Dodaj do ulubionych

Kaszel, prednisolone, inhalator i antybiotyk

07.04.18, 01:07
Witam,

Syn, 12 lat jest na inhalatorze podtrzymującym od 3 mcy. Od 4 tyg ma mokry kaszel, teraz zaczyna się suchy. Bez gorączki. Lekarz wysłuchał świsty i przepisał Ventolin, Prednisolone 8 tabl i Amoksycyline 500mg ×3.

Czy ktoś spotkał się z takim zestawem?

I czy mogę wysypać zawartość kapsułki z antybiotykiem bo syn nie może jej połknąć?

Dzìeki
Edytor zaawansowany
  • schiraz 08.04.18, 14:11
    Nie wysypuj kapsułek, ta otoczka ma za zadanie to, żeby antybiotyk rozpuscił się we właściwym miejscu, to ważne. A co do zestawu to ventolin jest właśnie na świsty w oskrzelach, zasada działania taka jak berodual. A prednisolone to steryd przeciwzapalny, też zasadny w wysłuchanych świstach. Kaszel trwa długo, myślę, że lekarz wie co robi.
  • bramhall 08.04.18, 17:25
    Byłam wczoraj w aptece i farmaceuta powiedział, że mogę wysypać zawartość. Wysypałam 1 kapsułkę, na noc syn jakoś przełknął całą kapsułkę. Prednisolone daje 4 tabletki około południa ( 1 lekarz kazał dawać nawet 8 ale to chyba końska dawka, 1 tabl =5 mg ) i po tym dopiero kaszel się uspokaja ale wraca wieczorem i dziecko zaczyna mi kasłać w nocy. Przez lekami w nocy nie kasłał. Może prednisolone hamuje ten kaszel, blokuje go na parę godzin a potem, jak działanie leku się kończy to zaczyna sìę znowu odksztuszanie?

Wieczorem daje salbutamol ale to nic nie daje a wrecz wydaje mi się, ze sie pogarsza. Na ulotce jest napisane, żeby dawac max 2 wziewy a lekarz mówił, że można 4 a nawet 10!!!

Pomimo tego leczenia, co rano mokry( czasem tez suchy ) kaszel, dudniący, świsty słyszę na odległość. Dopiero w południe przechodzi po tych tabletkach ze sterydem. A wieczorem od nowa.

Czy tak to ma działać?
    Czy już powinna byc znacząca poprawa?

Dzięki
  • mamalgosia 08.04.18, 18:47
    Ale oprócz kaszlu coś dziecku dolega?

--
    misiedlakazdego.blox.pl/html
  • bramhall 08.04.18, 20:59
    Tylko kaszel, świsty w płucach. Kaszel raczej mokry, teraz trochę suchy się robi. Po sterydzie doustnym się uspokaja ( wziewne nie dają żadnego efektu ).
  • schiraz 09.04.18, 09:54
    Myślę, że ten antybiotyk został podany bardziej oslonowo niż z konkretnego wskazania ale daj go skoro już zaczęłaś no i zakładam, że lekarz wiedział co robi. On widzi dziecko, on bada on decyduje. Cały ten zestaw jest ok, ventolin to steryd szybko działający miejscowo, ma ułatwić oddychanie, nie odstawiałabym go na własną rękę nawet jeśli wydaje ci się, że nic nie pomaga. Daj dziecku kilka dni na tym zestawie i jeśli uznasz, że efekt jest niezadowalający idzcie do lekarza raz jeszcze i przedstaw mu swoje wątpliwości.
  • bramhall 09.04.18, 13:36
    Dziś trzecia doba na tych lekach i chyba najgorszy kaszel. Dziecko prawie wymiotuje. Miałam nadzieję, że uda mi się uniknąć tego sterydu doustnego ale musiałam podać. Dziwi mnie to wszystko bo po lekach robi się gorzej z dnia na dzień. Mam nadzieję, że kaszel się już do końca dnia uspokoi a jutro z samego rana lekarz. Poproszę go o jakieś konkretne badania, a nie takie zgadywanie. Morfologia, pewnie wyślą na rtg płuc. Świsty słyszę nawet bez stetoskopu więc dobrze nie jest.

Czy świsty świadczą o zapaleniu płuc/oskrzeli?

Nie wiem, jaka może być przyczyna tego okropnego kaszlu? Infekcja ( bez gorączki, antybiotyk nie pomaga )? Czy prednisolone działa jak syrop przeciwkaszlowy? Czy on blokuje kaszel? Czy, po prostu pomaga na tą niby astmę? Ale przecież nie mogę dawać tego ciągle. Zresztą, dzisiaj i ten steryd nie za bardzo pomaga choc wczoraj ładnie ten kaszel wyciszył.

Naprawdę, tracę już siły.

Mieszkam w Anglii a tutaj lekarze nie dają antybiotyków więc przypuszczam, że u mojego syna stan jest poważny, skoro amoksycylia poszła na 1 wizycie.
  • schiraz 09.04.18, 13:46
    Dobra od początku, i od razu piszę, że jeszcze nie jestem lekarzem, dopiero będę jak wszystko dobrze pójdzie więc zawsze opieraj się przede wszystkim na opinii lekarza a ja ci piszę tylko to co ja sądzę. Po pierwsze, na ten moment nie wyszlabym od lekarza bez skierowania na badania: morfologia z rozmazem ręcznym plus CRP (to z krwi) oraz rtg płuc. To podstawa do diagnostyki dalszej. To, że kaszel jest bardzo silny i prowadzi do wymiotów jest wskazaniem do diagnozowania w kierunku krztuśca. Choroba, która w Anglii jak najbardziej występuje (w Polsce również) naciskałabym na badania w kierunku krztuśca (z tego samego pobrania krwi co morfologia, za jednym zamachem). Naprawdę naciskałabym na taki zestaw badan z uwzględnieniem krztuśca, mimo szczepień. Prednizon powinien kaszel wyciszyć, musi jednak być podawany regularnie. Jeżeli to krztusiec to nie pomoże, jeżeli to zapalenie oskrzeli/płuc - powinno być wdrożone leczenie sterydowe czyli berodual/vetoline plus pulmicort w inhalacjach, ewentualnie atrovent jeśli sytuacja jest poważna plus antybiotykoterapia jeżeli badania wykażą taką konieczność. Jednak na pierwszy rzut rtg plus krew.
  • bramhall 09.04.18, 14:17
    Chodzi o to, że syn bierze i ventolin i clenil modulite i też antybiotyki. Jest leczony na wszystko. Przy wdechu słyszę świst. Wczoraj było nieco lepiej a dziś pogorszenie. Kaszel mokry. Słyszę, że połyka.

Prednisoline mam dawać raz dziennie, rano. Podaję po okolo 2 godzinach po antybiotyku, około 11. 5 dni. Tak samo jak amoksycylina na 5 dni. Lekarz mówił, że mogè podac 8 tabletek ale podaję 4. Czy, jesli wieczorem się znowu pogorszy to moge podac jeszcze raz?

Dzięki

Ps. Świsty przy wdechu i ksztusiec?
  • bramhall 10.04.18, 15:33
    Probowalam. Prosilam o wszystko. O rtg , o testy z krwii, o testy alergiczne... Na kazda moja prosbe pani doktor krecila nosem i odpowiadala, ze nic nam to nie powie! Kazala zwiekszyc prednisolon do 6 tabletek przez 7 dni ( wczesniej mialo byc 5 ), dala mi jeszcze jakas antyhistamine i tylko wymusilam tube do testu wydechowego ( Peak flow ), zeby mierzyl rano i wieczorem. Swisty i odkrztuszanie caly czas slyszalne. Kaszel silny okolo poludnia. Zadnej zmiany czy poprawy. Zadnej. Test Peak Flow w normie.

Do szkoly chcialam poslac ale akurat syn bardzo kaszle w godzinach szkolnych. Bie wiem, co bedzie gdy odstawie prednisolone...?
  • bramhall 10.04.18, 15:35
    Dodam tylko, ze pani doktor powiedziala mi, ze dopoki dziecko nie ma dusznosci, bolu w klatce piersiowej albo test Peak Flow nie spadnie o polowe, to mam sie nie martwic smile I tyle maja mi lekarze do powiedzenia! I bede musiala pojsc do lekarza znowu!
  • schiraz 10.04.18, 15:46
    Test peak flow jest dosyć miarodajnym testem, jeżeli wynik jest ok to znaczy, że nie ma problemu z wydolnością oddechową więc raczej nie ma mowy o astmie. Niemniej szkoda, że nie chcą ci przebadać dziecka a jednak przepisują leki stosowane przy astmie (choć nie tylko rzecz jasna) ale to Anglia, inne podejście do leczenia. Spróbujuę to sobie ułożyć, syn nie ma gorączki, ma silny kaszel, mokry, teraz już okresami suchy. Nasilony kiedy? po wysiłku? po położeniu się do łóżka? (około 30 minut po położeniu?) , po wstaniu aż do południa? Napisz mi proszę wszystkie leki jakie masz na ten moment zalecone, wydaje mi się, że za dużo tego jest. Świsty wskazują na nadreaktywność oskrzeli, coś się tam dzieje na pewno, może reakcja alergiczna, może infekcja, trudno stwierdzić skoro nie chcą ci zbadać krwi synka. Ten antybiotyk ile dni już bierze mały? Co ma konkretnie podawane wdechowo?
  • bramhall 10.04.18, 16:07
    Moze zaczne od tego, ze syn przechodzil ciezka infekcje wirusowa w Boze Narodzenie, w Polsce. wtedy mial caly czas suchy, meczacy kaszel, niespane noce, goraczke, osluchowo czysto, ale dostal klarytromycyne, do tego bral wziewy, clenil modulite. Jako male dziecko przechodzil wiele takich infekcji, w Polsce lezal jako 5 latek w szpitalu na zapalenie pluc, wtedy pani ordynator zawyrokowala, ze ma astme. Po wyjezdzie do Anglii jbylo lepiej, pod kontrola pielegniarki od astmy ( tzw Asthma nurse ) po podobnej infekcji 2 lata temu. Od 2 lat do tego Bozego Narodzenia bylo wszystko dobrze, sporadycznie, krotkie infekcje.

Syn zaczal kaslac od razu na mokro okolo 4-5 tygodni temu. Ja slyszalam tylko jego odkruszanie wieczorem, nie bylo tego duzo, chodzil normalnie do szkoly, a jak kaslal w szkole to nie wiem, ale chyba bylo ok. Po tych kilku tygodniach, gdy w swieta bylismy cale dnie razem w domu, zaobserwowalam, ze syn najbardziej kaszle okolo 2 godziny po wstaniu. Meczy go mokry kaszel, slysze, ze cos sie odrywa. Ten kaszel az huczy. Po swietach do lekarza i tak trwa nasza wedrowka...

Od 4 dni syn bierze amoksycyline, 500 mg 3 razy dziennie . Mowilam lekarzowi, ze amoksycylina na syna raczej nie dziala, zawsze dostawal klarytromycyne. Dodatkowo raz dziennie 4 tabletki prednisolone, mialam dawac nawet 8 ale troche sie boje dawac takich dawek. Do tego salbutamol wziewnie. 1 lekarz kazal dawac salbutamol 4 razy dziennie po 4 wdechy. Drugi kazal dawac tylko w razie dusznosci, ktorej moj syn w ogole chyba nie ma. wiec podaje moze raz dziennie. Z tym salbutamolem tez jest dziwnie bo kiedys mial zmieniony na atrovent bo salbutamol nasilal kaszel. Mowilam lekarzowi ale kazal dawac salbutamol. No i do tego clenil modulite, ale to podaje od grudnia. Mam wrazenie, ze jak podam ten clenil modulite to zaczyna mi na noc kaslac.

I tak kaszle ciagle. Tak, jak mowie, od okolo 10 do 15. Potem sie nieco uspokaja, by wrocic przed samym spaniem, zanim sie polozy. Noce roznie. Przed lekami nie kaslal w nocy, po lekach troche kaslal, ale nie kazdej nocy.

Dostalam tez wczoraj loratidine 10 mg.

Osluchowo sa swisty wciaz. Jak slysze swist to jest on tylko przy wdechu i jak odkrztusi to przechodzi by za chwile znow swistac i wtedy odkaszlnie i spokoj i tak do popoludnia.

Duzo tego do czytania. Dziekuje za poswiecony czas smile
  • bramhall 10.04.18, 16:16
    Dodam tylko, ze wtedy w grudniu, antybiotyk tez nic nie dal. Moze tylko tyle, ze goraczka spadla. Wtedy kaslal naprawde non stop, spal na siedzaco, ja w ogole. I ciagle bylismy u lekarza, ktory nic nie slyszal, wiec nie dostawalismy nic. Dawalam tylko clenil modulite i atrovent. Przeszlo po 3 tygodniach. Byc moze czegos nie doleczylismy wtedy i teraz sa konsekwencje...nie wiem. Moze to jakis grzyb i dlatego sterydy tu nic nie daja. Ten prednisolon podawalam okolo 11, jak kaszel juz sie rozbujal i dlatego mialam wrazenie, ze steryd ten kaszel wycisza. Dzis dalam 5 tabletek zaraz po 9 i kaszel tez sie pojawil przed 10, moze nie byl az tak meczacy ale jednak w szkole z takim kaszlem nie dalby rady wysiedziec na lekcji.
  • schiraz 10.04.18, 16:36
    Za dużo tego wszystkiego. Antybiotyk daj do końca bo jak się zaczęło to minimum 5 dni trzeba podać. W Polsce schemat jest taki, że podaje się najpierw salbutamol (vetolin) we wziewie, 10 minut później steryd przeciwzapalny, w waszym przypadku clenil. Taki schemat stosuje się minimum tydzień. Do tego jeżeli jest ostra duszność (przynajmniej jeden tak silny atak, że dziecko nie jest w stanie zaczerpnać oddechu) włącza się encorton doustnie przez kilka dni powoli schodząc z dawki czyli zaczynamy od najwyższej dawki, utrzymujemy ją przez dobę-dwie, następnie zmniejszamy o 1/4 tabletki dawkę z każdym podaniem. U was tą role pełni pregnizon ale coś mi się nie podoba te dawkowanie, za dużo, za często i czy aby na pewno potrzebne? Strasznie żałuję, że lekarz nie chce zrobić morfologii z rozmazem i CRP, wiele by to powiedziało bo teraz to wróżenie z fusow. Może być tak, że sterydy podrażniły oskrzela, jeżeli kaszel wywoływał stan zapalny w górnych drogach oddechowych (spływajaca wydzielina z nosa) to duże dawki sterydów mogły spowodować nadreaktywność oskrzeli. Ale to tylko moje gdybanie bo niestety nie widziała dziecka, nie badałam, nie ma żadnych wyników badań. Nie wiem jak ci pomóc.
  • bramhall 10.04.18, 16:52
    Rzeczywiscie, wyglada mi na jakas infekcje, ale skoro nie ma goraczki to raczej wirus, prawda? Byc moze jego oskrzela sa nadreaktywne przy infekcji albo przy alergenie i dlatego ten kaszel? Strzelam, oczywiscie.

Czy to prawda, ze jezeli daje prednizolon 5 - 7 dni to nie musze schodzic z dawki?

Jutro bedzie 5 dzien z tym sterydem i wolalabym juz nie podawac. Zamiast tego moze sam salbutamol albo atrovent? W czwartek bedzie znowu lekarz i tak i zobaczymy, co powie.
    Dziekuje
  • bramhall 10.04.18, 16:58
    Przychodzi mi jeszcze do glowy refluks albo przewlekle zatoki, bo syn ma zawsze zatkany nos, i mimo ze pluka woda morska, to nic nie wydmuchuje.
  • schiraz 10.04.18, 18:33
    refluks mniej ale zatoki to może być bardzo dobry trop
  • bramhall 11.04.18, 13:21
    Jest tutaj coś takiego jak "stem inhaler", może wypróbuję. Albo coś innego, naturalnego na zatoki. Syn budzi się teraz z zatkanym nosem, próbuje wydmuchać, nawet płukał wodą morską i nic. Kaszel głownie mokry, czasem suchy, gardłowy. Już mi ręce opadają a szkoła już się denerwuje, że dziecko opuszcza.

Może po prostu kupie cos na kaszel mokry, krople do nosa i antyhistamina na noc?
  • schiraz 11.04.18, 13:53
    Jeśli skończył ten antybiotyk to spróbuj odstawić te sterydy, psikaj mu czesto do nosa wodą morską lub płucz zatoki (u nas są zestawy do tego ale ten steam inhaler też pewnie da radę) Na noc psikaj mu do każdej dziurki po razie krople obkurczające (coś z xylometazoliną lub oksymetazoliną) jeśli masz nebulizator niech inhaluje się dwa razy dziennie samą solą fizjologiczną i raz dziennie wieczorem syrop antyhistaminowy, nie wiem jaki masz ale jak mi podasz jaki masz i ile syn waży to ci przeliczę dawkę. i tak z 3 dni chociaż.
  • schiraz 11.04.18, 14:07
    Jeżeli masz nebulizator/inhalator podeślij mi na adres szekelka@wp.pl swój adres a prześlę ci trochę ampułek mocniejszej soli fizjologicznej nebu dose i litr mgiełki zabłockiej do inhalacji. To są produkty dostępne bez recepty a całkiem nieźle się sprawdzają w objawowym leczeniu kataru, zatok. Nie martw się kosztami przesyłki, biorę je na siebie wink
  • bramhall 11.04.18, 14:52
    Dziękuję ale nie mam nebulizatora. Kiedyś w Polsce inhalowałam tym syna ale dostał po tym ataku kaszlu. Lekarz dał mi tabletki Loratidine 10 mg raz dziennie rano. Ale rano podaje juz tyle leków ze chyba zostawie to na noc. Moge to podawac razem z prednisolonem? Mam jeszcze w domu Piriton, tego nie ma chyba w Polsce ale kiedys swietnie sie to sprawdzało u syna na katar. Z Polski mam też do nosa Pronasal 50, to akurat byly krople dla mnie ale jakos nigdy ich nie użyłam. W tutejszej aptece sa jakies ktople do nosa na alergie bez recepty ale nie wiem czy mozna podawac ta antyhistaminą doustną. Dziekuje
  • bramhall 13.04.18, 16:41
    Wczoraj na kontroli płuca czyste. Ale lekarz wymyślił refluks ( syn rzeczywiście mial zgagę kilka dni temu, czasem dziwnie połyka ), jakis omeprazol mam dawac pół godziny przed kolacją. Dostaliśmy też na odczepnego skierowanie na rtg. Lekarz mówił, ze jestem przewrażliwiona ale dał mi skuerowanie, jakby co.

Dziś rano, syn ledwo wstał z łóżka i zrobiło mu się słabo w toalecie. Ciemno przed oczami, nudności. Otworzyłam okno, dałam wodę, szybko przeszło. Zadzwoniłam do lekarza, kazał zbadać ciśnienie i tętno. Poczatkowo tętno było wysokie (138), ale pózniej wszystkie parametry wyszły dobrze ( puls 72 ). Lekarz powiedział, ze to mógł byc atak paniki, żebym obserwowała, do szpitala z takimi wynikami nie ma po co jechać. Zlecił morfologie i poziom cukru ale jak się dowiedziałam, dzieci mogą miec pobierana krew tylko w szpitalu ze skierowaniem, więc się znowu oczekamy.

Teraz nie wiem juž co myśleć. Czy to dojrzewanie, czy co? Przemęczenie? Za szybko z łóżka wstał? Syn bardzo szybko rośnie, mierzy już 167 cm. Czy może ma to związek z tym kaszlem? Wczoraj wieczorem po wziewach sie znowu rozkasłał wiec dałam sobie spokój z rana i kaszel utrzymuje sie cały dzień ale nie jest taki napadowy, že kaszle okropnie przez 3 h a potem spokoj. Dzis po prostu podkasłuje, podchrząkuje, odkasłuje troszke ale bez tej gwałtowności.

Jestem już w kropce.
  • bramhall 13.04.18, 17:21
    Dodam tylko, ze nie zdazylam zrobic tego rtg. Musimy sie wyrobic miedzy 9 a 16 od poniedzialku do piatku, ale po tej dzisiejszej porannej akcji to boje sie wyjsc z synem nawet do sklepu. Chociaz nic mu teraz nie dolega, czuje sie dobrze, ale strach pozostal. Gdy tylko mowie dziecku, ze musimy zrobic morfologie albo przeswietlenie to reaguje bardzo nerwowo. Troche mu sie nie dziwie, w ciagu tygodnia 4 razy byl u lekarza. Syn nie chce slyszec o zadnych wizytach w szpitalu, pobieraniu krwii itp. W poniedzialek musze pojsc do pracy a on do szkoly i juz sie bardzo boje. Zwlaszcza, ze syn dojezdza do szkoly autobusem ( szkolnym ). Maz pracuje calymi dniami i w ogole sie prawie nie widzimy. Kupilam na amazonie maszyne do sprawdzania poziomu cukru i jakis domowy test na crp. Nie wiem, na ile bedzie to miarodajne ale sprobuje ( jesli syn sie zgodzi bo bardzo sie buntuje ). O cukier jestem spokojna, chyba w sierpniu robilismy to badanie w Polsce i cukier wyszedl w normie. Cos tam wyszlo nie tak w morfologii ale rodzinny powiedziala, ze jest wszystko dobrze.

Jestem przewrazliwiona zapewne ale nic na to nie poradze. Teraz to juz w ogole...

• schiraz 13.04.18, 18:33
    Omdlenia mogą być powodowane przez sterydy! Lekarz ustawił Wam na nowo leczenie? Odstaw te sterydy, tego za dużo jest po prostu. Sterydy jak najbardziej mogą powodować kołatanie serca, wzrost tętna, omdlenia.. szczególnie ventolin, mam nadzieję, że Syn teraz nie bierze wziewów ani pregnizonu? Coś jest nie tak z tym waszym lekarzem, przepraszam, że to piszę, ale strasznie po omacku was leczy. Nie zleca badań, chyba, że go zmusisz, mam wrażenie, że nie kontroluje leków, które wam przepisuje (dokłada następne). Jest możliwość skonsultowania Synka z tymi wynikami co już masz z kims innym? Niestety w Anglii pobranie krwi traktowane jest jak zabieg i robi to pielęgniarka na oddziale, trzeba się przyjąc do szpitala, zrobić badanie i dostaje się wypis.
  • bramhall 13.04.18, 19:11
    W ciagu tego tygodnia bylam u 3 roznych lekarzy. Prednizolon odstawilam. Ostatni raz syn przyjal dawke w srode. Clenil modulite stosuje tez rzadziej ( wczesniej 2razy po 2 dawki, teraz 2 razy po 1 albo nawet 1 raz dziennie ), ventolin podalam tez tylko 1 raz wczoraj. Na dzisiaj leczenie jest takie - rano 1 tabletka Loratidine a wieczorem, przed kolacja omeprazol na refluks, ale jeszcze tego nie podawalam. I naprawde, nie mam ochoty dalej eksperymentowac... Czy to zle samopoczucie rano mogla byc zatem spowodowane odstawieniem prednizolonu? Nie schodzilam z zadnych dawek bo lekarz powiedzial, ze do 7 dni mozna podawac bez takiej koniecznosci. Podawalam 4 tabletki, lekarz kazal dawac 8! Nie wiem, co by bylo, gdybym 8 podala. Odkad nie daje tych tabletek i kaszel sie zmienil. Nie huczy, nie ma swistow ( przy prednizolonie byly swisty ). Byc moze nie ma to zwiazku ze soba, to sa tylko moje obserwacje. Dzis ma kaszel przez caly dzien ale jest to juz takie lekkie odkaslywanie. Wczesniej, po wziewach szczegolnie, kaszel meczacy, mokry, przez 3 godziny i potem spokoj az do nastepnych wziewow.

Przyjrzalam sie skierowaniu na przeswietlenie pluc i tam na skierowaniu jest napisane, ze syn ma miec badanie z biochemii??? Dokladnie: "test requested-urea and electrolytes". Calkiem zglupialam i zadzwonilam do przychodni. Sprawdzili i powiedzieli, ze to jest skierowanie na rtg.

Chcialam tez umowic ta morfologie, to najpierw mi kazali sie umawiac do szpitala, a potem ( znowu zadzwonilam ) stwierdzili, ze pielegniarka mu moze pobrac na miejscu, za 2 tygodnie!

I tak to wyglada... Dzieki
  • schiraz 13.04.18, 20:20
    Bramhall ja w żadnym wypadku nie krytykuję Ciebie, żebyś tak nie myślała, nawet w sumie nie mam prawa krytykować lekarzy bo nie badałam dziecka i nie widziałam go. Zakładam, że wiedzą co robią, to w końcu lekarze, wierzę też, że jesteś już wyczerpana psychicznie tym co dzieje się z synkiem, współczuję ci, naprawdę. Jeden wziew, loratadyna i omeprazol nie są złym leczeniem (zresztą tamte też nie musiało być złe tylko sprawiało wrażenie pewnej chaotyczności i leczeniu w ciemno trochę). To co spotkało synka rano mogło być skutkiem działania sterydów na organizm, mogło. Na ten moment, jeśli sytuacja się nie powtórzy nie martw się tym. Każdy organizm inaczej reaguje i na podanie sterydów i na odstawienie, są to leki nie tyle miejscowe, co ogólnoustrojowe (szczególnie podane doustnie, wziewne zasadniczo ograniczają się do działania miejscowego choć również działają w pewien rozszerzony sposób ale mniejszy niż doustne). Na ten moment super, że będzie rtg, jeśli chodzi o badanie krwi, nawet za dwa tygodnie warto to zrobić, pewne wartości pozostaną podwyższone jeżeli będzie się toczył jakiś stan zapalny w organizmie, z wyników morfologii z rozmazem można odczytać potencjalne występowanie alergii czy pasożytów.
  • bramhall 13.04.18, 20:28
    Ja Tobie bardzo dziekuje za zainteresowanie i czas. Nie odczulam, zebys mnie krytykowala, odczulam chec pomocy i bardzo dziekuje. Dziekuje, ze mnie nie osadzalas. Rtg zapewne jakos w przyszlym tygodniu, chociaz lekarz stwierdzil, ze jezeli sie poprawi to mozna sobie darowac, bo kaszel moze jeszcze potrwac. Jutro zrobie cukier i zrobie tez to domowe crp, w przyszlym tygodniu. Dzieki
  • bramhall 18.04.18, 20:32
    Chciałam Cię o coś zapytać. Zrobiłam synowi domowy test na crp i wyszło poniżej 8. Na instrukcji jest napisane, że wynik świadczy o braku infekcji. Jutro mieliśmy jechać na rtg płuc. Syn chodzi normalnie do szkoły, jeszcze kaszle ale jeśli wynik crp jest miarodajny to czy jest sens go naświetlać? Proszę o odpowiedź. Dzięki
  • schiraz 18.04.18, 21:34
    Myślę, że nie ma sensu. Kaszel zmienił się? Zmniejszył? Zrobił bardziej wykrztuśny, mokry? Nie pojawiła się gorączka?
  • bramhall 18.04.18, 21:42
    Od poczàtku był mokry, teraz bardziej suchy właśnie. Nie wiem, jak to wygląda w szkole, mówi, że wciąż kaszle na mokro. Po południu bardziej na sucho. Syn często miał przeswietlenia płuc (jak był młodszy), kilka razy głowy i zębów. Ostatni raz rtg mial jakieś 1.5 roku temu ( pantomogram ). Nie wiem, czy prześwietlić dla pewności, żeby potem nie mieć do siebie pretensji po prostu?
  • bramhall 20.04.18, 19:04
    Byliśmy dzis na prześwietleniu i chociaż wynik dopiero za tydzień a ja przecież sama obrazu nie zinterpretuję to jestem zaniepokojona. Widziałam to zdjęcie przez chwilę i jedno płuco wyglądało inaczej niż drugie. Nie były równe. Jedno było jakby krótsze. Poza tym, w drugim na dole widziałam jakby coś było skręcone... Może się niepotrzebnie nakręcam ale czy to może być cos niepokojącego?
  • schiraz 21.04.18, 17:43
    Płuca nie są identyczne w obrazie rtg, proszę spokojnie poczekać na opis.
  • bramhall 22.04.18, 03:16
    Zauważylam wieczorem, że syn dostał przepukliny. Zapewne od tego kaszlu. Kilka lat temu miał zabieg, w tym samym miejscu, usuniecia przepukliny i znow sie pojawila. Tylko teraz jest o wiele wieksza no i syn nie jest zdrowy wiec operacja jest wykluczona. Chyba jutro pojade do szpitala, moze zbadaja przy okazji ta przepukline. Jestem załamana...
  • bramhall 06.05.18, 10:57
    Juz maj a kaszel jaki byl, taki jest. Syn byl w szpitalu 2 tygodnie temu. Lekarz na dyrzurze najpierw cos wysluchal w plucu ale potem sprawdzil rtg klatki piersiowej a tam czysto. Dal antybiotyk tak pro forma i steryd do nosa. Skierowal tez do laryngologa. Nastepnego dnia bylam u rodzinnego, ktory pobral wymaz z gardla i kazal czekac na morfologie zanim dam antybiotyk. Zmienil wziewy na flixotide i kazal dawac ten steryd do nosa plus leki na alergie. Morfologia wyszla dobrze ale byl po sniadaniu wiec mamy jeszcze raz powtorzyc na czczo. CRP ponizej 4. Wymaz z gardla czysty ( chociaz pobierany wieczorem, po umyciu zebow, wiec nie wiem czy wiarygodny ). Lekarz rodzinny zabronil podawania antybiotyku, bo brak jest oznak infekcji. Stwierdzil tylko splywanie wydzieliny z zatok na tle alergicznym.

Laryngolog zajrzal kamerka i postawil kolejna diagnoze. Refluks. On tam w nosie i gardle nic nie stwierdzil. Kazal dawac omeprazol 10 mg na czczo rano i przed kolacja oraz jakis syrop gastro na samo spanie.

Pomimo tego leczenia kaszel nie mija. Po sterydach do nosa zaczal sie porzadny katar. Omeprazol daje tylko na czczo bo wieczorem podaje antyhistamine i nie wiem jak to wszystko zmiescic. Zwlaszcza ze syrop od refluksu ma byc 2 godziny po omeprazolu. Laryngolog zlecil tez krew na alergie. Ale przeciez syn bierze leki na alergie juz 3 tygodnie.... CCzy to mozliwe, ze one moga nie dzialas?

Nie wiem, kiedy to minie i co z tym jeszcze robic.
  • mamalgosia 13.04.18, 16:21
    o rany, tyle leków, odstawiłabym wszystko i zobaczyła co się będzie działo. Obstawiam, że bez różnicy, a z czasem się poprawi

--
  • mamalgosia 13.04.18, 16:22
    mam w domu weterana kaszlowego

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.