Dodaj do ulubionych

uczulenie na Groprinosin

06.05.05, 21:41
Moja córeczka jest przeziębiona. Zgodnie z zaleceniem lekarza dałam jej rano i w południe Groprinosin oraz wit C. Wieczorem zobaczyłam u niej wysypkę na brzuszku, w zgieciu rączek i w pachwinie. Czy moze to być reakcja na ten lek?
Jak sądzicie?
Agnieszka
Obserwuj wątek
      • allija Re: uczulenie na Groprinosin 07.05.05, 23:58
        Polski Groprinosin może uczulać bo jest mniej oczyszczony od swojego
        amerykańskiego /chyba/ pierwowzoru ale za to znacznie tańszy. W związku z tym
        może wywoływać np. nudności i bóle brzucha, ale może tez i wysypkę? Ja
        słyszałam tylko o bólach brzucha od koleżanek a moje dzieci znosiły ten lek
        bardzo dobrze. Natomiast wiem, że na pewno nie wolno przy nim podawać wit. C,
        chyba nawet jest cos w ulotce, bo za bardzo obciąza to nerki. No ale to chyba
        nie mogło być przyczyna wysypki?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka