plamista wysypka???? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam!
    Mam pytanie czy może ktoś sie orientuje czy wysypka dręcząca moją córkę może
    byc reakcja na Augmentin lub syrop Ambrosol.Antybiotyk brała przez 7 dni w
    piątek wieczorem ostatnią dawkę,od soboty zaczeła brać syrop.w niedzielę rano
    pojawiła się na rączkach wysypka(płaskie czerwone plamki-jak przy trzydniówce)
    która nastepnie zaczeła przemieszczać się na całe ciało a na rękach połączyła
    się w jedną czerwoną plamę.Jedna lekarka jest pewna na 99% że to wysyka
    polekowa,druga nie do końca.Ja również jestem za tym że to po lekach ,tylko
    którym?????Może któraś z mam spotkała się z takim przypadkiem?Pozdrawaim
    --
    MOJA AGA MA DZIS
    MAJsmile)
  • Jestem nieco starszym dzieckiem ale 26 maja 2005 roku przekonalam sie czym jest Augmentin. Do lekarza trafilam z wysoką gorączką i bólem gardła. Przepisał mi wyżej wspomniany lek. Wzięlam tylko część dawki tego antybiotyku i juz pojawila sie wysypka. Myślalam że to nic powaznego, bo na początku były to 2 maluteńkie, choć potwornie swędzące czerwone plamki. Bylam przerazona,kiedy z tych niewinnych punkcików zrobilo się cale stado okropnych kropek, a co najgorsze to się rozprzestrzeniających się w zastraszającym tempie. Pobieglam szybko do lekarza na szczeście nie trafilam na tego, który mi przepisal to paskudztwo. Stwierdzono że to reakcja alergiczna na ten lek. Zmieniono mi antybityk bo nie dość że mnie wysypało to oczywiście nie wyleczylomi gardziołka ani nie zbiło gorączki. Teraz jest 6 czerwca, a ja nadal chodzę z wykwitami na migdałkach i temperaturą a żaden lek nie może mi pomóc. Siedzę w domku taka choruteńka i czytam artykułyo innych nieszczęśnikach którym zalecono ten lek. Jeśli macie tylko możliwośc, to BŁAGAM nie dajcie sobie wcisnąć Augmentin, bo to jedynie zaszkodzi Wam albo Waszym Bliskim.
  • Co prawda nie znam tego antybiotyku ale penicylina i jej syntetyczne pochodne
    napewno mogą powodować wysypkę. Sprawdź najlepiej na ulotce co to za antybiotyk
    i jakie może mieć działania niepożadane. Ja miałam wysypkę dopiero po tygodniu
    brania tabletek, a jako dziecko wstrząs od podania dużej dawki w zastrzyku.
  • Moja córka miala taka reakcje po Ambrosolu.
  • najprawdopodobniej po antybiotykach, jesli tak, to wkrotce zniknie. w razie
    watpliwosci zapraszam na forum alergie dzieciece. pomozemy wink
    --
    Patrycja i Jeremi

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.