ciągle gorączka Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • moje dziecko-9 mies od 1,5 tyg. ciągle ma stany podgorączkowe dochodzące do
    38 stopni,juz byłam kilka razy u lekarza ale ciągle słysze to samo,że to
    katarek i troszke czerwone gardło ale jakoś mi się to nie widzi,dostaliśmy w
    końcu antybiotyk ale nie ma efektu...co robić?ma ktoś pomysł jaka to mogłaby
    być choroba bo organizm walczy ale nie wiem z czym....jutro ide do lekarza
    kolejny raz i juz nie wiem co robic.....poradzcie....
    • Zrób też badanie ogólne moczu - niewyjaśniona gorączka wg naszego pediatry to
      zawsze jest wskazanie do takiego badania.
      --
      Pozdrawiamy
      Magda i Pawełek (07.11.2003)
    • ale przy zum-ie goraczka utrzymywałaby sie tak długo?podejrzewam własnie
      zakarzenie ukł moczowego ale co z ta temp.....
      • no tak, jak nie leczony ZUM to będzie się utrzymywać aż się wyleczy... moja
        corka gorączkowała 5 dni przed zdiagnozowaniem ZUM-u a potem 2 dni w szpitalu.
        też miała 8 miesięcy
        --
        "Jeżeli chce pani coś wysłać przez Internet, to proszę zostawić to w recepcji"
    • czemu trafiliście do szpitala?ja mam takie podejrzenia ze to może to dlatego
      jutro znów biegnę z małą do lekarza rano nałapie moczu i poprosze o analize,to
      chyba wystarczy żeby zdiagnozowac zum?pozdrawiam pa
      • bo jak analiza wyjdzie zle to dobrze byloby miec szybko posiew. A swoja droga to
        ta pediatra beznadziejna jest naprawde, to laik wie, ze jak goraczka nie widomo
        skad trzeba zbadac mocz.
      • > czemu trafiliście do szpitala?

wezwalam pogotowie jak 5 dzień z rzędu miała gorączkę i dostała czegoś w stylu
        drgawek, potem się okazało że to dreszcze były - w szpitalu pobrali mocz,
        wyszedł ZUM, antybiotyk dożylnie i wyzdrowiała.
        Posiew zrób koniecznie, to najważniejsze dla prawidłowego leczenia.
        --
        "Jeżeli chce pani coś wysłać przez Internet, to proszę zostawić to w recepcji"
    • Ja mam podobny problem. Mój mały ma 6,5 mieś i od ponad 2 tyg stany podgorączkwe
      wieczorami- tak do 37,2. Ogólnie nic mu nie dolegało ale poszłam do pediatry bo
      też pomyślałam, że może mieć ZUM. Lekarka po zbadaniu stwierdziła że Bartek ma
      tylko lekko węzły chłonne powiększone, ale dała skierowanie na morfologie z
      rozmazem, mocz i OB (zachwała sie właściwie)
      Badania wyszły dobre tylko neutrocyty za niskie- 15% a limfocyty za wysokie- 77%
      - znaczy że organizm z czymś walczy. Kazała nam posiedzieć w domu, ale te stany
      podgorączkowe wciąż się utrzymują i sama nie wiem co robić.
      Na dodatek ja od soboty mam straszny katar i węzły jak orzechy. Czy możliwe że
      to może być przed ząbkowaniem? Chociaż mały się nie slini, dziasła twarde, tylko
      wieczorem troche marudny.
      • Wyniki rzeczywiscie dobre, i nieprawda, ze limfocyty za wysokie, takie sa u
        niemowlat, te normy dla niemowlat sa inne. Natomiast te stany podgoraczkowe zbyt
        dlugo, A ma inne objawy, np. katar?
        • Ja mam też taki problem u synka, tylko że on już trwa od marca tego roku. Synek
          ma stany podgorączkowe od 37.3 do 37.8 w ciągu dnia. Leżeliśmy w szpitalach w
          celu diagnozy. Wyniki są dobre jeśli chodzi o stan zapalny (CRP-białko ostrej
          fazy), posiew moczu jałowy. Mój lekarz też nie należy do lotnych i sama na
          własną rękę robię dziecku badania. Zrobiłam posiew kału-wyszła grzybica
          (candidia albicans), ponadto ma zaniżone immunoglobuliny (po kuracji w lutym
          antybiotykami). Nadal nie wiem skąd stany podgorączkowe. Leczę synka w Łodzi
          przy Centrum matki Polki-jak długo to potrwa?W Łodzi mówią, że czasem zdarzają
          się dzieci, że mają ośrodek termoregulacji ustawiony na 37 stopni, ale powyżej
          37.5 to chyba coś jest nie tak. Łączę się z Mamami, którym sen z powiek spędza
          właśnie taka niewyjaśniona temperatura. Doradzam badanie kału pod każdym kątem.
          • Własnie się zastanawiam cy i ja nie mam podobnego problemu z synkiem (3 lata)
            Mój ostatnio (odn kliku dni po ostatnim przeziębieniu)ciągle ma 37,4-3,7,8/38 mierzone w uchu. Czy powinnam odjąć to 0,5 stopnia?
            Jutro idę na badanie moczu, morfologię-mam nadzieję, że wydobędę skierowania. Następny krok to posiew kału tak? Ale na co?
            Izolujesz synka? Mój przy tym nie ma żadnych innych objawów, dobrze je, śpi, bawi się. Zanim do czegoś dojdę (albo i nie) nie chcę z niego robić chorego. Ale czy powinien iść do przedszkola.
            --
            pozdrawiam
            Dorota i Kuba&Bartek

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.