucie wink).
    Bardzo mnie to cieszy, bo w szkole za dużo jest okazji, żeby te kolczyki ściągać - wf, basen, dodatkowe zajęcia sportowe i byłaby kolejna rzecz do pilnowania.
    Jedna tylko dziewczynka ma dziurki, reszta nawet nie.

--
  • franczii 19.04.15, 07:45
    Niektore maja parcie. Ja mialam bardzo bo kolezanki nosily kolczyki i w domu lezalo kilka par pieknych i nie moglam sie doczekac. Obecnie bardzo malo dziewczynek nosi kolczyki a mimo wszystko znam 2 dziewczynki z bardzo duzym parciem na przeklucie uszu, to ich matki ciagle odwlekaja.
  • lily-evans01 19.04.15, 13:35
    No wiesz, jak już raz przekłujesz, to już nie "odkłujesz" wink.
    Jak tu sobie czytam te porady o przemywaniu ropni, przećwiczone w praktyce, to mi po prostu niedobrze. Szkoda by mi dzieciaka było, nawet jeśli ma parcie.
    Kiedyś rozmawiałyśmy z córką o kolczykach, tatuażach, piercingach itp. - wytłumaczyłam jej, że wszystko to są zmiany nieodwracalne, zawsze jest czas i możliwość to zrobić później, a cofnąć tego, jeśli ci się odwidzi, za bardzo się nie da.
    A, i jest alternatywa dla kolczyków - córka dostała to od koleżanki i ostatnio miała, jak poszłyśmy do teatru: "kolczyki" przyklejane, takie mini serduszka, księżyce, gwiazdki itp., które bardzo przypominają wkręty (tyle, że 1 para jest jednorazowa). Całkiem ładne.
    A ze swojej strony bardzo się cieszę, że do ukończenia podstawówki młoda nie ma powodu, żeby sobie uszy przebijać (bo praktycznie minimum okazji do noszenia kolczyków), zwłaszcza, że to alergiczka.
    --
  • ap.so 18.04.15, 22:48
    Komu bardziej wypada kupić złote kulki? Dresiarze z dużego miasta czy teściowej z dużego miasta? A może wykształconej kobiecie ze wsi? Jak to jest, bo się gubię? big_grin
  • asmarabis 18.04.15, 22:57
    Tylko najglebsza patologia nie zauwazyla jeszcze ze zlote zloto jest od lat PASSE.....
  • ap.so 19.04.15, 13:48
    no smile to wszystko jasne. Uporządkowano mój świat
  • andaba 19.04.15, 13:55
    Mnie jak pierwszy raz przekłuwa
    > li uszy to zemdlałam, pamiętam to do dziś. Miałam z 6-7 lat.

Bo za stara byłaś.

Koleżanka młodszej córki nie ma przekłutych uszu, bo właśnie się boi, ale jej żal, bo wszystkie dziewczynki w klasie mają. Matka młodszej już na wszelki wypadek przekłuła, zanim ta załapała o co chodzi, żeby potem nie było płaczów "chciała bym, ale się boję".

• asmarabis 19.04.15, 14:04
    >
    > Koleżanka młodszej córki nie ma przekłutych uszu, bo właśnie się boi, ale jej ż
    > al, bo wszystkie dziewczynki w klasie mają.

Jak chodzi do takiej patologicznej szkoly to to sila rzeczy zachowuje sie patologicznie, nie patologiczna osoba albo chce albo sie boi, a nie wszystko na raz.....
  • mildenhurst 18.04.15, 18:11
    nie ma wieku podanego.
  • lily-evans01 18.04.15, 19:54
    Ma 5 lat, o czym napisała zresztą wątkodajka.
    Jak dla mnie trochę mało, żeby lecieć i przekłuwać, bo przedszkolaczka miała taką zachciankę wink.

--
  • mildenhurst 18.04.15, 21:05
    gdzie, ja nie widzę.
  • magiczna_marta 18.04.15, 19:03
    Idę po popcorn bo będzie wesoły wątek big_grin
    w sam raz na sobotę
  • ap.so 18.04.15, 22:43
    Eee już sie kończy. Ileż można o tym samym
  • alinalen 18.04.15, 21:12
    nam to się zdarza, robię wtedy okład z rivanolu po 2-3 dniach ropa schodzi i jest ok. ew potem smaruje tribiotikiem. raczej nie wkładaj teraz przy stanie zapalnym bo to straszny b ól.

--
    Gabrysia 18.03.2009, Franek 03.11.2012
  • bogusiabaginska 19.04.15, 13:10
    W Polsce jest tez obowiązek kolczykowania cieląt...
  • zuleyka.z.talgaru 19.04.15, 13:27
    big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka