Dodaj do ulubionych

Do Jojo pytanie o magnez

IP: *.* 12.07.01, 13:20
Jojo kochana, mój ślubny mówi, że jesteś moim guru żywieniowym, od kiedy parę razy zdarzyło mi się zacząć zdanie od: "bo jojo napisała...". Ratunku poproszę. W czym do skonsumowania znajduje się najwięcej magnezu? Moje dziecię ma zaordynowany Asmag, ale kto chciałby jeść piasek?-to się nie bardzo rozpuszcza... z resztą, wolałabym dać mu to w postaci naturalnej. Wierzę, że jak zwykle pomożesz i znowu będę mogła powiedzieć: " bo Jojo...". Dzięki i pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość edziecko: guest Re: Do Jojo pytanie o magnez IP: *.* 12.07.01, 14:41
      ale sie usmialam... biedny musi byc ten maz, pewnie pyta co to za jakies jojo? plastikowe czy z drewna...?magnezu jest duzo we wszystkich warzywach, jutro wezme madre ksiegi, przestudiuje i napisze co wazniejsze.z drugiej strony jeszcze raz polecam ksiazke `"wegetarianskie dzieci" i "wegetarianskie niemowle" chude, ladnie napisane, przystepne. nie tak jak kilka innych ksiag przez ktore musze przedzierac sie ze slownikiem wyrazow obcych. pozdro. j. ........
    • Gość edziecko: guest Re: Do Jojo pytanie o magnez IP: *.* 13.07.01, 10:45
      nie mam pojecia, ja je dostalam od kolegi. moze sprobuj w internetowych ksiegarniach. nie wiem. a oto wiadomosci, ktore udalo mi sie znalezc, oczywiscie nie sa kompletne, tak samo jak te o zelazie, to tylko czubek gory lodowej ale moze sie przydac:bomba magnezowa - sok z pomidoroworzechy i nasiona - dla malych dzieci albo zmielic lub rozgniesc albo zrobic mleczko czyli namoczyc na noc, zalac wrzatkiem, zmiksowac, odcedzic i mleczko gotowe. to tez bomba wapniowa, bogate zrodlo bialka, nienasyconych kwasow tluszczowych, witaminy z grupy b, wit. e, zelazo, fosfor i miedz czyli to samo co ma normalne mleko czy jogurt. mozna tez robic z tego jogurt: namoczyc na noc, poddac kielkowaniu przez jedna dobe. dobrze rozdrobnic dodajac trzy czesci wody na jedna czesc nasion lub orzechow. zostawic w cieplym miejscu na 8 godzin pod luznym przykryciem. wzrost objectosci i obecnosc pecherzykow powietrza wskazuja, ze jogurt jest gotowy. jego smak powinien byc kwasny i nieco cierpki. plyn mozna odcedzic i wypic, pozostala pasta to jogurt lub serek orzechowy. UWAGA - fistaszki nie sa orzechami.dobowa dawka magnezu dla dziecka 1 - 3 lata (USA) - 150 mgbogatymi zrodlami magnezu sa swiexe zielone warzywa, soja (nie polecam - jest genetycznie zmieniona, uczula i ostatnio czytala, ze moze byc kancerogenna), siweze owoce:sok z suszonych sliwek - 1 filizanka - 26 mgbaban - 1 sredni - 39 mgsok pomaranczowy - 1 filizanka - 27 mgbrokuly - 1 galazka - 24 mgmigdaly - 15 sztuk - 41 mgorzechy nerkowce - 14 sztuk - 75 mgorzech kokosowy - 1/4 filizanki - 14 mgchleb pelnoziarnisty - 1 kromka - 22 mgzarodki pszenne - 1/2 filizanki - 69 mgogorek i sok ogorkowy - bombasok marchwiowysok selerowysok z mleczasalatabrzoskwiniaczarne jagody, czarne porzeczki - w ogole super zdrowiejezyny - potas z magnezem czyli tak jak trzeba (zreszta w warzywach i owocach to co trzeba zawzwyczaj idzie w parze)oczywiscie wszystko musi byc swieze, soki robione w domu a nie w jartonikach, ostatecznie, tzw ekelogiczne czyli w ciemnych butelkach z certyfikatem i ktorta przydatnoscia do spozycia.jak gotujesz to najlepiej na parze a jak w wodzie to w bardzo malej ilosci i te wode warto wykorzystac do ugotowania kaszy albo dodania do rozcienczenia soku.smieszne, im dluzej czytam temoje madre ksiegi tym bardziej podziwiam nature. i jestem coraz spokojniesza o moje dziecko - bezmiesne i bezmleczne. ale i tak go wylecze, niech ma wybor. pozdro. j.ps: jojo nie ponosi odpowiedzialnosci za zawarte powyzej informacje a pochodzace glownie z ksiazki "wegetarianskie niemow
        • Gość edziecko: guest Re: Do Jojo pytanie o magnez IP: *.* 16.07.01, 09:52
          zanim odpowiem chcialabym zapytac, moze nie powinnam ale ... czy mieszkalas na lazurowej i chodzilas do reja?co do zelu aloesowego, jest w litrowych butelkach platikowych, zoltych amerykanski i sprzedawany sieciowo firmy chyba aloe vera (logo jest brazowe) trzeba tylko pamietac, ze to nie leczy a lagodzi jezeli mamy do czynienia z powaznymi wysypkami, natomiast genialnie radzi sobie z oparzeniami, takze slonecznymi, skaleczeniami, jeczmieniami, krostami, syfami etc. pozdro. j
              • Gość edziecko: onka Re: Do Jojo pytanie o magnez IP: *.* 20.07.01, 08:21
                jojo, mam jeszcze jedno pytanie dotyczace homeopatii. Wiem, ze jestes zwolenniczka, wrecz oredowniczka i leczysz w ten sposob synka. Czy alergie mozna leczyc w ten sposob mimo nieznajomosci substancji alergizujacych??Przy okazji chce wyjasnic sformulowanie z mojego poprzedniego postu nt ucieczki siostry z Warszawy, coby nie obrazily sie warszawianki (przy upalach ludzie, a wiec i emamy latwo sie denerwuja; vide: wzorcowa gospodyni domowa). A wiec siostra z mezem po prostu mieli dosc duzego miasta, pedu za pieniadzem itp wiec przeniesli sie tam, gdzie blizej naturypozdrawiam wszystkie warszawianki :-)))
                • Gość edziecko: guest Re: Do Jojo pytanie o magnez IP: *.* 20.07.01, 09:13
                  lekarka do ktorej chodze twierdzi, ze jak najbardziej mozna leczyc alergie homeopatycznie, kilkoro innych lekarzy tez tak uwaza. ale niestety jest to leczenie dlugotrwale - kilka lat. maxi dostaje leki od kwietnia - jak narazie jego kupy przestaly cuchnac i robi ich o 3/4 mniej. zupelnie zniknela wysypka (czego dieta eliminacyjna nie potrafila zalatwic). mial tez dwie powazne rany na ramionach, rany uczuleniowe. jedna juz sie zagoila druga prawie. rozszerzylam mu diete o ziarna sezamu, slonecznika i dyni, po ktorych wczesniej mial wysypke - teraz zadnej reakcji. staram sie byc cierpliwa. mam nadzieje, ze jako nastolatek bedzie mogl spokojnie pozerac kielbache z grilla i popijac zsiadlym mlekiem i pogryzac pajda chleba. pozdro. j. .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka