• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

wystające żeberka:(

• 25.07.05, 18:15
    Kochane mamy!
    ostatnio byłam na badaniu z moim 3,5 miesięcznym synkiem i pani doktor
    stwierdziła że ma odstające żeberka (ostatnie) ja tego nie zauważyłam
    wcześniej gdyż takie żeberka według mnie miał od poczatku może nie było to
    tak widoczne ponieważ synek miał bardzo duży brzuszek z tego powodu iż przy
    niskiej masie urodzeniowej miał bardzo duży apetyt i już w 1 miesiącu
    przybrał 1400 g!!!! nie wiem czy może przez ten brzuszek jego żeberka uległy
    deformacji?czy to da się jakoś skorygować?może same "dojdą" do siebie z
    czasem? Boje się że to jakieś objawy krzywicy!!!
    Proszę o poradę!!!
    Edytor zaawansowany
    • 25.07.05, 18:24
      Pani doktor stwierdzila i co? Cos powiedziała? zalecila?
      Taki objaw wcale nie jest rzadkoscia a jest po prostu dziedziczny. Sprawdź
      jakie ma zebra mąż lub ty. Moi synowie także maja lekko odstające zebra bo taką
      klate ma ich ojciec. Ale nie jest później aż takie widoczne, jak dobrze sie
      przyjrzec to widac tylko, że żebra maja taka tendencje, do przodu.
    • 26.07.05, 07:55
      Mój synus do dzis ma takie żeberka, a że u lekarzy róznych specjalności bywamy
      często, więc widzieli go rózni i każdy mówił, że taki jego urok po prostu...

Mnie to tez swego czasu przerażało, myslałam, że te żebra przekłuja skóre i
      wyskocza na zewnątzr, ale mąż mi pokazał, że on ma tak samo wink))
      --
      Szczotka, pasta...
      Na pikniku i w baseniku
      • 26.07.05, 12:51
        tez pediatra pytala czy tatus kacperka nie ma takich zeberek, ale tatus ma
        normalnesad ja tez nie mam wystajacych, zastanawiam sie czy nie za malo
        przebywamy na sloneczku? praktycznie miedzy 11 a 15 nie wychodzimy bo tak
        podobno najlepiej dla niemowlaków, a jesli juz jestesmy to slonce nie swieci
        nigdy bezposrednio na maluszka
    • 26.07.05, 21:29
      Witam!
      Mój syn też ma odstające żeberka, poszukaj pisałam niedawno past na ten temat.
      Obecnie Albert ma 15mcy. Jak bylismy u ortopedy w sieropniu zeszłego roku, to
      on to zauważył. Powiedział, ze żeberka na dole z prawej sttrony wyginają się na
      zew. Ja wpadłam w panikę, że to będzie widać, ze będa się z niego śmiać. Mąż
      pokazał że u siebie tez tak ma , czego ja nigdy nie zauważyłamsmile Co więćej i u
      siebie takie z lewej strony zauważyłam lekko odstające. Powiedziałam o
      diagnozie ortopedy pediatrze, i ona określiła to jako "kurza klatka
      piersiowa|". Gdzie niby mostek ma isć niby tez go góry. Dwóch kolejnych, słowa
      pediatry zbagatelizowało (bo rzeczywiście przesadziła. W czerwcu byłam ponownie
      u rtopedy i powiedziałam, ze te żeberka odstają już z obu stron. On powiedział,
      ze to "szewska klatka piersiowa", można rehabilitować, ale on jest za mały. A
      najlepsze jest pływawnie, czyli budowanie mięsni klatki piersiowej.
      Tak jest u nas, i ja już sie tym tak nie przejmuję. Ty też przestańsmile) Pisz,
      jak masz jakieś pytaniasmile
      --
      Gorąco pozdrawiam
      Ania
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=13592706&a=21121081
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.