Dodaj do ulubionych

Wysoki poziom bilirubiny całkowitej u 10 latka

29.09.15, 12:48
Nowy wątek o ciągłym bólu brzucha u 10 latka. W badaniu krwi synka wyszedł wysoki poziom bilirubiny całkowitej, podwyższone ma też Eo, Bazo i Mono nie wiem o co z tym chodzi, wysokie granulocyty kwasochłonne, a za niskie GGTP. Badania wykluczyły cukrzycę, celiakię i lamblie to bardzo dobrze, jednak brzuch synka ciągle bardzo boli i nie może normalnie funkcjonować bo ma nudności. Czy ktoś z Państwa walczy z podobnym problemem proszę o odzew.
Obserwuj wątek
    • zosiahalas Re: Wysoki poziom bilirubiny całkowitej u 10 latk 28.10.15, 21:50
      Moją córkę czasami boli brzuch nie ma apetytu i ma podwyższony poziom bilirubiny całkowitej, dzisiaj wzięłam wyniki i nie wiem co dalej, mam skierowanie do gastrologa ale nie wiem czy to dobra droga, ma obniżony wskaźnik RDW-SD oraz podwyższone granulocyty kwasochłonne. Byłabym wdzięczna za informację co wyszło u Pani syna?
      • jesmina Re: Wysoki poziom bilirubiny całkowitej u 10 latk 29.10.15, 13:10
        Lekarze rozkładają ręce nie wiedzą w którą stronę dalej iść. Ponieważ jesteśmy pod stałą konrolą kilku specjalistów każdy radzi co innego, jedna Pani doktor drąży temat pasożytów dając kolejne skierowania na posiewy kału koniecznie chce znaleźć jakieś robactwo. Syn również ma znacznie podwyższone granulocyty kwasochłonne które właśnie mogą świadczyć o pasożytach lub nietolerancji pokarmowej więc zaleciła ścisłą dietę, ja oczywiśćie w śmiech ponieaż syn i tak jest praktycznie na głodowej diecie bo sam nie chce nic do ust wziąść. Pani ordynator oddziału dziecięcego w pobliskim szpitalu mówi, że za podwyższony poziom bilirubiny, (jeśli to nie jest żółtaczka) odpowiadają zwężone przewody żółciowe, teraz pytanie co je zwęża czy może jakiś kamień, czy to jest fizjologiczne, że ma wąskie przewody żółciowe, czasami lamblie uciekają do przewodów żółciowych i tam się chronaniią przed lekami które mają za zadnie je wytępić. Synek lambli nie ma. I niestety dalej nie wiemy nic konkretnego. Zachorował za to na zapalenie oskrzeli. Pediatra nie chce ze względu na ten stale bolący go brzuch i nudności, zapisać żadnych leków do łykania poleciła w piątek postawić synkowi bańki przez pół dnia wydzwaniałam po przychodniach kto może przyjechać do domu żeby te bańki postawić, udało sie ale syn jest bardzo osłabiony dzisiaj rano wymiotował flegmą. Błędne koło sad
    • zosiahalas Re: Wysoki poziom bilirubiny całkowitej u 10 latk 19.11.15, 17:39
      byłam dzisiaj w Prokocimiu podejrzenie zespół Gilberta trzeba zrobić badania bilirubina sprzężona i niesprzężona, chyba tak się to nazywa i wszystko jasne czy to to. Wyczytałam że jak dziecko nie je to się objawy nasilają, nie jest to groźne ani do leczenia, po prostu genetyka. Na badanie kieruje gastrolog.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka