• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

mętny mocz?!!! wazne Dodaj do ulubionych

• 27.05.06, 07:52
    własniie,....
    co to moze oznaczac? moja dwuletnia corka własnie zrobiła sisiu i w nocniczku
    widac ze mocz jest metny wydaje mi sie ze z kłaczami.., wczoraj rano było
    podobnie ale myslałam ze to sprawka nocnika, gdy poxniej załatwiała sie to
    kolor był ok, dodam ze nie zawsze woła siusiu wiec nie wiem czy metny mocz
    był cały czas, rano skarzyła sie z i wskazywała na cipule i w nocy kilka
    razy "rzucała nóżkami" . Jest tak tylko rano. nie ma goraczki bawi sie jak
    zawsze. .....
    pozdrawiam - Malgorzata
    Edytor zaawansowany
    • 27.05.06, 08:34
      Zrob badanie moczu, bo to moze byc ZUM.Bez skierowania koszt 5 zl. , chyba ze
      masz czas isc do pediatry po skierowanie.
    • 27.05.06, 09:29
      Prawidłowy mocz jest przejrzysty. Zmętnienie w moczu świeżym może wynikać z wypadania bezpostaciowych osadów fosforanów lub węglanów w moczu alkalicznym oraz osadów amorficznych moczanó w moczu kwaśnym. Zmętnienie może być też wynikiem:
      wydalania dużych ilości elementów komórkowych: krwinek białych, krwinek czerwonych, nabłonków
      obecności bakterii
      lipurii - obecności lipidów w moczu
      chylurii - wydalaniu chylomikronów do moczu, który przyjmuje barwę mleczną

--
      Forum refluks, zum i wady układu moczowego u dzieci
      Mam wampira i nie zawaham sie go użyć
      wszystkie drogi p
      • 27.05.06, 09:45
        kurcze a na nasz jezyk co to moze oznaczaC. do badania to tylko mocz
        ranny????????
        • 27.05.06, 09:50
          U nas mętny mocz to było zapalenie układu moczowego (zum). Zrób badnie ogólne
          plus posiew z antybiogramem. Czy dziecko ma gorączkę, jak z apetytem (u mojej
          córki był stan podgorączkowy i nieznacznie gorszy apetyt).
          • 27.05.06, 10:53
            dzieki dizewczyny.. jeszcze jedno moja mala je jak zwylke czyli duzo nie ma
            stanu podgoraczkowego pozdrawiam
            • 27.05.06, 11:45
              Zrób koniecznie badanie ogólne moczu, najlepiej włąsnie tego poranneg.
              To, ze teraz dziecku nic się ponadto nie dzieje wcale nie oznacza, ze nie toczy się coś jednak w organiźmie. Ale równie dobrze, taki mocz mógł się zdazryć. Nie bagatelizuj, ale i nie wpadaj w niepotzrebną panikę.
        • 27.05.06, 10:14
          Ounktem C si ew ogole nei przejmuj.
          Aha - czasem.. bo nie iwem dokladnie jak Twoja "metnosc" moczu wyglada, ale takie klaczki to moga byc po prostu pasma sluzu, szczegolnie u dziewczynek.

Jesli chodzi o badanie moczu u dzieci - nie musi to byc mocz poranny - tak jak u doroslych. dzieci bardzo czesto siusiaja w nocy (szczegolnei te malutkie, uzywajace jeszcze pieluch), wiec mocz poranny nie ma wlasciwosci badawczych innych niz mocz pobrany pozniej.

MOzesz spokojnie pobrac nawet i wieczorem - pamietaj tylko - dokladnie podmyc dziecko (naprawde dokladnei), osuszyc najlepiej jednorazowymi recznikami papierowymi (takimi kuchennymi). Co do przemywania rivanolem - tu sa szkoly rozne - jesli rivanol jest dopiero co otwarty mozna go uzyc, jesli nie - absolutnie wyrzucic, bo stanowi wspaniala pozywke dla bakterii.
          oczywiscie nei pobieraj za pomoca woreczka - niby umyjesz dziecko, niby "wydezynfekujesz", ale moga wyjsc bakterie i lekarz zdecyduje o podaniu antybiotyku, a bedzie to neipotrzebne.
          Dlatego najlepiej pobrac od razu do jalowego kubeczka i w ciagu 2 godzin od pobrania zawiezc do laboratorium.

--
          Forum refluks, zum i wady układu moczowego u dzieci
          Mam wampira i nie zawaham sie go użyć
          wszystkie drogi p
          • 28.05.06, 22:00
            rivanol można użyć tylko świeżo po otwarciu?
            --
            Zbyszko
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.