• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

pocąca się główka

• 12.12.04, 18:23
    Witam,
    Mam pytanie do mam. Może któraś z was mogłaby mi podpowiedzieć, co jest
    przyczyną mocnego pocenia się głowki dziecka. Majo córeczka ma obecnie 7
    miesięcy, od ok miesiąca bardzo mocno poci się jej głowa. Po każdy wyjściu z
    domu czapka dziecka jest pratycznie mokra, poza tym ma mokrą głowę podczas
    jedzenia, a także w nocy. Zaczynam się tym niepokoić. Nie wiem czy to
    normalny objaw. Dodam, że podaję córce dziennie 1 kropelkę vigantolu.
    Dziękuję za podpowiedzi.
    Edytor zaawansowany
    • 12.12.04, 19:26
      To moze byc kwestia wit D3. Pewnie podajesz za mało, jedna kropelka o tej porze
      roku i w przy takim wieku dziecka moze byc dawka niewystarczającą. Poradź sie
      pediatry czy trzeba zwiekszyc ilość witaminki.
    • 12.12.04, 19:43
      Jedna kropelka Vigantolu to dawka zapobiegająca krzywicy, natomiast większe
      dawki są dawkami leczniczymi i trzeba to koniecznie skonsultować z lekarzem.
      Zanim jednak zdecydujesz się na podawanie dziecku większej dawki leku, może
      lepiej spróbuj zakładać cieńszą czapeczkę, może rzeczywiście w tą co ją
      ubierasz jest jej za gorąco. Co do jedzenia może zbyt ciepłe mleko jej podajesz
      (jeżeli karmisz butlą). Jeżeli karmisz piersią, to raczej normalne, że poci jej
      się główka, bo to ciężka praca. Natomiast w nocy do spania wystarczy piżamka i
      kołderka do przykrycia lub śpiworek. Jeżeli to nie pomoże to trzeba zbadać
      mocz dziecka i zrobić tzw. próbę Sulkowicza . Badanie to pozwoli stwierdzić czy
      przypadkiem dziecko nie potrzebuje więcej witaminy D3.
      --

--
      Pozdrawiam, Anfido (mama Filipka 11.02.02 i Adasia 15.11.03)
      • 12.12.04, 21:35
        Mój mały miał krzywicę. Jednym z objawów jest pocenie się głowki podczas karmienia (u nas nie występował). Innym objawem jest słaby apetyt oraz miękka głowa. Ale to zbada lekarz. Dokładna diagnoza była po zbadaniu krwi (chyba wapń i fosfor). Mały przez kilka tygodni dostawał zwiększoną dawkę wit D3 (w tabletkach które łatwo rozpuszczają się w wodzie) i wapno (Calperos). Chodziliśmy też co 2-3 tyg na kontrol czyli macanie głowki. Teraz jest już wszystko ok. Najważniejsze aby lekarz sprawdził czy wszystko jest w normie i ewentualnie włączył większą dawkę wit. D3.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.