Re: Lek na zatwardz...

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Proszę o pilną odpowiedź. Moja 2,5 letnia córeczka ma zatwardzenia dość
    silne. Jaki lek może być homeopatyczny jej podać na tą dolegliwość?
    --
    mama
    • 16.11.04, 01:48 Odpowiedz
      proponuję odwar z nasion babki lancetowatej - mojemu synkowi pomógł a cierpiał
      na przewlekłe zaparcia i przećwiczyłom wszystko. Babka nie dość,że pomogła to
      jeszcze ładnie mu wszystko unormowała.
    • 16.11.04, 09:11 Odpowiedz
      Zajrzyj na forum homeopatyczne(leków jest wiele) napewno bardzo ważna jest
      dieta, ale jeśli chcesz coś homeo to najlepiej wybrać się do takiego lekarza.
      Pozdrawiam.
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=19760
    • 16.11.04, 09:23 Odpowiedz
      Witaj
      ja podaje Basi dużo jabłek. Ma dobrą przemianę materii. Jabłka super regulują
      wszelkie problemy z trawieniem, gazami i oczywiście z wypróżnieniem.
      Pozdrawiam
      Monika
      • 25.11.04, 21:03 Odpowiedz
        Cześć mamuśki.Mój synek też cierpiał na zatwardzenia.Pani doktor zapisała nam
        syropek(nie jest homeopatyczny)o nazwie Normolac.Podawaliśmy go na czczo,mały
        pił go bardzo chętnie, bo smakuje jak miodzik,ale był mało skuteczny.Teraz mały
        ma 5 miesięcy i daję mu skrobane łyżeczką surowe jabłuszko,albo na
        urozmaicenie pieczone w piekarniku.Tych pieczonych zjada aż 3 albo 4 bo one
        jakby się kurczą wink.Pozdrawiam i życzę "lekkich" kupek wink)))
        Honi
    • 16.11.04, 10:22 Odpowiedz
      Bardzo dobra jest Laktuloza. Podaje to czasem nawet mojemu 8 m-cy synkowi.
    • 16.11.04, 10:37 Odpowiedz
      Spróbuj najpierw z Debridatem - mój 6-mies. synek to brał (homeopatyczny).
      Niestety za bardzo mu nie pomógł, więc dostał od pediatry coś silniejszego -
      Laktulozum. Jednak to jest chyba na receptę.
    • 16.11.04, 11:40 Odpowiedz
      Nam lekarz przepisał debridat, nie jest w prawdzie homeopatyczny ale szybko
      pomógł synkowi (ma 8miesięcy), dlatego go polecam.
    • 16.11.04, 20:40 Odpowiedz
      Firma Dagomed ma homeopatyczny syrop na zaparcia Alvia. Może być stosowany u
      dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią.
      pozdr
    • 16.11.04, 21:24 Odpowiedz

-- Droga oyate - ja stosowałam homeopatyczny syrop alvia przez ok 1,5 mieś. u
      mojego synka i nic. Nie pomagało też przepajanie ( a pił dużo), jabłuszka itd.
      Dopiero zbawienny okazał się trilac ( do kupienia w aptece). 1 szt. 1 raz
      dziennie przez tydz - powinnas zobaczyc poprawe- potem jak trzeba. te bakterie
      nic nie szkodzą dziecku wręcz działają jak balsam na jelitka. Lekarze nie wiem
      dlaczego ale jakos tego nnie doceniają - łatwiej im powiedzieć przepajać ( nie
      wiem ile chyba cysternę) albo,że to taki typ zaparciowy dziecka. Poczytaj sobie
      w necie o probiotykach - bardzo ciekawe artykuły. wcześniej próbowałam też
      lakcid i lakcidofil ale dopiero trilac zadziałał super. te bakterie różnią się
      mioedzy sobą szczepami. Życzę mięcitkiej kupki.
      elizabeth17
      • 17.11.04, 12:35 Odpowiedz
        No wlasnie poje te moje dzieci i nic.Dzisiaj jest znowu 4 dzien bez
        kupki.Dostaje gesiej skórki na mysl, ze musi sie meczyc.
        Dzisiaj pójde do apteki ciekawe co mi dadza.
        Przepraszam ale nie mam polskich znaków za wyjatkiem "ó"
        --
        mama
    • 25.11.04, 22:34 Odpowiedz
      Od Twojego postu minęło już trochę czasu i mam nadzieję, że dolegliwości Twojej
      córczece już minęły, ale jeśli nie to polecam lek o nazwie "duphalac".
      Podawałam go niedawno synkowi (2,4), który też miał zatwardzenia, spowodowane
      prawdopodobnie niechęcią robienia kupki do nocnika. Lek przepisał mi lekarz,
      więc nie wiem czy jest dostępny bez recepty, jest chyba dość delikatny bo można
      go podawać także niemowlętom. U nas lek poskutkował i kupki ostatnio trafiają
      bezboleśnie do nocniczka!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.