Dodaj do ulubionych

SZCZEPIENIA !!!!!!

IP: *.* 26.03.01, 22:33
W wątku o szczepieniach na drugiej stronie Mirela podjęła ważny temat zagrożeń jakie niosą szczepienia.\nPanie !, obudźcie się i zanim kolejny "mądry" lekarz poleci Wam następną super szczepionkę zajrzyjcie na forum dyskusyjne na stronie http://www.dzieci.bci.pl w wątku ważne tematy jest szeroka dyskusja.\nJestem matką niepełnosprawnego dziecka i przepraszam, że na stronę w której największymi problemami są zupki, pieluszki i kaprysy dziecka wprowadzam taki temat. \nMusicie znać jednak prawdę.\nZobaczcie co tam jest\nSą tam również odnośniki do stron o szczepieniach - \nZapraszam do dyskusji.\nKarolina Domagalska
Edytor zaawansowany
 • Gość edziecko: Bietka IP: *.* 27.03.01, 08:55
  Dziękuję Karolino za cenny głos, niestety nie umię znależć strony o której piszesz dzieci.bci. Możesz coś więcej napisać jak to znaleźć .
 • Gość edziecko: Tyska IP: *.* 27.03.01, 09:35
  Spróbuj wejść na Strony Dzieci Sprawnych Inaczej www.dzieci.org.pl\nWażne tematy - szczepienia.\nPowodzenia
 • Gość edziecko: Ina IP: *.* 27.03.01, 10:07
  Zabrałam już głos w sprawie szczepionki MMR II, uważam, iż tematyka szczepień, skutków ubocznych i reakcji poszczepiennych powinna być szerzej omawiana. \nNie chodzi przecież o zastraszanie rodziców, że szczepionki to - jedne wielkie chemiczne świństwo (to już wszyscy wiemy - przynajmniej Ci, którzy czytają i nie daj Boże spowodowało by to spadek liczby szczepień w naszym kraju),chodzi o spojrzenie na problem z różnych stron. A problem w tym, że niedoinformowany rodzic uznaje szczepienie za mniejsze zło i dla świętego spokoju szczepi dziecko. \nJa również szczepię dziecko, ale powiedzmy, że staram się podchodzić do tego bardziej ostrożnie. Nie szczepię dziecka wtedy, gdy życzy sobie tego przychodnia i masowo zwołuje dzieci z rejonu, gdy ma np. katar, w okresie zimy kiedy łatwo o różnego rodzaju infekcje, jak również zaczęłam szczepić dziecko nieco później niż nakazują normy, staram się o szczepionki aceluralne (mniej obciążające organizm- chociaż nie mogę potwierdzić ich dobroczynnych reakcji). Staram się uzyskiwać wszelkie informacje nt.szczepionek, wiem że ich skład chemiczny (mój mąż jest chemikiem)mógłby niejednego przyprawić o mdłości. \nDziękuję Pani Karolinie za wspaniałe propagowanie tego tematu.\nDla Bietki i innych zainteresowanych tematem szczepień strona z dużym forum dyskusyjnym i dużą liczbą odnośników do innych stron z tematem szczepienia i szczepionki:\nwww.dzieci.org.pl \nwww.republika.pl/infostrefa/szczepio1.htm\nwww.republika.pl/infostrefa/szczepio2.htm\nostatni numer (marzec-kwiecień 2001) dwumiesięcznika nukowego NEXUS a w nim artykuł o szczepionkach.
 • Gość edziecko: monika IP: *.* 27.03.01, 13:36
  Temat "szczepienia" spadł mi jak z nieba, bo własnie zastanawiam się nad szczepionką ACT Hib. Moja córeczka była szczepiona 16.03 4-tą dawką WZW-B i chciałam jednocześnie zaszczepić ją Act HIB. lekarka powiedziała mi, że trzeba odczekać 4 tygodnie. \nZapisałam więc Lenkę na szczepienie 12 kwietnia (wolny termin),ale mam wątpliwości kiedy najlepiej zaszczepić? Moze najpierw MMR II a potem dopiero Act HIb i czy są jakieś skutki uboczne Act Hib?\nMożecie sie ze mną podzielić swoimi doświadczeniami?
 • Gość edziecko: Karolina IP: *.* 27.03.01, 14:14
  \nForum dyskusyjne - ważne tematy\n\nZapraszam\n\nPS. Czy te wszystkie ACT, WZW i inne niezrozumiałe dla "zwykłego" człowieka dobrodziejstwa są obowiązkowe?\nJeśli nie, to w żadnym wypadku nie szczep ( przy okazji, nie wierzcie w szczepionki przeciw grypie !!)\nMusisz mieć 100% pewność , że córka jest zdrowa.
 • Gość edziecko: Karolina IP: *.* 27.03.01, 14:16
  Chyba zawołam kogoś na pomoc - chciałam tak zrobić ślicznie, żebyście mogły tu wejść na dzieci.org.\nMoże administrator pomoże, lub zawołam "starych znajomych"
 • Gość edziecko: Zuza IP: *.* 27.03.01, 14:32
  Niestety nie moge znalesc strony \nrepublika /infostrefa/szczepio1.htm\nCzy ktos moze napisac dokladniej ten adres.\nPozdrawiam
 • Gość edziecko: Kinga IP: *.* 27.03.01, 14:51
  Cześć Moniko! Nie wiem, skąd ten owczy pęd do szczepień na HiB. Szczepionka wcale bezpieczna i miła nie jest, "moja" pani pediatra absolutnie odradziła szczepienie mojego syna, stwierdzając, że szczepi się nią dzieci szczególne, tzn. np. często zapadające na zapalenia dróg oddechowych i przechodzące je szczególnie ciężko. Pani ta nie jest absolutnie fanatyczną przeciwniczką tejże szczepionki - znam dziecko, któremu ją wręcz zalecała. Raczej jej wierzę, ale oczywiście decyzja należy do Ciebie. Zastanawiam się tylko, kiedy zaczniemy na zalecenia lekarzy szczepić dzieci na cholerę, malarię itp. Te choroby przecież też gdzieś na kuli ziemskiej występują i są groźne......żartuję, ale parę publikacji na temat MMR II spowodowało, że mimo pierwotnych zamiarów mój mały do dziś zaszczepiony nie został. Czy dobrze? Czas pokaże. Życzę trafnych decyzji i spokoju
 • Gość edziecko: Ina IP: *.* 27.03.01, 15:07
  Przypomniał mi się jeden z artykułów z gazety "Twoje dziecko", w którym pediatra stwierdza, iż najlepiej byłoby szczepić dzieci w wieku 4 lat i powyżej, bo wtedy kończy się rozwój układu nerwowego i tym samym szczepione dziecko nie przechodzi szczepienia tak źle i istnieje dużo mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań poszczepiennych.\nOsobiście nie jestem zwolennikiem szczepień dodatkowych. \nW wyniku tak dużej liczby szczepień dochodzi do immunizacji ustroju i wzrostu zachorowań na choroby autoimmunologiczne. \nTak wiele mówi się o skutkach ubocznych jakie mogą ze sobą nieść przebyte przez dzieci choroby (np. świnka czy różyczka, etc.) Dlaczego nie mówi się o skutkach ubocznych szczepień, przecież one występują równie często jak powikłania pochorobowe. \nRozumiem ból matek, których dzieci są w jakimś stopniu niedołężne, upośledzone czy niepełnosprawne - a jest to spowodowane wynikiem reakcji poszczepiennej.\nSzkoda, że lekarze nie chcą otwarcie mówić o zagrożeniach szczepionek. Nie chodzi o wywołanie paniki i zniechęcenie do profilaktyki szczepień, ale jedynie do uświadomienia, że nie jest to wszystko takie różowe jak się wilu ludziom, (niedoświadczonym rodzicom) wydaje.
 • Gość edziecko: Sonia IP: *.* 27.03.01, 17:44
  http://www.dzieci.bci.pl/cgi-bin/forum/UltraBoard.pl?Action=ShowBoard&Board=03&Idle=&Sort=&Order=&Session=
 • Gość edziecko: Sonia IP: *.* 27.03.01, 18:36
  Jestem mamą 5 letniej Moniki z zespołem Downa. Tematem szczepień "żyję" od ponad 3 lat, kiedy zaobserwowałam negatywne reakcje poszczepienne u mojej córki po INFANRIX DTPa. Na wasną rękę zaprzestałam szczepień. Ten temat to nie żarty, ani "bajka o babie Jadze". Pomylić można się tylko raz, a skutki mogą być nieodwracalne.\n\nWitam wszystkie Panie, a szczególnie te, które wspólnie ze mną starają się doprowadzić wątek szczepień do finału.\nPOLECAM (choć może to nie zabrzmi skromnie) STRONĘ DZIECI SPRAWNYCH INACZEJ w Krakowie:\n\nhttp://www.dzieci.org.pl/main.shtml\n\npotem szukajcie Panie OGŁOSZENIA - WAŻNE TEMATY, następnie SZCZEPIENIA- są w różnych pozycjach ze względu na rozległy wątek i ilość artykułów i wypowiedzi kierowanych pod rozwagę rodziców.\nSzczególną uwagę zwróćcie Panie na:\n\nhttp://republika.pl/infostrefa/szczepio2.htm\nhttp://republika.pl/infostrefa/szczepio1.htm\n\noraz w trakcie trwania forum dyskusyjnego - RAPORTU Z FILADELFII, który dzięki Karolince otrzymałam ponad rok temu, lecz w obawie przed wystraszeniem wielu matek przed szczepionkami trzymałam go w archiwum. Od kilku tygodni w całości jest do wglądu pod wskazanym adresem.\n\nJestem mamą 5 letniej Moniki z zespołem Downa. Tematem szczepień "żyję" od ponad 3 lat, kiedy zaobserwowałam negatywne reakcje poszczepienne u mojej córki po INFANRIX DTPa. Na wasną rękę zaprzestałam szczepień. Ten temat to nie żarty, ani "bajka o babie Jadze". Pomylić można się tylko raz, a skutki mogą być nieodwracalne.\nJeśli ktoś ma własne doświadczenia lub słyszał o nich – podzielcie się z nami. Jedno jest pewne, że żaden lekarz mimo licznych zaproszeń do dyskusji nie wyraził zgody na publiczne wystąpienie. Ale każdej matce zależy chyba na zdrowiu i jak najlepszym rozwoju swoich dzieci.\nNikt z nas biorących udział w tym lub innym Forum nie ma zamiaru nikogo odstraszać od szczepień, ani „siać demagogii”. Uważam, że należy nam się pełna prawda na temat ewentualnych zagrożeń poszczepiennych, bo takie są - lecz wiadomo o nich raczej w wąskim gronie.\nŻyczę rozwagi i zachęcam do dyskusji.\nSonia
 • Gość edziecko: Sonia IP: *.* 27.03.01, 21:33
  Chcących poznać więcej na temat szczepień polecam odwiedzenie:\n\nhttp://free.ngo.pl/frekol/teksty/publikacje.html\n\n- Szczepienia - kontrowersje wokół celowości szczepień bowiązkowych \n- Szczepienia - czyżby największa pomyłka medycyny XX wieku (na podst. raportu Alana Philipsa opracował dr n. med. Jerzy Jaśkowski) \n- Problemy przemysłu szczepionkowego (dr J. Jaśkowski) \n- Idea szczepień w świetle wiedzy XXI wieku (dr J. Jaśkowski) \n- List do Tygodnika ANGORA - Pomimo wydrukowania części materiałów dotyczących szczepień Redakcja obawiała się postawić sprawę jasno i nie wydrukowała poniższych pytań (dr J. Jaśkowski) \n- Jak podjąć mądrą decyzję dotyczącą immunizacji (Aleksandra Szymańska, dr J. Jaśkowski) \n- Ruch antyszczepionkowy w Australii - jak to wygląda na drugiej półkuli (opr. K. Sochacka)
 • Gość edziecko: sonia IP: *.* 28.03.01, 15:14
  Cieszę się, że kilka mam odnalazło STRONĘ DZIECI SPRAWNYCH INACZEJ - zapraszamy następne Panie i Panów - twórzmy wspólnie COŚ- czego nie wszyscy lekarze mogą lub nie chcą nas nauczyć.
 • Gość edziecko: sonia IP: *.* 28.03.01, 23:35
  Zaintersowanym szczepieniami osobom podaję interesujący art. z gazety „Twoje dziecko” z luty 2001r. - Jacek Czelej, doktor nauk medycznych, pediatra, organizator ochrony zdrowia.\n\nZA I PRZECIW \n\nCzy warto podawać małym dzieciom witaminy, szczepionki i inne preparaty uodparniające?\n\nSztuczne podnoszenie odporności dziecka to działanie wbrew naturze - często zmusza organizm do reakcji sprzecznych z jego fizjologią. \n\nWbrew fizjologii \n\nSpadek odporności organizmu może mieć bardzo różne przyczyny. Często nie bierzemy pod uwagę najprostszych, takich jak przegrzewanie dziecka czy niewłaściwa dieta, uboga w warzywa i owoce. Jeszcze trudniej zrozumieć rodzicom, że siły obronne organizmu osłabia ciągłe przesiadywanie przed telewizorem czy ekranem komputera (brak ruchu) i niepotrzebne stresy spowodowane m.in. oglądaniem telewizji. \nŻeby wzmocnić organizm malucha, sięga się najczęściej po rozmaite mało fizjologiczne metody czy preparaty. To sposób na doraźne zlikwidowanie skutków, lecz nie przyczyn kiepskiej kondycji pacjenta. Sukces jest więc na ogól krótkotrwały.\n\nPopularne szczepionki poliwalentne (wieloskładnikowe, podawane doustnie lub do nosa), które mają podnieść ogólną odporność dziecka, mogą rozchwiać jego system immunologiczny. Nie są dobrane do indywidualnych potrzeb, mogą więc dawać odczyny alergiczne i rozmaite powikłania W rezultacie organizm staje się z czasem coraz bardziej bezbronny. \nZagraniczne szczepionki uodporniające produkowane są na bazie lokalnej flory bakteryjnej, co zmniejsza ich skuteczność w naszych warunkach. Dlatego, jeśli już koniecznie chcemy podawać maluchowi preparat tego rodzaju, powinniśmy wybrać szczepionkę rodzimej produkcji. \n\nSystem immunologiczny dziecka i tak jest już obciążony szczepieniami obowiązkowymi. Każda dodatkowa ingerencja sprawia, że "trzeszczy on w szwach". \n\nNie można bezkarnie faszerować dziecka wszystkimi możliwymi szczepionkami: przeciw nawracającym infekcjom, grypie, zapaleniu opon mózgowych itp.\nNie jestem też zwolennikiem skojarzonej szczepionki przeciw śwince, odrze i różyczce. Ma ona potrójną "siłę rażenia", jest podawana pozajelitowo, może dawać doraźne i odległe powikłania, a przecież w naturalnych warunkach dziecko nie zapada na wszystkie te choroby jednocześnie. \nZresztą szczepionka i tak nie chroni pacjenta przed zachorowaniem w stu procentach.\nMatki chętnie kupują witaminy i mikroelementy w tabletkach łatwiej padać maluchowi pastylkę, która zawiera "wszystko, czego dziecko potrzebuje", niż poświęcić trochę czasu i uwagi jego diecie. Tymczasem taka pastylka to czysta chemia plus, również sztuczne, dodatki smakowe. Znacznie lepiej służą dziecku witaminy pochodzenia naturalnego - z owoców i warzyw. Jeżeli matka koniecznie chce uzupełnić dietę malucha gotowym preparatem, radziłbym najpierw przeprowadzić proste badanie kosmyka włosów. Pozwoli ono lekarzowi ocenić ewentualne niedobory soli mineralnych i mikroelementów oraz dobrać odpowiedni preparat. Polecam w tych przypadkach preparaty pochodzenia naturalnego, dostępne bez recepty. Przy niedoborach magnezu i nadmiarze metali ciężkich można zastosować np. Homeomag w tabletkach do ssania, zaś przy niedoborach soli mineralnych i mikroelementów np. Rexorubię w granulacie. - Wysłuchała Agnieszka TYSZKA”
 • Gość edziecko: Ania IP: *.* 29.03.01, 13:29
  Przyznam, że z zainteresowaniem przeczytałam oba artykuły na temat negatywnych skutków szczepienia. I... nadal jestem za szczepieniami !!! Nawet tymi nadobowiązkowymi (już widzę odsiecz). To moje prywatne zdanie: ja akurat należę do tych, którzy poznali pozytywne skutki szczepień i tak np. kiedy ja zachorowałam na ciężką bakteryjną anginę (sic! W moim wieku!) to synuś, który był po szczepieniu przeciw HiB przeszedł bez jakichkolwiek objawów pomimo, że go w tym czasie karmiłam, całowałam i przytulałam. Zaś koleżanka, która nie szczepiła okupiła i okupia nadal ciężkim strachem fakt, że jej malutki synek miał zapalenie opon mózgowych, leżał w szpitalu a teraz ciągle go obserwuje, czy coś aby nie jest w porządku. Podobnie z MMRII – zaszczepię, bo nigdy bym sobie nie wybaczyła, gdyby mój syn po śwince nigdy nie mógł mieć dzieci. Myślę, że szczepionki wymyślono po to, abyśmy jednak mniej chorowali. A to, że to czasem chemia? A chamburger, wszechobecny glutaminian sodu itp. To nie chemia? Fakt, mojemu dziecku po szczepionkach nic przykrego się nie trafiło, acz myslę, że znacznie więcej niebezpieczeństw niesie nie szczepienie w ogóle niż szczepienie nadobowiązkowe. Wierzę, że matki, którym dzieci ciężko się pochorowały są przeciwniczkami szczepień, pewnie sama byłabym jedna z nich. Ważne tez przy tym, aby szczepić dziecko zdrowe, w odpowiednim czasie i przez fachową osobę (tak, tak, do szczepienia też trzeba mieć uprawnienia). Nikogo tym nie chcę ani przekonać do zdania za ani do przeciw. To TYLKO MOJA opinia. Pozdrawiam. Ania\nPS. Przepraszam, ale artykuły uważam za dość tendencyjne. Ale dobrze znać inne zdanie.
 • Gość edziecko: Karolina IP: *.* 29.03.01, 14:18
  A ja uważam za tendencyjne (również tylko moja opinia)pisanie pochwał na temat wszelkich szczepień nie znając materiałów dowodowych na temat ich szkodliwości.\nWklejam kolejny artykuł - chcaiłybyśmy ( myślę, że piszę nie tylko w swoim imieniu) mieć pewność, że zrobiłyśmy wszystko aby ostrzec innych.\n\n\nPODJĘCIE WYBORU OPARTEGO O INFORMACJE\n\nSZCZEPIONKI\n\nTA DRUGA STRONA.......\n\nAUTOR:\nPATRICIA G. GAYMAN LEKARZ CHIROPRAKTYK\n\n\nTŁUMACZYŁA:\nBOŻENA SLAWOW\n\n\n\n\nPODJĘCIE WYBORU OPARTEGO O INFORMACJE\nSZCZEPIONKI\nTA DRUGA STRONA...\n Jako rodzic spotkasz się może lub już się spotkałeś z bardzo ważnymi decyzjami dotyczącymi szczepienia Twojego dziecka. Amerykański model medyczny zachęca do szczepienia oraz sztucznego wspomagania systemu immunologicznego w celu zapobiegania pewnym chorobom oraz wyeliminowaniu epidemii. Federalna administracja zajęła się zalegalizowaniem obowiązkowych szczepień, co oczywiście pozbawia nas wyborów dotyczących ciała naszego dziecka!\n\nOstatnie badania odnośnie połączenia między ciałem a umysłem podkreśla fakt, iż ciało jest zorganizowane i utrzymywane przez wrodzoną inteligencję. Inteligencja ta jest zdolna stworzyć, w przeciągu kilku krótkich miesięcy ciało, poczynając od 2 komórek, kończąc na idealnie ukształtowanym w pełni funkcjonującym organizmie. Ta sama inteligencja utrzymuje ciało w stanie homeostazy ze środowiskiem, pod warunkiem, że nie ma w nim zakłóceń i utrzymywane są zasady dobrego odżywiania, odpoczynku a także nie forsowania ciała poza granice jego możliwej adaptacji.\n\nJest to opinia wielu, że zdrowe dziecko wychowywane w sanitarnych warunkach istniejących w naszym społeczeństwie będzie w stanie zwalczyć choroby. Jeśli nawet dziecko zarazi się chorobami, ogólnie uważanymi za niezłośliwe, to przejdzie ono łagodną formę owej choroby.\n\nIstnieje ciągle rosnąca ilość udowodnionych niebezpieczeństw oraz przeciwwskazań masowym szczepieniom. Długoterminowe efekty sztucznej stymulacji systemu immunologicznego w okresie wieku dziecięcego zaczyna ujawniać się wraz ze starzeniem się naszej populacji. Istnieje wiele pytań, na które nie ma adekwatnej odpowiedzi.\nBroszura ta została napisana w celu podania tobie informacji o tej drugiej stronie owego tematu z nadzieją, że wywoła u ciebie zastanowienie nad szczepionkami.\n\nPomimo tego, że książka ta jest napisana z ewidentnym wyprzedzeniem, co do szczepionek w skali ogólnej to jednak statystyka oraz ciężkie fakty wywodzą się z dobrze udokumentowanych i niezawodnych źródeł. Zachęcam do skorzystania z dalej podanej informacji oraz z wszystkich wymienionych książek w spisie przy podejmowaniu decyzji. Jako poinformowana osoba będziesz mógł podjąć lepiej uzasadnioną decyzję odnośnie szczepienia swojego dziecka i nie tylko, dlatego, że „ktoś” powiedział ci, że to jest to, co się robi. \nZadawaj pytania, zasięgnij informacji i dopiero wtedy podejmij decyzję. \n\nSą pewne pytania, które trzeba wziąć pod uwagę.... \n\n1. Czy faktycznie szczepionki wyeliminowały epidemie, czy są też inne wytłumaczenia na spadek zachorowalności na pewne choroby?\n2. Dlaczego niektóre państwa stojące wysoko na skali Światowej Organizacji Zdrowia ( World Health Organization ) zdyskontowały używanie szczepionek?\n3. Dlaczego nie omawia się z rodzicami ubocznych efektów szczepionek przed wstrzyknięciem w ich dzieci obcej materii?\n4. Czy istnieje powiązanie między szczepionkami a Zespołem Nagłej Śmierci Niemowląt ( SIDS – sudden infant death syndrome )\n5. Czy istnieje pojęcie „minimalne uszkodzenie mózgu”, jeśli chodzi o twoje dziecko?\n6. Czy istnieje możliwość, że wzrost chorób degeneracyjnych, chorób raka oraz innych związanych z zaburzeniami systemu immunologicznego jest bezpośrednio związany z powszechnym używaniem szczepionek, które zaczęto stosować około 50 lat temu?\n7. Do przynajmniej 6-go miesiąca życia nie podajemy zwykle jedzenia stołowego dla niemowląt ze względu na niedojrzały układ pokarmowy. Czy w takim razie jest sens w zaszczepianiu obcej substancji do organizmu noworodka w celu zaatakowania niedojrzałego systemu immunologicznego?\n8. Czy szczepionki są efektywne w stwarzaniu odporności? Na jak długo?\n9. Czy szczepionki są warte ryzyka niepożądanych reakcji od łagodnych do ciężkich a nawet śmierci?\n\n\n\nDTI\n( DO TWOJEJ INFORMACJI )\n\nPrzeglądając Literaturę na temat szczepionek jest ważne zwrócić uwagę na ciągłe zarzuty naukowców o braku kontrolowanych badań odnośnie skutecznych terapii. Nie przeprowadzono badań kontrolowanych, podwójnych ( ślepych ) badań na temat szczepionek oraz długo i krótkoterminowych efektów sztucznego szczepienia przed wprowadzeniem szczepienia na skalę masową.\nGłównym pytaniem, aczkolwiek, jaki jest wpływ brak tej naukowej informacji ma na nasze dzieci. Na przykład w okresie 20 miesięcy kończąc w lipcu 1992 roku zgłoszono następujące reakcje na szczepionki do władz federalnych.\n- ponad 17000 przeciw reakcji\n- 2525 ciężkich uszkodzeń\n- 360 przypadków śmiertelnych\n\nLekarze medycyny podający szczepionki muszą zapisać do kartoteki szczepionkę, datę jej podania, nazwę producenta wraz z numerem szczepionki, imię i nazwisko oraz adres i tytuł osoby podającej szczepionkę. Zobowiązani są też do zgłoszenia niepożądanych reakcji.\nProgram jaki nadał NBC wywiadu z David Kesslerem D.M byłym szefem FDA ( Administracja Żywności i Leków ) oszacował on, że lekarze zgłaszają tylko 10% niepożądanych reakcji na szczepienia.\nReakcje na szczepionki można podzielić na dwie grupy: natychmiastowe i opóźnione/stałe\n- natychmiastowe: gorączka, ospałość, wrażliwość, wymioty, reakcje alergiczne, konwulsje\n- opóźnione i stałe: epilepsja, upośledzenie umysłowe, problemy w nauce, paraliż, uszkodzenie systemu immunologicznego ( prowadzącego do Auto-Immune Disordes, zaburzenia auto – immunologiczne oraz uszkodzenie systemu nerwowego\nSzczepionki preparuje się w różne sposoby i z pomocą różnych metod włącznie z żywymi wirusami. Wg książki Cynthia Cournoyer „O szczepionkach. Ujawnienie Filozofii Szczepionek” – „Żywe rozcieńczone wirusy używane są do szczepionek, wszczepianie do ludzkiego systemu genetycznego obcej materii o pochodzeniu ( hodowanej ) tkanki zwierzęcej”.\nW niektórych przypadkach negatywne reakcje w organizmie dziecka mogą zajść nie w wyniku samego wirusa a na skutek składników jakie są używane podczas produkcji szczepionek.\nPodajemy listę niektórych składników:\n- ACETON – rozpuszczalnik używany w zmywaczu do paznokci\n- ALUN – konserwant\n- ALUMINIUM I OLEJE ŚRODKÓW WSPOMAGAJĄCYCH – powodują raka u myszy laboratoryjnej\n- ALUMINIUM FOSFAT – używanej w dezodorantach, trucizna\n- FORMALINA – znany rakotwórczy składnik przeważnie używany do balsamowania ciał\n- FENOL ( kwas węglowy ) - śmiertelna trucizna\n- THIMEROSAL ( o pochodzeniu rtęciowym ) – trujący ciężki metal, ciężko wydalany przez organizm\n\n\n\n\n\nWAŻNE INFORMACJE O POSZCZEGÓLNYCH SZCZEPIONKACH\n\n KOKLUSZ\n- Zdecydowanie najniebezpieczniejsza szczepionka o największej ilości udokumentowanych przypadków potwierdzających poważne, niepożądane reakcje\n- Co tydzień około 67000 dzieci przyjmuje szczepionkę DPT\n- W Stanach poważne reakcje u dzieci na DPT w ciągu roku to:\na) 35000 reakcji konwulsyjnych, zapaści lub cienki pisk\nb) 11000 reaguje głębokimi atakami padaczki, przedwczesnym neurologicznym uszkodzeniem włącznie z opóźnionym rozwojem, zaburzeniami w zdolności uczenia się, nadpobudliwością, zaburzeniami zachowawczymi, głębokim upośledzeniem umysłowym, autyzmem oraz padaczką odporną na leki\n- Ilość przypadków zachorowalności na koklusz zmniejszała się naturalnie , systematycznie przez 70 lat przed wprowadzeniem szczepionki \n- Istnieje naturalny wzrost zachorowalności na koklusz co 3-4 lata nawet wśród ludności zaszczepionej\n- Badanie FDA ( Administracja ds. Leków i Żywności ) przeprowadzone przy Uniwersytecie Californijskim w Los Angeles wykazało następujące reakcje u 8
 • Gość edziecko: Karolina IP: *.* 29.03.01, 14:18
  75 niemowląt \nProporcja zgłoszonych reakcji na ilość dzieci:\n1 na 20 .....................bezustanny płacz\n1 na 66......................wysoka gorączka\n1 na 180 ..................cienki, głośny pisk\n1 na 350....................konwulsje\n1 na 22000................ostre uszkodzenie mózgu\n1 na 62000................stałe uszkodzenie mózgu\n1 na 71600................śmierć\n\n- Wiele europejskich krajów porzuciło swoje programy szczepień\n- Japonia opóźniła szczepienie do drugiego roku życia aby dać czas na rozwinięcie się naturalnego systemu immunologicznego\n- Istnieje znaczna ilość dowodów, która łączy „Zespół nagłej śmierci u niemowląt” ze szczepionką na koklusz\n- Szansa na śmierć spowodowana szczepionką na koklusz jest 94 razy większa niż śmierć w przypadku naturalnego zachorowania na tę chorobę\n- Obliczenia wskazują na 10 zgonów rocznie spowodowanych przez naturalnie występujący krztusiec a 943 zgony spowodowane przez szczepionkę\n\n\n\nDYFTERYT\n\n- Bardzo rzadko spotykany; na przestrzeni ostatniego stulecia ilość przypadków znacznie spadła\n- Między rokiem 1900 a 1920 zachorowanie na dyfteryt spada o 50%. Nastąpiło to przed erą szczepień\n- W Niemczech podczas II wojny światowej szczepienia na dyfteryt były obowiązkowe. Podczas tego okresu ilość przypadków zachorowalności na tę chorobę wzrosło o 17% a ilość zgonów o 600%\n- Po zaprzestaniu podawania szczepionek na dyfteryt po wojnie ilość incydentów spadła znacznie, mimo niedożywienia i złych warunków mieszkaniowych\n- Ilość przypadków zachorowalności na dyfteryt spadała mniej więcej w takim samym tempie w krajach gdzie stosowano szczepionki jak i w krajach bez tej szczepionki.\n- W Szwajcarii i Japonii nie było szczepionki na dyfteryt i choroba ta praktycznie zanikła w tym samym czasie jak i w krajach o wysokim szczepieniu jak Kanada\n- W Stanach ostatnie raporty donoszą, że 1 śmiertelny przypadek na 3 i 14 śmiertelnych przypadków z 23 nosicieli tej choroby są osobami zaszczepionymi\n\n\nTĘŻEC\n- Od roku 1976 mniej niż 100 przypadków tężca pojawiło się w Stanach\n- Większość tych przypadków wystąpiła u ludzi w wieku ponad 50 lat\n- Młodzi ludzie rzadko, kiedy chorują na tężec\n- Od 1985 – 1986 tylko 5% przypadków wystąpiło wśród ludzi poniżej 20 lat\n- Badanie przeprowadzone w Polsce wykazało, że u 13- stu z 17- stu dzieci którym podano szczepionkę DT ( dyfteryt i tężec ) wystąpiły znaczne zmiany w ich elektroencefalogramach. Po raz pierwszy pojawiła się aktywność padaczkowa lub natężyła poprzednio istniejąca aktywność\n- Tężec nie jest zakaźny a zaszczepienie nie jest gwarancją na całe życie\n- Tężec jest beztlenowym organizmem, który żywi się tylko na martwej tkance. Dobra ochrona przed tą chorobą to odpowiednia higiena zranionego miejsca\n- Alternatywne leczenie dla tych, którzy się nie szczepili: Istnieje szybki i efektywny sposób zapobiegania tej chorobie. Można zastosować globulinę przeciwtężcową na poważne rany lub przekłucie.\n\n\n\nHEINE – MEDINA\n- W Stanach Zjednoczonych nie ma w ogóle ryzyka naturalnego zachorowania na Heine- Medina\n- Doustnie podany żywy wirus (OPV) może zarazić podatnego paccjenta i może też zarazić inne dziecko poprzez kontakt z kałem dziecka niedawno zaszczepionego.\n- Martwy wirus „polio” ( IPV) nie powoduje Haine - Medina , ujemna strona to niższy poziom antyciał , więcej reakcji i potrzeba ponownego zaszczepiania w celu utrzymywania odporności\n- E-IPV (szczepionka o zwiększonym natężeniu – nieaktywna ) została wyprodukowana w celu zwiększenia efektywności IPV ale nie wyeliminowano jej niepożądanych reakcji ani potrzeb na dalsze zastrzyki podnoszące odporność\n- Wszystkie porażenia „polio” w Stanach w roku 1979 spowodowane były albo przez doustną szczepionkę albo zarażeniem się poza granicami kraju. Od 1980-1985 zgłoszono 55 przypadków: 51 spowodowanych szczepionką, 4 przez podróże do obcych krajów\n- W krajach w których warunki higieniczne są słabe wirusy są wszędzie. Odporność u dzieci w tych krajach jest prawie 100% z powodu zakażeń we wczesnym wieku w wyniku czego dzieci te mają dużą ilość antyciał na tę chorobę. Nie są znane stany epidemiologiczne a przypadków porażeń jest niewiele\n- Jedno badanie ujawniło powiązanie między epidemią lat 1940- tych i 50- tych z przerwaniem karmienia niemowląt piersią podczas kiedy karmienie niemowląt z butelki stało się popularne.\n- W Stanie Północnej Karoliny kiedy rekomendacje wielce szanownego lekarza, odnośnie zmniejszenia spożywania cukru zostały zastosowane, ilość przypadków spadła z 2,402 w 1948 roku na 214 przypadków w 1949 roku\n- Epidemie są cykliczne z natury i z chwilą wprowadzenia szczepionki na ww. chorobę zachorowalność na nią zbliżała się do naturalnie niskiej\n- Informacje podane na zjeździe Zrzeszenia Amerykańskiego Zdrowia Państwowego ujawniły, że drastyczne zmiany w sposobie zgłaszania i diagnozowania tej choroby od chwili, kiedy zostały podawane szczepionki\n\n\n ODRA\n- Szczepionka na odrę jest podawana przeważnie w połączeniu ze świnką i różyczką (MMR)\n- Od kiedy zaczęto podawać szczepionkę w 1960 roku nastąpił stały wzrost zachorowalności wśród nastolatków i dorosłych, choroba ta jest bardzo niebezpieczna u dorosłych\n- Odporność nie trwa całe życie\n- Amerykańska Akademia Pediatryczna zaleca podanie drugiej dawki w 11 lub 12 roku życia\n- Centrum Kontroli nad Chorobami rekomenduje podanie drugiej dawki w chwili pójścia do przedszkola lub między 4-6 rokiem życia\n- Powyższe dwie rekomendacje nie zostały wsparte żadnymi badaniami.\n- Obecnie pojawia się nietypowy zespół odry u dzieci, które były wcześniej szczepione\n- Nietypowy zespół jest bardzo groźny i charakteryzuje się przesadną wysypką, słabością mięśni, peryferyjnym obrzmieniem wraz z ogromnym bólem brzucha włącznie z wymiotami.\n- Epidemie pojawiają się w całkowicie zaszczepionej populacji\n- Wnikliwy przegląd tej choroby występujący w Stanach w 1995-96 odkrył, że 60% przypadków wystąpiło u osób zaszczepionych\n- Wirus odry jest w stanie wystymulować odruch samo- odporności jeżeli zostaje w ciele jakiś czas\n- Badania przeprowadzone przez Rutgers University wykazały, że żywe wirusy używane przeciw chorobom takim jak grypa lub odra mogą w przyszłości stać się powodem innych chorób. Może to wystąpić w postaci stwardnienia rozsianego, artretyzmu, raka lub w innej postaci chorób degeneracyjnych\n- Reakcje na szczepionkę przeciw odrze to między innymi: poważne zaburzenia układu nerwowego włącznie z zapaleniem mózgu, retinopatie, ślepota a także zespół Guillain-Barre ( paraliż mięśni i deficyt czułości nerwowej ) wraz z chorobą (IBS) zapalenia jelit\n Świnka\n- Od chwili szczepionek przeciw śwince choroba ta stała się choroba nastolatków i dorosłych.\n- Świnka była często pojawiająca się lekka choroba dziecięca, której nie zauważano nawet w 30% zanim nie zaczęto jej szczepie\n- Komplikacje w wyniku zachorowania u dorosłych są częstsze i poważniejsze. \n- Odporność przez naturalne zachorowanie na tę chorobę trwa do końca życia.\n- Szczepionka nie jest gwarancja na odporność, ponieważ dzieci wcześniej szczepione potrafią zachorować na świnkę.\n\n- Najczęstsza reakcja uboczna to zapalenie opon mózgowych, spowodowane przez komponent połączenia (MMR) szczepionek na odrę, świnkę i różyczkę.\n\n Różyczka\n- Lekka choroba dziecięca bez poważnych komplikacji oprócz bardzo rzadkich.przypadków.\n- Efektywność szczepionki ocenia się na tylko 77%. Dowody wskazują, że choroba ta przeszła na starsza ludność\n- Reakcje na szczepionkę to: symptomy typu zapalenie mózgu, zapalenie opon mózgowych, Zespół Guilolian-Barre (paraliż mięsni i deficyt czułości nerwowej).\n- U 12%-.0% kobiet zaszczepianych po okresie dojrzewania pojawiają się symptomy artretyzmu i potrafią trwać od kilku tygodni do miesięcy lub lat. U niektórych zmienia się to na reumatyzm artretyczny i trwa przez cale życie.\n- Lepsza opcja byłaby zaprzestać szczepień dzieci a rozpowszechnić bad
 • Gość edziecko: Karolina IP: *.* 29.03.01, 14:18
  ania zwłaszcza dziewczyn na antyciała w latach dojrzewania lub przed planowaniem ciąży.\n\n Ospa wietrzna\n- Dzieci naturalnie zakażone budują odporność na całe życie.\n- Ospa wietrzna jest lekka chorobą dziecięcą o rzadkich komplikacjach.\n- Zespól "Reyes" (niebezpieczna encefalopatia) jest rzadko spotykana komplikacja ospy wietrznej. Zachorowalność na ww. zespół jest praktycznie znikoma od chwili, kiedy zabrania się podawanie aspiryny małym dzieciom podczas choroby.\n- U dorosłych choroba ta trwa dłużej, jest cięższa i niesie ze sobą więcej komplikacji.\n- Naukowcy obawiają się dwóch możliwych, długo terminowych ubocznych efektów szczepionki: półpasiec, rak spowodowany ukrytym wirusem w komórce.\n- Masowe zaszczepienie dzieci ta słabo sprawdzona szczepionka będzie eksperymentem o wielkiej proporcji.\n- Choroba ta jest lekka i niezłośliwa w porównaniu do ewentualnych konsekwencji szczepionki, która może spowodować szkodę na cale życie w formie półpaśca lub raka.\n\n Żółtaczka typu B:\n- Żółtaczka jest chorobą wątroby spowodowanym wirusem.\n- Choroba ta ukazuje się u nastolatków i u dorosłych aczkolwiek szczepi się na nią niemowlęta, aby zapobiec jej.\n- Wysokim ryzykiem jest noworodek, którego matka jest zakażona. Poprzez sprawdzanie kobiet ciężarnych można temu zapobiec.\n- 60%-70% tej choroby pojawia się wśród ludności o wysokim ryzyku. \n Ludność o wysokim ryzyku to:\n· uliczni stosujący dożylnie narkotyki\n· homoseksualiści płci męskiej z wieloma partnerami - ludzie z AIDS lub HIV\n· prostytutki\n· starsi uciekinierzy z Afryki i Azji - osoby po wielu transfuzjach\n· seksualni partnerzy powyżej wymienionych grup\n- Negatywne efekty to". Zespól Guillian-Barre, artretyzm, demielinacja systemu nerwowego, anafilaksja (reakcja typu szok).\n- Szczepionka ta jest stosunkowo nowa i nie mamy wystarczającej informacji na temat jej długo terminowych efektów. Bardzo mało wiemy na temat efektów krotko terminowych z powodu, iż lekarze zgłaszają tylko 10% z epizodów poszczepionkowych.\n- W 1992r. podczas seminarium Amerykańskiej Akademii Pediatrii, naczelny Dr George Peter zarekomendował szczepienie niemowląt przeciw Żółtaczce typu B ze względów następujących (pochylony druk to komentarze autorki)\n\na. Żółtaczka typu B czasami pojawia się poza grupą wysokiego ryzyka.\nb. Grupy o wysokim ryzyku nie są łatwo dostępne i nie podporządkują się.\nc. Dzieci są dostępne!\nd. Koszt szczepienia dzieci jest mniejszy niż szczepień dorosłych, ponieważ jest potrzebna mniejsza dawka.\n- Odporność ta nie jest na całe życie a wiec, konieczne są dodatkowe szczepienia!\n\n Hemofilus Influenza Typ B (Hib) Zapalenie Opon:\n- W Stanach Zjednoczonych ilość przypadków na rok: miedzy 8,000 a 15,000 przypadków.\n- Pojawia się najczęściej wśród 6 - 7 miesięcznych dzieci.\n- Antyciała matki podawane przez karmienie piersią chronią niemowlę.\n- Zapalenie Opon Mózgowych (Hib) kończy się śmiercią u 3% - 8% przypadków.\n- Hemołilus influenza znajduje się w gardle u 30% zdrowych ludzi, co wskazuje ze ciało nasze ma naturalne sposoby uodpornienia się nawet u ludności nie szczepionej masowo.\n- Przypadki zachorowalnosci na "Hib meningitis" zapalenie opon mózgowych wzrosty na przestrzeni ostatnich 30 lat, co może być spowodowane przez masowe szczepienie, które mogło osłabić system samo obronny.\n- Badania wskazują, ze szczepienie jest nie efektywne i przeszkadza w tworzeniu odporności i w wyniku tego może powiększyć szanse, że dziecko zachoruje na nią\n- Poważne reakcje to: konwulsje, alergiczne reakcje anafilaktyczne, reakcje podobne do choroby surowiczej (ból w stawach wysypki i obrzmienie).\n- Pomimo nie dokończonych rekomendacji sposobu stosowania DPT w zliczeniu z Hib pozwolenie to przeszło w 1993r.\n- W porównaniu do historii reszty szczepionek Zapalenie Opon Mózgowych występuje znacznie częściej w wyniku zaszczepienia i tuz po zaszczepieniu.\n\nOPIEKA CHIROPRAKTYCZNA\nChiropraktyka opiera się na założeniu, ze ciało jest samo-leczącym się organizmem. Ciało, które jest kierowane wrodzoną inteligencją, która potrafi stworzyć całego człowieka poczynając od dwóch komórek i to wszystko w ciągu 9 miesięcy z pewnością posiada zdolność prowadzenia tego organizmu i utrzymywania go przy zdrowiu.\nKręglarstwo rozpoznaje, ze organizm ludzki w pewnych warunkach mózg reagować na środowisko przez zachorowanie. Posiada ono jednak wrodzone informacje o samo leczeniu się. Rola opieki Chiropraktycznej to zapewnienie istnienia w stanie, w którym kręgosłup jest wolny od zakłóceń w przepływie tego właśnie przedłużonego systemu nerwowego.\nJeżeli kręgi kręgosłupa zostaną źle ułożone na skutek procesu porodowego, lub później przez sposoby mechaniczne lub chemiczne, Pojawia się stan nazywany przez kręgarzy "zwichnięciem" lub przekręceniem.\nKorekta owego zwichnięcia to odpowiedzialność dobrego Chiropraktyka. Nastawianie w celu prawidłowego ułożenia kręgosłupa odbywa się za pomocą specyficznego, łagodnego, bez inwazyjnego ruchu kręgami. Powoduje to nie zakłócony przepływ układu nerwowego oraz pełny przepływ zdolności naszego organizmu do utrzymania najwyższego poziomu zdrowia.\nPozwól, aby Dr Chiropraktyk zbadał kręgosłup twego dziecka bez względu na to czy postanowisz szczepić go czy nie. Da mu to najlepszą szansę do przystosowania się i przeżycia jakiegokolwiek stresu, na jaki zostanie poddany.\n\nHOMEOPATIA\nHomeopatia jest to system medyczny opary o naturalne substancje (roślinne, minerały i produkty zwierzęce). który stymuluje znacznie reakcje lecznicze naszego ciała i wywołuje reakcje te w celu leczenia samego siebie\nHomeopatia szczyci się tym, że wspiera funkcje systemu immunologicznego w sposób, który pomaga organizmowi walczyć z chorobami i wirusami. Używanie produktów z homeopatii wspomaga zdolności organizmu do reagowania net choroby tak, aby pacjent przeszedł chorobę w sposób łagodny zmniejszając symptomy.\n\nPOPULARNIE ZALECANE SZCZEPIONKI (USA)\nDzisiaj stosuje się wiele szczepionek. Podaje listę najczęściej stosowanych i zalecanych szczepionek i rozkład podawania ich wg książki pt. Księga Medyczna Lanag"a (Lange Medical Book).\n Symbol nazwa wiek podania\n DPT Dyfteryt 2,4 & 6 miesięcy\n Koklusz \n Tężec \n Koklusz bezkomórkowy używany do 4-tej i 5-tej dawki\n OPV/IPV doustny żywy wirus/ 2,4, &18 miesięcy, 6 lat\n martwy wirus Heine-Medina \n lub \n E-IPV martwy wirus Heine-Medina 1-4, & 18 miesięcy, 6 lat\n o zwiększonym natężeniu \n MMR Odra 15 miesięcy, 4-6 lat lub 11-12 1at\n Świnka \n Różyczka \n HIB Hemofilia influenza 1-2, 4 & 6 miesięcy\n typ B \n Varicella Ospa wietrzna rozkład podawania narazie\n nie ustalony\n Hepatitis B Żółtaczka typu B przy urodzeniu. 1-2,4 & 6 miesięcy**\nInformacja wyjęta z:\nCurrent Pediatric Diagnosis & Treatment; Lange Medical Book, Edited 67. William W" Hay, Jr., Jessie R. Groothuis, Anthony R. Hayward, R Myron J. Levin.\n* Sczepienie przeciw Ospie Wietrznej było ostatnio rekomendowana przez "American:, Academy of Pediatrics" wraz z rozkładem podawania.\n** Nowa szczepionka, wyżej wymieniony rozkład podawania jest wyjęty z The Vaccine Guide: Making an Informed Choice. Randall, Neustaedter, OMD.\n\n1) ACP Task Force on Adult Immunization and Infectious Diseases Society of America, Guide for Adult Immunization Second Edition, Philadelphia, Pennsylvania, American College of Physicians, 1990.\n2) Adverse Effects of Pertussis and Rubella Vaccines Washington D.C., National Academy Press, 1991.\n3) Baratosy, Dr. Peter, Them is Always An Altern¹tiJe Blackhead, NSSN 27ó5, Scheibner Publications, 1995.\n4) Black, Dean, Ph. D., Immunizations Compulsion or Choice", Tapestry Press, Springvil³e, iJtah, 1989.\n5) Chaitow, Leon, Vaccination and Imnumizations: _Daangers Delusions and alternatives, Essex; CB 10 I]P England, C.4Y Daniel Company Limited, 1987.\n 6) Cleveland, Ashley, 13.A., D.C. Bradley. David Eck, B.S., D.C. immunization: A C³ose_L¹ok, ICA Review,
 • Gość edziecko: Karolina IP: *.* 29.03.01, 14:18
  September/Oktober, 1995; Pg. 107-115\n\n7) Consumer Group Warns Against New Chicken Pox Vaccine, "The Chiropractic Journal, July 1995, pg. 44.\n8) Coulter, Harris L., Vaccination, Social Violence and Criminality. Third Edition Revised, Berkeley, California. North Atlantic Books, t987.\n9) Coulter, Harris L., Fisher, Barbara Loe, A Shot in the Dark, Avery Publishing Group, 1991.\n10) Cournoyer, Cynthia, What About Immunizations Nelson"s Books, Santa Cruz. California, 1987.\n\n11) Fisher, Barbara Loe, The Vacine_Reaction Newsletter, Vol. 1, March 1995, pg 1- 6.\n12) Girdwin, Grace, Your Personal Guide Immunization Exemptions, Pittsburgh, Pennsylvania, Dorrance Publishing Co., lnc. 1992.\n13) Immunization: Doctor"s Overview and Patient Information, Mothering, Spring, 1944, pg. 54.\n14) Koren, Tedd, DC. Chicken Pox Vaccine-Know The Facts, The American Chiropractor, September / October; 1995, pg 30.\n15) Lanfranchi, Ronald G, D.C., Ph.D., The Vaccination Controversy 1995, \n pg 5l\n\n16) McBean, Eleanor, The Poisoned Needle. Mokelumne Hill, California, \n Health Research. 1974.\n17) Mendelssohn, Robert, M.D., How To Raise A Healthy Child ln Spile Of Your Doctor, Contemporary Books, Inc, Chicago, 1984\n18) Miller, Neil Z., lmmunization, Theory vs. Reality, Expose on Vaccinations, New Atlantean Press, PO Box 9638, Santa Fe, New Mexico, 87504,1996\n19) Miller, _Neil Z., VACCINES: Are They Really Safe and Effective, "Third Printing, Santa Fe, New Mexico. New Atlantean Press, 1993.\n20) Neustaedter, Randall, OMD, The immunization Decision. Berkeley. California, North Atlantic Books, 1"O Box 12327, Berkeley California, 94712, 1990.\n\n21) Neustaedter; Randall, OD4D, The Vaccine Guide Berkeley, California, North Atlantic Books, PO Box 12327, Berkeley California, 94712, 1990.\n\n22) Scheibner, Viera, VACCINATION, Blackheath, NSW 2"185, Dr Viera Scheibner, 1993.\n\n23) Simoes, Eric AF, M.D., D.C.H., Pediatric Diagnosis & Treatment, Edition 12, pg 228-256.\n\n24) Sot tile, Robert, Mandatory lmmunization and You? Marietta, Georgia, life Foundation, Inc.\n\n25) Various Authors, The International Vaccination Newsletter, Trimestrial Magazine, March 1995, pg 1-20.\n\n26) What You Need to Knows about Immunizations, Brochure, World Chiropractic Aliance.\n\nVIDEO TAPTES\n\n1993-94 Television Shows: Segments aired on "NOW"", "The Crusaders, ""American journal;" and "A Cry for Change" Available for $35.00 from the National Vaccination Information Center (address below).\n\nFisher, Barbara Loe, "Politics of Vaccinations witch Informed Choice", NV1C\n\nFisher, Barbara Loe & Kathi William, "Vaccines, The Other Side of the Story".\nNVIC_ A 30 minute documentary to be presented on public television or to anyone who wants to be part of this movement to maintain our right to know.\nScheibner, Vera, Dr., "Dangers and Ineffectiveness of Vaccinations”, 1994, Blackheath, NSW 2785, Australia\nThe 700 Club, Health in America, "Are Vaccines Necessary?" 1994\nOTHER RE50URCES\nNational Vaccine Information Center INVIC) Operated by Dissatisfied Parents Together (DPI") 512 W. Maple Avenue, N206\nVienna, VA 22180\n800-909-SI IO"F or 703-938-DPT3 or FAX 703 93S-5768 Centers for Disease Control\nNational Immunization Program Information Services Office Mail Stop E-OS\nAtlanta, GA 30333-40IS Phone: 800-?"32-SHOT\nVaccine Adverse Event Reporting System PO Box 1100\nRockville: MD 20849-1100 Phone: 8011-822-7961 Immunization Hotline\nSpecializing in vaccination law and exemptions by James Filenbaum 2 Executive Blvd. N"ZOl-P\nSuffern, NY 70901 800-753-Laws or 9143-57-0020\nThe Immunization Resource Guide by Diane Rosario Ccmplete directory on vaccination for the consumer. P0 Box 204\nBuriington, IA 526(11\nNew Atlantean Press\nMail order supplier of vaccination bonks PO Box 91,38\nSanta Fe. NM 87504 * 505-983-1856\nInternational Chiropractors Association Pediatrics Council 1110 N Glebe Road, Suite 1000\nArlington, VA 22201\nInternational Chiropractors Pediatric Association 5295 Highway 78, Suite D362
 • Gość edziecko: sonia IP: *.* 29.03.01, 16:32
  KAROLINKO - jesteś nie tylko super matką dla swojego Michałka, ale także dla wielu innych matek.\nGratuluję postawy, życzę wszystkiego NAJ..., NAJ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.