Dodaj do ulubionych

Zatkany kanalik łzowy- potrzebny dobry specjalista

04.04.16, 21:18
Mój 9-miesięczny Synek ma zatkany kanalik łzowy, który wymaga udrożnienia, proszę polećcie jakiegoś dobrego okulistę ze Śląska...
Edytor zaawansowany
  • 04.04.16, 22:08
    Z tego co sie orintuje aktualne zalecenia sa takie, zeby z udraznianiem kanalika czekac do roku. Okulisci czesto wysylaja na zabieg juz 3 miesieczniaki ale to jest niezgodne z aktualna wiedza. Kiedys mialam kupe artykulow anglojezycznych (glownie z USA) na ten temat. Kanalik dojrzewa i najczesciej dochodzi do samoistnego udroznienia.
    Moja corka miala przytkane kanaliku w obu oczach. Lewe oczko odblokowalo sie samo ok 6 miesiaca. Z prawym po roku udalismy sie na udraznianie i bardzo zaluje, bo poprawy nie bylo zadnej a tylko dziecko sie nacierpialo. Kanalik udroznil sie sam w wieku 2,5 roku.
    Z synem ta sama sytuacja. Ma aktualnie pol roku ale na pewno na udraznianie nie zdecyduje sie predko.
  • 05.04.16, 07:21
    Moja córeczka też miała zatkane oba kanaliki. Teraz ma 9,5 miesiąca i chyba już się odblokowały. Przynajmniej częściowo, bo w domu nie widzę aby jej łzawiły oczy. Tylko na dworze jej lecą ciągle łzy

--
    http://lb1m.lilypie.com/Asbzp2.png http://lb2m.lilypie.com/lBZMp2.png
  • 05.04.16, 09:52
    Dokładnie miałam takie same zalecenia: do roku nie ingeruje się, miałam zalecenia masować, masować, masować. Chyba wymasowałam bo odetkał się całkiem niedawno (ok.7 m-ca).
    Przemywałam również solą fizjologiczną.
    Ale co lekarz to inna teoria zapewne...
  • 09.06.16, 09:47
    Moja tez ma zatkany kanalik. 10 miesiecy coreczka. Bylismy u okulisty dziecięcego juz pare razy i tez powiedziala ze po roku zabieg ale pełna narkoza... Bardzo sie boje. Masuje caly czas oby sie odetkal. Chyba nie zdecyduje sie na zabieg. .
  • 05.04.16, 08:47
    młody miał zatkane oba kanaliki, byliśmy u okulistki z Centrum Zdrowia Dziecka, zaleciła masaże i wizytę za miesiąc żeby w razie czego skontrolować rodzaj bakterii w kanaliku i dobrać krople. Powiedziała, że w CZD odtykają chirurgicznie po roku, ale na Niekłańskiej na przykład znacznie szybciej (szkoła otwocka vs falenicka). W tej chwili lewe oczko jest w pełni odetkane, w prawym coś tam się jeszcze dzieje, wizytę mamy znowu za tydzień. Tak czy inaczej odetkanie chirurgiczne robi się pod narkozą w szpitalu, więc raczej bym poleciła poszukać szpitala dziecięcego z okulistyką i zgłosić się do okulisty w poradni przyszpitalnej.
  • 09.06.16, 10:08
    Śląsk to najlepiej Katowice- Ceglana. Jedni z najlepszych w kraju.
    uck.katowice.pl/
  • 14.06.16, 22:48
    Przetykałam u 11 miesięcznego synka w Krakowie, mogę podać namiar na lekarkę.
    Kanaliki udrożnia się na znieczuleniu miejscowym (kropelki), wygląda to masakrycznie, ale u nas poprawa była natychmiastowa.
    Ja z kolei słyszałam, że ze względu na reakcję dziecka, zdolność do zapamiętywania itd. lepiej przetykać kanaliki u mniejszych dzieci. Oszczędza się dodatkowo miesięcy leczenia antybiotykami przy okazji nawracających infekcji.
  • 02.01.17, 13:10
    Witam a mogę prosić namiary na tego lekarza
  • 02.01.17, 17:47
    Cześć,
    dr Małgorzata Fałdzińska-Tętnowska, ja byłam w prywatnym gabinecie w Szpitalu na Strzeleckiej.
    Pani doktor jest dość konkretna, nie roztkliwia się za bardzo wink Ale zabieg przeprowadzony tak sprawnie, jak tylko się dało - minął już prawie rok i nawrotów nie ma.
  • 17.02.17, 13:04
    hi
  • 17.02.17, 13:08
    mam pytanie do fantonowy bol mózgu
    kiedy byliście na tym zabiegu- ja tez z moim dzieckę chcę się wybrać do tej pani doktor... ale mam obawy....
    boję się... czy wszystko pojdzie ok... czy pani dr sobie poradzi.. jaka bedze reakcja dziecki itp...
    proszę o jakieś bliższe informację na temat pani dr ... jak i zabiegu

• 19.02.17, 17:27
    My poszliśmy jak mały miał rok, z perspektywy czasu oceniam, że trzeba było wcześniej (ale miałam nadzieję, że się samo udrożni).
    Pani doktor radzi sobie świetnie, widać, że ma wprawę wink Ale zabieg jest nieprzyjemny dla dziecka i przeprowadza się go na siłę, więc trzeba się na to psychicznie przygotować.
    My zostaliśmy poproszeni o przyniesienie kocyka/chusty do przytrzymania dziecka. Zawija się je ciasno, żeby nie mogło się ruszać, po czym kładzie na leżance i tata przytrzymuje własnym ciężarem (kładzie się na dziecku). Pielęgniarka trzyma dziecku głowę a lekarka przepłukuje kanaliki cieniutką sondą - robi się to w znieczuleniu miejscowym (w kropelkach).
    Zaraz po udrożnieniu lekarka zasugerowała, żebym wyszła z małym z gabinetu, żeby dać mu ochłonąć - zaleceń wysłuchiwał tata. Zadziałało, dziecko uspokoiło się po kilku minutach smile Widać, że babka ma wprawę, jest spokojna i opanowana.
  • 21.02.17, 16:22
    dziękuję za info...
  • 15.06.16, 11:20
    Do roku nic się nie robi. Oko rośnie i kanalik zazwyczaj odtyka się sam.
  • 17.06.16, 09:12
    My też mieliśmy ten problem i dostałam takie same zalecenia - czekać do roku. Podstawą jest masowanie. Warto aby okulista pokazał Ci fachowo, jak to się robi. Ja najpierw próbowałam na własną rękę, ale dopiero jak mi lekarz pokazał technikę masowania - to udało mi się odetkać kanalik. Jakieś 2-3tyg i było po sprawie.

--
    Smerf & Pączek
    http://lb4m.lilypie.com/gqmpp1.png http://lb1m.lilypie.com/8TIGp1.png
  • 24.06.16, 13:32
    A spróbowałabyś opisać jak ten masaż ma wyglądać?
  • 07.07.16, 23:54
    Energicznym ruchem (najlepiej natluscic palec np linomagiem) przesuwać palec góra - dół tj. od wewnętrznego kącika oka do końca noska na wys. zew płatka nosa (czy jak kto woli: dziurki wink ). To ma być na tyle mocne uciskanie, aby przy tym ruchu od dołu do góry, wycisnać ropę z oczka.Masaż należy wykonywać kilka razy dziennie. Ja robiłam tak 2-3x dziennie.

Powodzenia!

--
    Smerf & Pączek
    http://lb4m.lilypie.com/gqmpp1.png http://lb1m.lilypie.com/8TIGp1.png

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.