Dodaj do ulubionych

brzydki zapach z ust

01.06.06, 13:49
Czy ktos zna moze przyczyne pojawiania sie brzydkiego zapachu z ust dziecka ?
Corka wlasnie skonczyla rok i od czasu do czasu pojawia sie bardzo brzydki
zapach z ust. Dodam, ze zeby myjemy regularnie.
Po raz pierwszy zauwazylam ten zapach "w okolicach" 9 miesiecy, ale wowczas
dziecko mialo biegunke i wymiotowalo.
Pozniej ten brzydki zapach pojawial sie nawet gdy cora byla zdrowa.
Pediatra pytana przeze mnie odpowiedziala, ze to normalne przy
katarze/zatkanym nosie (nie bardzo rozumiem dlaczego mialoby to byc
normalne..?). Generalnie odnioslam wrazenie, ze pediatra sama nie znala
przyczyny pojawiania sie tego zapachu.

Czy moze Wy tez sie spotkalyscie z takm problemem ? Jest na to jakas rada?
Martwic sie tym, czy zignorowac ?
Obserwuj wątek
    • 18buzka Re: brzydki zapach z ust 01.06.06, 16:37
      witaj
      czytam kiedys ze jest to objaw pasozytow, grzybow lub lambie w przewodzie
      pokarmowym.warto by zrobic 3 badania z kalu w kierunku pasozytow, w kierunku
      grzybow i w kierunku lambi. razem koszt ok 70 zl, ale jesli cos wydzie to latwo
      sie leczy
      pozdrawiam
      buzka
    • magda-lis Re: brzydki zapach z ust 01.06.06, 19:07
      Powodów moze być pewnie wiele, ale zgadzam się z poprzedniczką, ze warto zrobić
      te badania na pasożyty. U nas grzyby były najprawdopodobniej powodem brzydkiego
      zapachu i po ich przeleczenieu zapach ustąpił.
      Leczymy jeszcze lamblie więc pewnie będzie już idealnie...
      Czytałam też że brzydki zapach z ust może być objawem alergii ale sprawdź
      najpierw pasożyty bo na alergie to łatwo wszystko zrzucić.
      pozdrawiam
    • aneta1227 Re: brzydki zapach z ust 01.06.06, 19:55
      Z tego co wiem to może świadczyć o pasożytach. Moja córka też pomino mycia
      ząbków miała brzydkii zapach z ust. Nie wiedziałam dlaczego. Dziś zrobiłam jej
      badania na lambrie, "badanie chemiczne wykrywające przecieciała" ich obecność
      świadczy o obecności lambrii. Badanie chemiczne jest o wiele dokładniejsze,
      gdyż obecność cyst jest ciężka do stwierdzenia. Ja w naszym laboratorium za to
      badanie zapłaciłam 25 zł. U nas prawdopodobnie jest to przyczyną częstych
      chorób małej, średnio 1 antybiotyk miesięcznie. Zaniepokoiło mnie nie tylko to
      że ma brzydki zapach z ust, ale także nie chciała jeść, męczył ją uporczywy
      kaszel wieczorem podczas zasypiania i w nocy gdy tylko się lakko przebudziła,
      pomagało tylko podanie dipherganu.
      Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.
      Życzę zdrówka.
      • yoka1 Re: brzydki zapach z ust 01.06.06, 20:04
        Zgadzam się z wcześniejszymi poradami. U mojego sykna taki zapach był skutkeim paciorkowca w gardle - wymaz z gardła rozwieje wątpliwość, czy mała hoduje bakterie.
        • meotto Re: brzydki zapach z ust 02.06.06, 09:49
          Dzieki za rady. Przeczytalam tez wszystkie poprzednie watki na ten temat i tak
          sie tylko zastanawiam czy przy zalozeniu, ze to rzeczywiscie jakas bakteria
          albo grzyb - czy zapach by sie pojawial i znikal, jak to ma miejsce u nas? Jest
          wyczuwalny przez 2-3 dni i znika na pare tygodni, po czym znowu sie pojawia.
          • mikka771 Re: brzydki zapach z ust 02.06.06, 10:09
            u nas bylo to samo i w zasadzie jest dalej.jakis miesiac temu trafila mala do
            szpitala bo rotawirus sie przyplatal.wymiotowala itd.przy okazji powiedzialam o
            tym brzydkim zapachu z buzi, bo juz byl od jakiegos czasu i pediatra powiedzial
            ze to nic takiego???!!!w szpitalu zrobili gazometrie i okazalo sie ze jest
            organizm zakwaszony i podali do kroplowki jakis "tlen" czy cos takiego, nie
            pamietam dobrze.znieknelo.pare dni temu wg mnie znowu sie pojawilo.martwie sie
            tym tez, bo nie wiem dokladnie z czego sie to bierze???jak mozna ten wymaz z
            gardla zrobic??
    • obga Re: brzydki zapach z ust 02.06.06, 15:00
      moja corka ma 2,5 roku i tez co jakis czas brzydko pachnie jej z buzi. tyle, ze
      ja zauwazylam pewna prawidlowosc - to zawsze zwiastuje jakas infekcje! teraz
      juz wiem, ze jak pojawia sie ten zapach, to znaczy, ze za kilka dni bedzie
      katar. po kilku dniach ten zapach znika. pytalam o to lekarza i potwierdzil
      slusznosc moich obserwacji i nie podjal tematu. jednak po tym co tu czytam
      zastanowie sie chyba jednak nad zrobieniem jakich badan, wymazow.
    • adriado Re: brzydki zapach z ust 03.06.06, 17:47
      U mojej corki z kolei brzydki zapach z ust pojawia sie przewaznie po
      przebudzeniu, wydaje mi sie, że wtedy kiedy jest głodna, zeby ma zdrowe( 2 X
      dziennie myjemy),infekcje odpadaja, bo nie chotruje, na bilansie pediatrze
      wspomniałam o tym , to odnisłam wrażenie,że nie wiedziała co mi ma powiedziec,
      cos zaczęła pobąkiwać pod nosem; jezeli dziecko nie ma żadnych objawów to moga
      to byc pasozyty lub lablie? mozna te badania bez skierowania zrobić
      --
      Moje słoneczko ma już
    • metaphysics Re: brzydki zapach z ust 06.06.06, 10:58

brzydki zapach z ust to zazwyczaj efekt zakwaszenia organizmu na skutek bledow
      zywieniowych, w wielkim skrocie: zbyt duzo bialka zwierzecego w diecie (mieso,
      nabial, cukier (slodzone soki, desery mleczne dosladzane cukrem), przetworzone
      produkty, np. biale pszenne pieczywo, pieczywo drozdzowe, bialy ryz, a za malo
      warzyw, owocow, pestek..

wiekszosc ludzi jest nosicielami bakterii w gardle, nosie i zatokach, wiekszosc
      ma tez grzyby w organizmie, w normalnych warunkach, kiedy dieta jest
      zasadotworcza, bakterie i grzyby nie sa aktywne i ich ilosc mozna powiedziec
      jest fizjologiczna i szkod wiekszych nie robi, jesli jednak organizm jest
      zakwaszony, nastepuje rozrost grzybow, uaktywniaja sie bakterie, organizm jest
      mocno zasluzowany i pojawiaja sie roznego rodzaju infekcje, katary, kaszle,
      egzemy..proces chorobotworczy, ktory ma miejsce to nic innego jak dzialania
      obronne organizmu, ktory probuje sie oczyscic..

sluz jest doskonala pozywka dla bakterii, rozklada sie w przewodzie pokarmowym
      i oddechowycm i stad brzydki zapach z ust..

najlepszym remedium jest zmiana nawykow zywieniowych, doskonalym produktem,
      ktory przywraca do rownowagi gospodarke kwasowo-zasadowa jest np. kasza
      jaglana, doskonala na slodko z rodzynkami lub na ostro z porami/papryka...

• meotto Re: brzydki zapach z ust 07.06.06, 15:30
        Dzieki wielkie za ta odpowiedz ! Mysle, ze to wlasnie jest przyczyna brzydkiego
        zapachu pojawiajacego sie u mojego dziecka, ktore wlasnie uwielbia kaszki na
        mleku, ktore sa przeciez potwornie slodkie. Zupe i owoce je tez ale juz mniej
        chetnie i musze sie dobrze "nagimnastykowac" zeby dziecie zjadlo odpowiednia
        porcje.
        • metaphysics Re: brzydki zapach z ust 07.06.06, 15:47

jesli dziecko lubi kaszki na mleku modyfikowanym i uwazasz, ze powinno je jesc
          (sa rozne szkoly), to wybierz kaszke niedosladzana cukrem (np. mleczno-owsiana
          z gruszkami i jablkami hippa) i nie podawaj jej w zbyt duzych ilosciach

zamiast karmic dziecko zbyt czesto przetworami mlecznymi, dodaj do zupy
          lyzeczke lub dwie swiezo zmielonych (nie rozdrobnionych tylko zmielonych, to
          wazne) migdalow, pestek dynii i slonecznika (wczesniej trzeba je sparzyc, a z
          migdalow zdjac skore), takie dwie lyzeczki to skarbnica doskonale
          przyswajalnego wapnia
          • tommylee77 Re: brzydki zapach z ust 07.06.06, 21:01
            My akurat dzis bylysmy u lekarza i poruszylysmy ten problem, bo tez nas
            dotyczy.Pani doktor skupila sie na dwoch przczynach na arzie:dieta, tak jak
            pisze metaphysics,jak najmniej nabialu,zadnych slodzonych napojow,serkow,
            jogircikow itp.Po drugie odrobaczenie organizmu.Pzrepisala corce zentel bez
            zrobienia wczesniejszych badan ,bo uwaza,ze ejslid ziecko chdozi na palc zabaw i
            bawi sie w paiskownicy to jest wielce prawdopodobne, ze robaki ma, a wyniki
            badan nie sa ponoc tak do konca miarodajne.Tak wiec zastosujemy sie do tych
            dwoch porad i zobaczymy.
            • metaphysics Re: brzydki zapach z ust 09.06.06, 20:19

mozesz tez dorzucic ziarno sezamu do tego zestawu pestkowo-midgalowego

jesli chodzi o mieso, to faktycznie dzieci jedza go za duzo...duzo za duzo
              moje roczne dziecko dostaje mieso tylko raz w tygodniu (gotowa zupa ze sloika z
              indykiem) i raz w tygodniu troche zoltka z ugotowanego jajka, za to duzo
              zielonych warzyw ( m.in. brokuly, zielona pietruszke, szpinak sporadycznie)
              migdaly, orzechy i pestki

ja jestem wegetarianka, nie jem miesa, sporadycznie ryby i jajka, moj maz mieso
              je bardzo rzadko, glownie "na miescie", docelowo chce, aby moje dziecko tez nie
              jadlo miesa

a jesli chodzi o mlynek, to dobrze sprawdza sie taki zwykly do kawy (najlepiej
              nieuzywany lub dokladnie umyty po kawie)
              • metaphysics Re: brzydki zapach z ust 10.06.06, 08:51

dobrym zrodlem wapnia oprocz migdalow, pestek i sezamu (jest w nich tez sporo
                zelaza i magnezu) sa tez ogorki i suszone figi, polecam tez bardzo herbate z
                pokrzywy, doskonale oczyszcza krew i jest w niej duzo zelaza, ma slodkawy smak,
                moje dziecko bardzo ja lubi
                • meotto Re: brzydki zapach z ust 11.06.06, 11:57
                  Takie zwykle zielone ogorki maja wapn ?
                  Wiesz, Ty to masz naprawde dobre patenty ! :o)) Herbate z pokrzywy sama kiedys
                  namietnie pilam, zeby miec blyszczace wlosy, a potem zupelnie o tej pokrzywie
                  zapomnialam. Musze zaczac ja znowu kupowac!
                  A co podajesz dziecku na sniadanie ? Ja podaje kaszke glownie dlatego, ze moja
                  cora nie chce czy tez nie umie jeszcze jesc kanapek. Sam suchy chleb jeszcze
                  pogryzie, ale kanapki nie wchodza w gre...
                  • meotto tak sie jeszcze zastanawiam... 11.06.06, 12:34
                    dlaczego ten zapach raz jest, a raz go nie ma...? Jesli jest spowodowany zla
                    dieta ( a tak chwilowo zakladam ), to czy nie powinien trwac caly czas ?
                    Tymczasem pojawil sie w dacie zalozenia tego watku, trwal pare dni, poczym
                    pojawil sie znowu tydzen temu w niedziele na jeden dzien i znowu zniknal...

Na razie, natchniona przez Metaphysics :o), postanowilam zmniejszyc mieso do
                    trzech razy w tygodniu, wprowadzic te wspomniane pestki i ziarna i herbate z
                    pokrzywy. Czy mozliwe jest przedawkowanie zelaza przez zbyt czeste podawanie
                    pokrzywy ??
                    I jeszcze kasza jaglana tez pojawi sie w jadlospisie. Zobaczymy jaki bedzie
                    wynik :o))
                  • metaphysics Re: brzydki zapach z ust 12.06.06, 21:44

jesli chodzi o pokrzywe, to dla anemicznego dziecka zalecana jest ok. 1
                    szklanka dziennie, pita przez cały dzien malymi lykami, profilaktycznie dla
                    zdrowego dziecka, pol szklanki, tj. ok. 125 ml

moje dziecko potrafi jesc chleb (razowy na zakwasie, czasami na drozdzach),
                    kroje go na male kawaleczki i podaje z owocami ze sloika, np. sliwki suszone
                    gerbera, morele, brzoskwinie..chleb smaruje tez czasami maslem, chociaz mam
                    swiadomosc, ze ma ono niewiele wspolnego z prawdziwym wiejskim maslem ze
                    swiezego mleka, bo jest robione z mleka pasteryzowanego jak wiekszosc
                    przetworow mlecznych

a mleko pasteryzowane i przetwory z niego sa tak naprawde bardzo ubogie w wapn,
                    nie mowiac juz o tym, ze pozbawione sa wielu witamin, zwiazkow mineralnych,
                    enzymow i przez to gorzej przyswajalne...zreszta to dlugi temat

wapn jest nie tylko w ogorkach, ale we wszystkich zielonych warzywach, surowych
                    owocach (najwiecej w pomaranczach) i suszonych (np. figi)

to, czy nieprzyjemny zapach z ust sie pojawia, albo zanika wynika glownie z
                    tego, co na biezaco jemy, jesli osoba dorosla przesadzi np. z alkoholem, ktory
                    bardzo zakszawa organizm, to moze miec takie dolegliwosci przez pare dni, a
                    potem zanikaja, jesli dziecko jednego dnia zje zbyt duzo kwasotworczych
                    produktow, to grzyby sie moga uaktywnic, organizm probuje przywrocic rownowage
                    w gospodarce kwasowo-zasadowej i sie oczyszcza (katar, kaszel, kupa ze sluzem
                    itd..) i moze sie zdarzyc, ze zapaszek z ust zniknie na pare dni, dopoki znowu
                    nie podkarmimy grzybow...

• meotto Re: brzydki zapach z ust 14.06.06, 15:56
                      Wiesz, ja to sobie normalnie notatki robie, z tego co Ty piszesz :o) Same
                      ciekawe rzeczy ! A podajesz tez moze soczewice albo fasole jakas - czy one tez
                      maja w skladzie cos wartosciowego dla diety ?
                      • metaphysics Re: brzydki zapach z ust 14.06.06, 21:47

ciesze sie meotto, ze korzystasz z mojej wiedzy, mam nadzieje, ze ktos jeszcze
                        z niej skorzysta, bo smutno mi troche, ze tak duzo mam/tatusiow ulega blednym
                        stereotypom dot. zalet mleka, kampaniom koncernow mlecznych, karmi swoje dzieci
                        nadmiernie nabialem i bialkiem zwierzecym w ogole, a potem podaje leki
                        przeciwko alergii i chorobom gornych drog oddechowych, a nie pomysli o tym, ze
                        sami przyczyniaja sie do pojawiania sie chorob u swoich dzieci przez zla
                        diete...

jesli chodzi o soczewice, to swietnie nadaje sie jako dodatek do zupy,
                        zageszcza ja i oczywiscie ma duzo walorow

generalnie warzywa straczkowe sa bardzo dobrym zrodlem bialka, trzeba jednak
                        wiedziec, ze wiekszosc z nich jest kwasotworcza, oprocz zielonego groszku i
                        zielonej fasolki, dlatego tez dobrze stosowac nastepujaca zasade, jesli w
                        diecie dziecka jednego dnia jest mieso, to nie nalezy podawac juz innego bialka
                        zwierzecego (jajka, zbyt duzo przetworow mlecznych) i roslinnego (straczkowe,
                        migdaly, orzechy), jak podajesz fasolke, to nie karm dziecko tego samego dnia
                        miesem itd..

• gyokuro Re: do anet1227 10.06.06, 15:18
        A mój Julek miał takie coś jako objaw nietolerancji laktozy. Jadł wtedy Bebilon
        pepti i po tym nie pachniało mu z buzi najlepiej, szczególnie po przebudzeniu.
        A teraz mięso je i lubi, i nic brzydkiego mu z buzi nie pachnie. Tyle, że
        słodkiego mleka nie je. Bo jogurty, serki to tak.
        --
        Kasia mama Juliusza (15.04.2003)

"Together we stand - divided we fall"
    • kasiajp Re: brzydki zapach z ust 19.06.06, 22:30
      Jak już tak dyskutujemy o odkwaszaniu naszych dzieci to wtrącę swoje trzy
      grosze. Właśnie jesteśmy po wybijaniu lambli i pasożytów, teraz przyszedł czas
      na odgrzybianie układu pokarmowego, nasza homeopatka zaleciła specjalną dietkę
      i to wszystko o czym piszecie w diecie jest. Dorzucę tylko (dla ułatwienia
      życia przy odkwaszaniu) parę najskuteczniejszych "odkwaszaczy":
      kalafior
      czereśnie
      szczypior
      pietruszka nać
      woda mineralna
      polskie owoce kwaśne
      ogórki kisz.
      kapusta kisz.
      kasza jaglana, gryczana nie prażona
      I co najistotniejsze moje dzieci pred odrobaczywianiem też miały nieświeży
      oddech a zwłaszcza najmłodszy 9-mies. synek
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka