Bądź świadoma i bezpieczna w ciąży! Moja Ciąża z eDziecko.pl

ZAPALENIE JAMY USTNEJ Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
    • Jak długo trwa zapalenie wrzodziejące jamy ustnej i co najlepiej pomaga?
    • Paskudne choróbsko. Może trwać od kilku dni do ok. 2 tygodni. Najczęściej ma
      pochodzenie wirusowe, czasem dołączają sie bakterie czy grzyby. Najważniejsze
      jest picie (chłodne - mniej boli), bo jak dziecko się odwodni, to zostaje tylko
      kroplówka w szpitalu.
      Jeśli chodzi o lekarstwa, to dobrze robi Heviran (lek przeciwwirusowy), przy
      nadkażeniu trzeba podać antybiotyk.
      Polecam też do smarowania śluzówek mieszankę Vibovitu z Nystatyną, Solcoseryl w
      żelu lub Aperisan gel. I picie, picie, picie.
      Powodzenia
      bognarek
      • Dzięki ,zastosuję to i powiem jak działa.A gencjana wodna?
        • Też mozna - paskudna choroba. Moje dziecko tak długo nic nie jadło, ze zrobiło
          się żółte - ma bardzo ciemną cerę, wiec jak blednie wyglada jak dziecko z
          żółtaczką.
          Wtedy zdesperowana wymyśliłam sposób. Polecam, o ile dziecko ma powyżej dwóch
          lat. Zaprowadziłam dziecię do McDonalds'a (ale rzecz jest również do
          przeprowadzenia w domu), zamówiłam colę - pół szklanki lodu, pół szklanki coli
          (sprzedawczyni patrzyła na mnie jak na wariatkę mordującą dziecko). Dziecko się
          napiło, lód znieczulił jame ustną i po raz pierwszy od trzech dni coś zjadło!
          Robilam tak przed kazdym posiłkiem. Z tym, ze dziecko musi być przyzwyczajone
          wczesniej do zimnych napojów, inaczej dołączysz mu do zapalenia jamy ustnej
          zapalenie gardła... No, ale moje było i wiele innych dzieci też jest.
          • Moje ma więcej lat ale niestety nie jest pzyzwyczajone do tak zimnych
            napojów.Ale skorzystam z Twojego sposobu inaczej.Może znieczulę je
            np.lognokainą albo żelem na ząbkowanie.Moje dziecko już nie je dwa dni a pije
            bardzo mało i chyba z braku picia dostało już gorączki.Dzięki za rady.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.