Bądź świadoma i bezpieczna w ciąży! Moja Ciąża z eDziecko.pl

zęby stałe u 5,5 latka Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Jaka jest norma jeśli chodzi o czas po jakim po wypadnięciu mleczaków
    wyrastają zęby stałe ? Mojej Natalce dwie dolne jedynki wypadły niedługo po 5
    urodzinach i ząbki stałe zaczęły rosnąc w ich miejsce niemal od razu. Górne
    jedynki wypadły pod koniec czerwca i do tej pory nie widać nowych zębów.
    Naczytałam się o przypadkach braku zawiązków zębów w ogóle i konieczności
    wstawiania implantów i zaczynam się niepokoić, bo górne jedynki wypadły już
    ponad 2 miesiące temu. Małej wyrzynają się też 2 dolne szóstki i już są
    całkiem spore.
    Po jakim czasie Waszym dzieciom wyrastały zęby stałe po wypadnięciu
    mlecznych ? Jaki czas oczekiwania uznawany jest za normę ?

Pozdrawiam
    Basia
  • mojej 5,5 l cały czas rządek pięknych mleczaków i nic nie wskazuje na zmianę
    uzębienia.
  • mojej 5 i pół letniej córeczce ruszają się obie dolne jedynki a nowe są za nimi
    wychodzące-czekamy aż wypadną ale na razie nic- 1 boli i dziś krwawiła jak się
    w nią uraziła podczas picia.a jak wasze maluchy z ząbkami??i...dziś ma ogromny
    katar i 37,4rano -była osłabiona przez ząbki i coś złapała czy coinnego????
    pozdrawiam.
  • Proszę napiszcie jak długo Wasze dzieci czekały na wyrośnięcie stałych zebów po
    wypadnięciu mlecznych, tj. jak długo trwał okres bez zębów. Wiem, że czasami
    rosną jedne za drugimi (wtedy zwykle trzeba mleczne usuwać), ale mnie
    interesuje przypadek gdy mleczne wypadają, a na stałe trzeba czekać - ile to
    może maksymalnie trwać ?

Pozdrawiam
    Basia

P.S.
    Wiem, że 5,5 roku to wcześnie na zmianę zębów (zwłaszcza aż 4), ale chyba
    mieści się w granicach normy.
  • MOjemy synkowi prawie 6 lat wypadly dolne jedynki i w ciagu dwóch tygodni wyrosły nowe. Jedne wypadły, a zaraz było widać następne. Za to jeden ząbek krzywo rośnie.Od razu pobiegłam do stmatologa i sie dowiedziałam,ż eluzik,że ząbki się wyrównają,ze dzieci wypychaja je językiem i się prostują. Także dziwię się,ze czekasz 2 miesiące i pytasz na forum. A po co? Poszłam, zrobiłam synkowi przegląd i jestem spokojna. I jeszcze nic nie zapłaciłam. I sama też póje. Tobie też polecam wizyte u stomatologa z córcią.
  • Byłam u stomatologa, który stwierdził, że na razie nie ma jeszcze powodów do
    niepokoju, co nie znaczy że się nie denerwuję. Jak zęby nie wyjdą w ciągu 4-6
    miesięcy można zrobić rtg żeby sprawdzić jak "daleko" są i czy są już ich
    zawiązki. Normalny czas na wyrzynanie się górnych jedynek to 7-8 lat, a dolnych
    6-7 lat, jeśli córka zaczęła tracić mleczaki rok wcześniej (co jak czytałam
    jest normą), to może górne jedynki wyrosną jej dopiero ok. 6 roku życia (czyli
    ok. marca 2007).
    Napisałam na forum, bo może ktoś miał podobny przypadek, informacja że czyjeś
    dziecko czekało "szczerbate" na zęby stałe pół roku lub dłużej, a potem zęby
    wyrosły i wszystko było ok trochę by mnie uspokoiło, bo jak na razie już mam
    wizję wstawiania małej implantów.

Pozdrawiam
    Basia
  • podciągam
  • Wydaje mi się, że mleczaki zaczynają się ruszac, a potem wypadają pod naciskiem
    zębów stałych, które je wypychają. 5,5 roku to chyba trochę za wcześnie by
    podejrzewać, że zęby mleczne poprostu "zużyły się" i wypadły - w dziasłach
    muszą być zawiązki zębów stałych, bo inaczej mleczne by nie wypadły. Sama
    przecież piszesz, że wymiana górnych jedynek następuje około 7 roku życia.. Nie
    masz się czym martwić, moim zdaniem...
    --
    Ola, mama Ulci i Marcowej Fasolki
  • Basiusmile
    Dziewczynka w naszej rodzinie czekała ponad ok pół roku na zabęk ( jakis górny
    siekacz)- podobno miesci sie to w normiesmile
    --
    www.tomczak.info.pl

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.