Dodaj do ulubionych

Węzły chłonne

12.05.17, 22:52

Po poludniu córka pokazała mi na szyi wyczuwalne zgrubienie.Bardzo nietypowe,bo z boku szyi,na połowie wysokości.Nasza lekarka kazała przyjechać ,pobadała,posprawdzała inne węzły,brzuch.Córka ma katar (bardziej może zatkany nos),temperaturę 37.1, drobną infekcję oczu (wydzielina,wiosną ubiegłego roku było z tym podobnie).Lekarka powiedziała,ze to powiększone węzły i to może być powiązane.Spotalyscie się z taką sytuacja?
--
Jeśli nie wiesz komu przekazać 1% podatku- może zechcesz przekazać go mojemu synkowi?
Edytor zaawansowany
  • tol8 13.05.17, 09:10
    Norma przy chorobie.
    Dwa, przy pełnej limfadenopatii mam książkowe wyniki. A skorupiak jest.
    Także nie wiwrz wynikom.
    U was to pewnie zwykła infekcja

--
    W weekendy ematka staje się matką.
  • verdana 13.05.17, 09:14
    Węzły chłonne po to są. Powiększanie sie ich przy chorobie jest normalne i fizjologiczne, a jak twierdziła moja lekarka - jest dobrym objawem, świadczy, ze organizm dobrze walczy z chorobą.
    Niepokoić sie można, gdy powiększenie węzłów utrzymuje się parę tygodni po tym, jak infekcja minie. A i to najczęściej nic nie oznacza, ale wtedy warto zrobić USG.
  • mamalgosia 13.05.17, 14:20
    Powiększone węzły szyjne jak najbardziej mogą mieć związek z infekcją.
    Groźne są powiększone węzły obojczykowe

--
    misiedlakazdego.blox.pl/html
  • verdana 13.05.17, 14:21
    Też nie zawsze . Mam powiększone od zawsze, zwapniałe, związane z przewlekłym stanem zapalnym ślinianek.
  • mamalgosia 13.05.17, 20:43
    Powiem tak: powiększonych obojczykowych bym nie zlekceważyła.
    Z szyjnymi można czekać i obserwować

--
  • bominka 13.05.17, 21:20
    Kiedyś pojawiły mi się 3 guzy na węzłach szyi. Lekarz kazał zrobić badanie w kier toksoplazmozy,która się potem potwierdziła. Tylko że przy tym nie miałam żadnych innych objawów. Antybiotyk wyleczyl mnie.
  • hedna 13.05.17, 22:38
    Córka ma 9 lat. Jakiś czas męczy ją katar,teraz troszkę gardło,oczka łzawią.Lekarka powiedziała - bez paniki. A ja świruję....

--
    Jeśli nie wiesz komu przekazać 1% podatku- może zechcesz przekazać go mojemu synkowi?
  • ophelia78 13.05.17, 22:41
    Jak najbardziej powiekszone szyjne mogą być zwiazane z infekcja. Ale jak bardzo swirukesz, to idź do hematologa. Niestety o hematologow dziecięcych nie jest latwo... Skad jestes?
  • hedna 14.05.17, 15:23
    ok.Tarnowa.
    Ale poza tymi węzłami ma katar, samopoczucie jak to przy "przeziębieniu" czy innej takiej infekcji. Apetyt ma,nic się jej wiele nie dzieje. Dziś powiedziała,że może bardziej płaskie się to zrobiło,mnie ciężko ocenić.

--
  • arleora 05.07.17, 01:00
    Co znaczy "jakiś czas"?. Brzmi jak objawy alergii, wtedy węzły potrafią być powiększone, nawet dość znacznie.
  • hedna 05.07.17, 21:35
    ten jakiś czas to mniej więcej połowa maja (może po połowie) jak córeczka zauważyła. Zaraz do lekarza,pediatra tak jak już pisałam stwierdziła,że może od infekcji (katar,kaszel,gardło).To był piątek.W poniedziałek poszłam z nią na USG,chirurg tez tak powiedział.Wynik jeszcze widziała moja lek.rodzinna, wg mądra kobieta i też powiedziała,że nic starsznego nie widzi.Że gdyby to było mocno niepokojące,to byłoby inaczej opisane itd,a tak to odczynowe czy coś i że to dobrze,że węzeł się powiększył. W tym wątku spotkałam się tez z terminem - zwapnienie,nie słyszałam o tym wczesmiej.
    A odnosnie alergii, córka czesto ma przytkany nos,lekki katar potrafi się długo utrzymywać.

--
  • ammazuko_powrot 15.05.17, 17:37
    No, nie do końca tak jest. Każde powiększone węzły wymagają obserwacji.
    U mnie nowotwór rozwinął się w węźle na szyi.
  • hanka78 13.05.17, 15:50
    Ja mam niektóre powiększone od dziecka... podobno od toksoplazmozy, zawsze miałam koty, które bez przerwy mnie drapały. Niektore węzły szyjne teraz też mi sie powiększają przy bólu gardła albo zatok, a potem maleją. Jakby został taki duży, bez innych objawow chorobowych to lepiej go sprawdzić...
  • hedna 15.05.17, 10:19
    jak nie rośnie to chyba dobry znak,prawda ?

--
  • niu13 15.05.17, 10:27
    Spokojnie! Ja mam z prawej strony szyi takie zgrubienie od 35 lat i żyję😊Powiększył mi się po nawracających w dzieciństwie infekcjach i tak został. Jest to przez całe życie mój węzeł "dyżurny" tzn. zawsze, jak coś mi się kluje, to on się powiększa i pobolewa, nawet jak jeszcze nie czuję objawów infekcji. Dobry pediatra potrafi zbadać węzełek palpacyjnie i ocenić, czy jest bezpieczny. Moje tak zbadano w l. 80 i luz😊
  • verdana 15.05.17, 12:19
    Jak się denerwujesz to zrób USG. Dla zdrowia dziecka nie ma to znaczenia, bo węzły mają prawo się powiększać, ale dla Twojego zdrowia psychicznego to ważne. A to też sie liczy.
  • tatarenka 15.05.17, 12:44
    Mojemu 4-latkowi też często (prawie przy każdym "większym" katarze) powiększają się węzły chłonne na szyi. Pediatra oglądał, mówi że to standard przy przeziębieniach. Obserwować i nie panikować.

Mnie też raz powiększył się potyliczny. Taka wielka kulka z tyłu szyi. Poleciałam do rodzinnego, lekarz dał skierowanie do chirurga na USG. Chirurg popukał się w czoło i wytłumaczył, że powiększające się szyjne węzły chłonne to normalne przy jakiejkolwiek infekcji gardła, zębów.
  • hedna 15.05.17, 12:59
    u nas gardło nawet nie,tylko upiorne katarsko. A ta kulka ma wielkość 1- 1.5 cm może.Bez dotykania nie widać.

--
  • kornelia_sowa 15.05.17, 13:35
    Mój syn gdy miał kilka lat miał limfodenopatię. Tez się niepokoiłam. Tym bardziej że wezły były wyczuwalne nawet gdy nie było ŻADNEJ infekcji.
    Zabrałam go do dobrego speca od USG- w Krk moge polecić, nie wiem skąd jesteś.
    Potem pani dr która robiła USG wysłała go jednak na konsultację do Prokocimia do hematologa.
    Tam zrobili jeszcze badania z krwi i uspokoili.
    Powiedzieli że jak przytyje, przestaniemy to widzieć i tak się stało. Byś moze ma ciągle, nie sprawdzam już.
  • hedna 15.05.17, 19:42
    No to tak:

...Patologicznych struktur węzłów chłonnych na szyi nie uwidoczniono - widoczne odczynowe węzły szyjne,zwłaszcza pod kątami żuchwy.Po stronie lewej wyróżnia się hipoechogeniczny węzeł za tylnym brzegiem mięśnia m-o-s o dł.20,4 mm i przyśrodkowego dwa węzły o śred. 7.8mm i 11mm. Ślinianki przyuszne i podżuchwowe w normie, z drobnymi grudkami chłonnymi.

To opis usg,które zrobiłyśmy dziś po południu. Chirurg powiedział,że przy infekcji- katarze może tak być. Obserwować. Nie nastraszył bardzo. A Wy drogie kumy co myślicie? Ja mam poczucie,że widział to chirurg i mądra pediatra,nie nastraszyli. Myślicie,że to nic takiego..? Nie straszcie niczym w każdym bądż razie.

--
  • bazia8 15.05.17, 20:44
    Hedno, przecież widzisz opis: patologicznych struktur nie uwidoczniono. Nie nakręcaj się (i mówię to ja, chora na nerwicę baba) i uszy do góry.

--
    Mamy podobny styl życia, pasje, podejście do życia, wyznanie to samo, takie same wartości wyniesione z domu (...) i mieliśmy psy od tej samej suki. Bergamotka77
  • hedna 15.05.17, 20:45
    baziu, nerwicę mam i ja............

--
  • black-cat 15.05.17, 21:40
    Nie nakręcaj się. USG jest ok. Ja dzisiaj odebrałam opis USG córki z węzłami zlewającymi się w pakiety, powiększoną śledzioną i wątrobą i informacją, że węzły wyglądają na zapalne, ale do kontroli. Do tego bolące gardło ze śmietankowym nalotem, osłabienie, zatkany nos, jutro robimy badania krwi (te sprzed miesiąca są idealne). Lekarze stawiają na mononukleozę i mam nadzieję, że to "tylko" mononukleoza. Zaczęło się 3 tygodnie temu od powiększonego węzła na szyi. Twoje USG brzmi jak bajkasmile
  • milka_milka 15.05.17, 21:45
    Jak podejrzewają mononukleozę, to czemu nie zrobisz przeciwciał na Epsteona-Barra? Będzuesz miała odpowiedź od razu. U nas mononukleoza objawiła się opuchlizną oczu, od razu robiłam test na przeciwciała i po dwóch dniach miałam odpowiedź.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • black-cat 15.05.17, 21:48
    Napisałam, że badania robimy jutro. Dzisiaj dopiero padło podejrzenie, wcześniej była leczona na anginę (nie amoksycykliną, bo gdyby tak było przy mononukleozie dostałaby wysypki). Niedawno wróciłam z wynikiem USGsad
  • milka_milka 15.05.17, 22:01
    Nie doczytałam, przepraszam.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • hedna 15.05.17, 22:57
    trzymam kciuki za Twoją córeczkę!

--
  • evee1 16.05.17, 05:50
    Wysypka po amoxycyklinie przy mononukleozie nie zawsze wystepuje. Moja corka miala mono potwierdzona badaniami na virusda EB, a na poczatku przez 3 dni brala amoxy i zadnej wysypki nie miala.

--
    Internet... You start reading about sequoias and two hours later you know everything about Russian Revolution
  • black-cat 15.05.17, 22:02
    Powieki też spuchły (nie bardzo mocno). Dzisiaj😕
  • hedna 15.05.17, 22:55
    trzymajcie kciuki za tą Serduszkę moją

--
  • pade 16.05.17, 15:44
    Hedna, ale TY nie masz nerwicy bo Cię dopadła ta wredna cholera, tylko reagujesz tak a nie inaczej BO myślisz negatywnie, straszysz się, nakręcasz a Twój radar jest nastawiony na wyszukiwanie zagrożeń.
    To się samo nie zmieni. Trzeba popracować nad sposobem myślenia, koncentrować uwagę na innych rzeczach niż dotąd, celebrować teraźniejszość, odprężać się, przestać się straszyć ("a co jesli?"), być swoim przyjacielem a nie cenzorem, ect., ect.
    Nerwica, tak jak Cię nie dopadła, tak sama nie pójdzie.

--
    Egoizm nie polega na tym, że się żyje jak chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy. Oskar Wilde
  • niu13 16.05.17, 16:59
    ach ja jestem z tego samego klubu! A tematy związane ze zdrowiem dzieci to moja schiza nr 1
  • hedna 04.07.17, 22:44
    Na dzień dzisiejszy węzeł jest dużo mniejszy.Zastanawiam się jak długo taki powiększony może się utrzymywać. W między czasie córka chorowała (katar,kaszel). Poza tym w dobrej formie.W czerwcu nasza pediatra była na urlopie,poza tym zamieszanie ciągle z Tuśkiem.Do endokrynologa z córką muszę iść,ale i ten węzeł mi w głowie siedzi (tam jeszcze była w opisie tarczyca wskazująca na niedoczynność)

--
  • ammazuko_powrot 04.07.17, 23:25
    Jeśli powiększony węzeł zrobił się zwłókniały to może już pozostać taki powiększony.
  • hedna 05.07.17, 00:03
    a po czym poznać ,że taki się robi? na pewno jest to mniejsze niż w maju,kiedy córka to wynalazła.Nie boli.Lekko się przesuwa.

--
  • dzikka 05.07.17, 14:18
    hedna, to się jeszcze nakręcasz i dzieciaka przy okazji też. Oczywiście, że trzeba sprawdzić, ja jestem taka sama. Moje dziecka ma niemal od urodzenia powiększony, już zwapniały węzeł na szyi, ja zresztą tez mam, tyle, ze od 4 lat. Moja jest alergikiem, jak choruje, to od razu jej coś wywala, najczęściej na głowie, lub pod żuchwą. USG jest ok. Tylko pamiętaj, ze czasem po infekcji taki węzeł może zwapnieć i już sobie taki będzie wyczuwalny.
  • hedna 05.07.17, 14:53
    no własnie nie słyszałam wczesniej o czymś takim jak zwapniałe węzły... Wynik z usg widział chirurg wykonujący,nasza pediatra i jeszcze jedna mądra lekarka rodzinna,wszyscy mówili wtedy,że to odczynowe od infekcji/stanu zapalnego. A od zap.tarczycy (w kierunku niedoczynności) może takie być?

--
  • aj.riszka 04.07.17, 22:47
    Tak, spokojnie.
  • hedna 04.07.17, 22:51
    ale co tak? wink

--
  • jola-kotka 04.07.17, 23:56
    Ja mam taki powiekszony wezel na szyi juz ze 20 lat,lekarz mi mowi,ze to od wszystkiego moze byc .
  • jola-kotka 04.07.17, 23:58
    Sory za wczesnie wyslalam. Zeby,jakies zapalenia infekcje,alergie itd. Spokojnie to nic zlego. Sama mowisz ze przeziebiona jest.
  • hedna 05.07.17, 00:04
    teraz już jest ok,ale miała katarsko,kaszelek niedawno. Tylko zastanawiam się ile takie coś się utrzymuje. a u Ciebie nie wiadomo od czego? Duże?

--
  • jola-kotka 05.07.17, 00:08
    Nie wiadomo,zrobilo mi sie to na poczatku liceum,byla panika ale wyszlo ze to nic groznego a od czego nie wiadomo dokladnie.
  • mamalgosia 05.07.17, 18:49
    Tak, węzły chłonne powyżej obojczyków mogą być jak najbardziej odczynowe

--
  • mamalgosia 05.07.17, 18:50
    Dodam tylko, że taki powiększony węzeł może zwłóknieć i nigdy już nie wrócić do swojego zwykłego rozmiaru, mimo ustąpienia infekcji. I to nie jest nic złego

--
  • hedna 05.07.17, 21:24
    na pewno jest to mniejsze niż było niecałe 2 miesiące temu ,kiedy córka to zauważyła. I przesuwa się.

--
  • mamalgosia 05.07.17, 21:36
    To zapomnij juz o tym

--
  • hedna 05.07.17, 22:20
    tak mówisz?
    ja to taka matka wariatka jestem ,co to się wszystkim przejmuję sad

--
  • mum2004 05.07.17, 22:46
    Napewno bardziej bym się denerwowała gdyby takie węzły pojawiły się bez żadnej widocznej infekcji. Ale przy infekcji to najzupełniej normalne. Moje dziecko kiedyś miało znacznie powiększony węzeł na szyi od pogryzień komara (alergik).
  • hedna 05.07.17, 23:05
    wtedy kiedy zauważyłyśmy ten węzełek córka była "przeziebiona" i miała jeszcze kłopot z oczkami (wydzielina,póżniej ja i syn to samo,)później też raz.W między czasie *od wtedy do teraz) miała jakby zatkany nos przez jakiś czas.Tak miewa,że jak się pojawi katar to się długo utrzymuje.

--
  • phantomka 06.07.17, 00:08
    Jestem na biezaco w temacie. Syn tez diagnozowany z powodu wezlow, licznych, bo on ma wiekszosc wezlow szyjnych powiekszonych. Najwiekszy 3 cm. Badalismy rozne przeciwciala, ldh, wszystko w normie. Henatolog stwierdzil ze taka jego uroda. Zarowno corka, jak i ja mialysmy takie wezly. Ja kiedys jako 18 latka dostalam skierowanie na biopsje, ale na szczescie lekarz wykonujacy stwierdzil ze szkoda mnie nacinac, bo jestem chuda i te powiekszone wezly sa dodatkowo bardzoej uwidocznione. I tak juz z nimi chodze 20 lat.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.