Alergia pokarmowa Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam wszystkich czytajacych ten post Mam synka ktory jest uczulony na pokarmy , zobilam badanie IGE wyszlo pozytywnie (68j/m norma 60j/m) czyli nie duze mimo to moje dziecko nie moze jesc cytrusow ,sprawdzone, lekarz zabronil podawania mleka, serkow homo,marchewki, selera. czekolady, wszelkich słodyczy. Nie dostaje tego a mimo to ma zmiany skorne w zgieciach, na buzi, za uszkami. Stosuje specjalny plyn do kapieli , dodatkowo dwa razy w tygodniu Balneum Thermal-plyn, pomimo tych zabiegow moj Michas jest wysypany i caly czas sie drapie. Jezeli ktos ma podaobny problem prosze o rady Pozdrawiam i dziekuje Jagoda
    • Gość edziecko: guest IP: *.* 22.09.01, 13:31
      U nas jest tak samo z tym ze ja juz chyba wiem czemu. U nas oprocz alergii pokarmowej jest alergia na Hute (dzielnica w ktorej mieszkamy). Tutaj jest duzo zakladow przemyslowych i to pewnie malej szkodzi bo gdy wyjezdzamy na wies do rodzicow to wszystko jest ok.
    • Gość edziecko: guest IP: *.* 25.09.01, 07:14
      Spróbuj wyeliminować wszystkie (a przynajmniej to, co się da)alergeny z otoczenia synka. I tu zaczyna się lista: - dywany, firany, zasłony - roztocza kurzu domowego - kołdry, poduszki, pierzyny - pierze i puch - wymień materace lub załóż pokrowce antyalergiczne - kwiaty, zwierzęta - roztocza, sierść, pleśnie - przy sprzątaniu: podłogi codziennie na mokro, czystą wodą bez detergentów - otwarte regały z książkami (ja pokupowałam kartony w Ikei i w nich trzymam na półkach książki) - zabawki pluszowe - zostaw tylko te, które można prać, reszta do worów i do piwnicy - kosmetyki - zostaw tylko hipoalergiczne. .... i tak całej listy tu nie wymienię. Polecam czasopismo Dziecko Alergiczne, tam znajdziesz więcej informacji. A dlaczego mieszam kwestie alergii pokarmowej i alergenów wziewnych? W medycynie występuje zjawisko tzw. marszu alergicznego. U maluchów występuje alergia pokarmowa i skórna, która potem przeradza się w alergię wziewną, skąd już niestety prosta droga do astmy oskrzelowej. Lekarze twierdzą, że w dzisiejszych czasach każda nieleczona alergia prowadzić moze do astmy. Ja im wierzę, niestety tego doświadczyłam. Chociaż mój synek jest pod opieką alergologa od 4 tygodnia życia ... Pozdrawiam Cie serdecznie i życzę wytrwałości Kasia
      • Gość edziecko: guest IP: *.* 25.09.01, 08:54
        czesc Kasia otrzymalam twoja odpowiedz. Moj synek tez jest pod opieka alergologa (Warszawa), wlasnie wczoraj robilismy badania z krwi wynik dopiero za 3tyg. Moj synek ma zmiany skorne w zgieciach na raczkach i nozkach, za zew.stronie dloni, za uszkami w zgieciach, na buzi polczki czerwone piekace, i suche Dostal masc cholesterolowa oczywiscie zamiast pomoc pogorszyla sytuacje. To samo z lekami singular , po nim jest gorzej. Nie je zakazanych mu produktow a mimo to ma alergie, to co obserwuje wydaje mi sie ze jest gorzej ( synek jest caly dzien z tesciowa a ja pracuje). narazie czekamy na wyniki Pozdrowienia
      • Gość edziecko: guest IP: *.* 25.09.01, 09:07
        kasia skad jestes czy alergolog ktory prowadzi twojego synka jest dobrym lekarzem Pozdrawiam
        • Gość edziecko: guest IP: *.* 25.09.01, 09:44
          Nasz lekarz to pani dr.Teresa Hanasz-Jarzyńska z Centrum Alergologii w Poznaniu, ul.Kościuszki 70. Telsad61) 855 22 55. Cóż mogę powiedzieć. Myślę, że nasze dziecko zawdzięcza jej życie. Podpisuję się tu obiema rękami: panie doktor to doskonały lekarz i wspaniały człowiek. Pozdrawiam Kasia
          • Gość edziecko: guest IP: *.* 25.09.01, 10:46
            Witam Musze Cie zmartwic - u 15 % dzieci testy (zarowno skorne jak z krwi) sa nieadekwatne do rzeczywistosci. Najlepsza jest obserwacja - niestety uczulenie moze wychodzic dopiero 7-8 dni po kontakcie z alergenem, a po odstawieniu plamy zaczna znikac dopiero po kilku tygodniach. Stosowalam wszystkie polecane przez lekarzy srodki lagodzace (w tym Balneum), ale to nic nie pomagalo. Za to polecam tlusty Dermosan - dziala rewelacyjnie (2-3 razy dziennie). Sprobuj nie kapac dziecka przez jakis czas - tylko myc brudne miejsca - kapiel (nawet w wodzie oligocenskiej z krochamlem - wszystko to przerabialam) moze zaostrzac stan dziecka. Moja corka pierwsze objawy uczulenia miala w wieku kilku tygodni, rok pozniej do zmian skornych dolaczyl sie kaszel astamatyczny - byla dlugi czas na lekach - dzis ma 5 lat i jej stan jest nieporownywalnie lepszy. Wiec trzymaj sie, zycze powodzenia i cierpliwosci. Maugosia
            • Gość edziecko: guest IP: *.* 25.09.01, 11:06
              dziekuje Maugosiu za slowa otuchy w tej chwili czekam na wynik badan za 3tyg. a co do czestoci kopieli masz chyba racje niedawo sprawdzilam pozdrawiam narazie uciekam popracowac (bo pisze z pracy) jeszce razy buziaki
            • Gość edziecko: guest IP: *.* 26.09.01, 12:31
              Mam ten sam problem co ty i bardzo chciałabym wiedzieć na jakich lekach była twoja córka, bo mój synek był już na różnych i ciągle nic..........
          • Gość edziecko: guest IP: *.* 25.09.01, 11:02
            hej dziekuje Kasiu za namiary na pania doktor ale ja jestem spod Warszawy i tutaj nasz synek narazie jest leczony Pozdrawiam aha pisz na emaila
    • Gość edziecko: guest IP: *.* 25.09.01, 12:43
      Objawy, które opisujesz u dziecka, przypominają Atopowe Zapalenie Skóry. Oprócz tego, co poradziła kasia (mam na myśli usunęcie wszystkich potencjalnych alergenów kontaktowych - kurz, pierze itp.) ubieraj dziecko w bawełnę i polar (unikaj wełny i sztucznych włókien); zwróć uwagę na metalowe zatrzaski przy ubraniach (czasem pokryte są farbą, która po czasie schodzi i zostaje sam metal, który może szkodzić kontaktowo. Zajrzyj na stronę www.alergia.z.pl - tam jest więcej zaleceń pięlęgnacyjnych, jest też opis kosmetyków dla alergików. Powodzenia. Iwona K.
      • Gość edziecko: guest IP: *.* 25.09.01, 14:46
        pozdrowienia dzieki moje drogie za odzew i rady sproboje Iwonko wejsc na te strone ktora mi polecilac. Jestem troche spokojniejsza ze nie jestem sama na swiecie ze swoimi problemami. jeszcze raz dzieki za rady
    • Gość edziecko: guest IP: *.* 25.09.01, 16:42
      Witam wszystkie mamy które jak ja borykają się z alergią.Właśnie dowiedziałam się że prócz pokarmów uczula mojego 8-mio miesięcznego synka także kurz.Jestem zdruzgotana chociaz wiem że WY drogie mamy przechodzicie to samo i nie powinnam się za bardzo nad sobA rozczulać.A jednak -bowiem nie mam pojęcia zielonego jak rozszerzyć diete mojego malucha. W chwili obecnej karmię go moim mlekiem a takze Nutramigenem który miał zminimalizować problemy skórne.Próbuję takze podawać małemu kleik,jabłuszko, ziemniaczka ale jak rozpoznać co mu szkodzi, skoro zmiany skórne wciaż są,zmieniaja tylko lokalizację????Codziennie zadaję sobie pytanie czy szkodzi mu coś co zjadłam,coś co mu przygotowałam a teraz jeszcze kurz!!Pytam wiec kochane mamy "jak rozszerzyć dietę alergicznego dziecka"???
      • Gość edziecko: guest IP: *.* 25.09.01, 20:09
        Z całą pewnością uczula twojego synka wszystko to, co sama zjesz niewłaściwego. Każdy alergen połkniety przez ciebie po kilku godzinach znajdzie sie w pokarmie - reakcja dziecka może być niemal natychmiastowa, a może wystapić nawet po tygodniu. Masz więc do wyboru - 1. na początek dieta eliminacyjna dla ciebie - kilka tygodni na ryzu, jabłkach i tym podobnych rzadko uczulajacych pokarmach - i po tym czasie wprowadzanie nowych rzeczy w ilości 1 na tydzień; lub 2. odstawienie dziecka od piersi i identyczna dieta eliminacyjna dla malucha. Radziłabym to pierwsze. Wiem, ze brzmi koszmarnie - ale da sie to zrobić. Moja córka ma dzis 5 lat i wciąż jest na diecie: uczulają ją wszystkie produkty mleczne i koloranty. Spróbuj mięsa królika (bywa w Leclercu), Sama podawałam jaja przepiórcze i rodzime owoce - jabłka, śliwki itp, do tego mleko sojowe i bezmleczne słoiczki Bobovita - ale tylko 1 produkt na tydzień. Jeśli będziesz konsekwentna to uda Ci się wychwycić co rzeczywiście uczula dziecko. Co do testów to byłabym ostrożna - w przypadku mojej córki zawsze były błedne. A zmiany spróbuj smarować Dermosanem (tłustym) - jest naprawde o niebo lepszy od wszystkich zachodnich medykamentów typu Balneum - ma działanie natłuszczajace i (jak wynika z mojego i znajomych doswiadczenia) leczy. Zycze powodzenia. M.
        • Gość edziecko: guest IP: *.* 26.09.01, 09:41
          maugosia ma racje sproboj sie zastosowac do wskazowek podanych wyzej a bedzie duzo lepiej moj synek ma 2latka zaczelo sie jak mial 10m-cy , w tej chwili jest pod kontrola alergologa , po testach na immunoglobiny i teraz czekam na wynik testow na alergeny pokarmowe. Agulo czy bylas z dzieckiem u lekarza , jezeli nie musisz sie wybrac , ty bedziesz spokojniejsza i dziecko. zycze powodzenia
      • Gość edziecko: guest IP: *.* 26.09.01, 22:37
        Cześć U mnie (nas) był podobny problemy. Po ponad dwu- a może i trzymiesięcznej ścisłej diecie eliminacyjnej nie było specjalnie poprawy. Potem zaczęłam małemu podawać Ketotifen. Jeszcze później lekarka zaleciła podawać Michaskowi Nalcrom. Różni się tym od Ketotifenu, który łagodzi wszelie reakcje alergiczne, że działa tylko na alergie pokarmowe - hamuje wchłanianie się alergenów z przewodu pokarmowego. Pierwsze pudełko, 100 kapsułek zjedliśmy wspólnie - bo karmię, teraz dostaje tylko synek: 4 razy dziennie po pół rozpuszczonej kapsułki. Lek dość drogi (ok. 200 zł), ale w ten sposób złagodzisz rekacje w alergii pokarmowej i zostaną "tylko" wziewne. Mnie tak lekarka poradziła, chociaż mimo różnych testów i stosowania przeze mnie diety nie ma pewnośći, na co mały ma alergię. W tej chwili jest duuuuuuużo lepeij, w zasadzie dobrze - odpukuję obiema rękoma, bo ciągle boję się nawrotu! Powoli rozszerzam jemu i sobie dietę "pod osłoną Nalcromu" i jest OK. Spytaj lekarza o niego Trudno w to teraz uwierzyć, ale będzie lepiej. Na pewno! Pozdrowienia onka
        • Gość edziecko: guest IP: *.* 26.09.01, 22:48
          Dziękuję ci, ale właśnie jestem w trakcie realizowania recepty na Nalcrom, tzn. lekarz przepisał ten lek w postaci zawiesiny, a wszystkie panie we wszystkich aptekach były przekonane iż występuje on tylko w kapsułkach. Miały się dowiedzieć czy istotnie występuje w innej postaci niż kapsułki i jeśli nie to je kupię. Pozdrawiam i życzę zdrówka. Marta
    • Gość edziecko: guest IP: *.* 26.09.01, 17:10
      Witam ponownie i dziękuję za porady.Już poczyniłam kroki w zakresie stosowania "drastycznej diety eliminacyjnej" bo bez nabiału, jajek , czekolady jestem już od 8 miesięcy.Byłam dzisiaj w sklepie ze zdrowa żywnością i wydałam 70zł i będę próbować bo bardzo zalezy mi na utrzymaniu karmienia piersią.Acha, kupiłam też Dermosan!A teraz dwa słowa o małym.Otóż zmiany na skórze wystapiły już w pierwszych tygodniach zycia i wciaż występują w mniejszym bądż wiekszym nasileniu.Tylko w lipcu przez kilka dni skóra była czysta.Jesteśmy pod opieką specjalisty alergologa, który jak wspomniałam w poprzednim poście zalecił 2x dziennie Nutramigen i wprowadzanie pokarmów stałych 1-tygodniowo.Testy z surowicy wykazały minimalne uczulenie na kurz,mleko, soję.Mam jeszcze 6 letnią córę u której alergia wystąpila w 2 roku życia tak ze problem był nieco inny bo jej najpirw wprowadziłam pokarmy stałe a potem ELIMINOWAłAM.W tej chwili Ania jest OK. :)Pozdrawiam!
      • Gość edziecko: guest IP: *.* 28.09.01, 09:50
        hej od jakiego wieku można podawać lek Nalcrom napiszcie prosze cos wiecej, i żeczywiście czy jest taki rewelacyjny Moj synek bierze Cropoz, zyrtek , singular i nie pomaga tak jak piszecie w przypadku Nalcromu Pozdrawiam i czekam na odpowiedz Jagoda
        • Gość edziecko: guest IP: *.* 28.09.01, 17:26
          Cześć. Szczerze mówiąc nie wiem od jakiego wieku można podawać Nalcrom. Gdy Adaś miał 3 miesiące pediatra wspominał, ze możnaby spróbować dac mu ten lek. My testowaliśmy dużo później - mały miał 3,5 roku - niestety nie zadziałał a wręcz pogorszył skórę (podejrzewam że nie sam lek a kapsułka, w której był - pisałam już o tym). Najlepiej zapytaj lekarza. Czasem doktorzy nie wspominają o nim z powodu wysokiej ceny. IwonaK
        • Gość edziecko: guest IP: *.* 28.09.01, 21:27
          Ja podawałam jak mały miał już ponad pół roku. Lekarka zaleciła go wtedy chyba nie ze względu na skończoną ilość miesięcy, tylko po wypróbowaniu innych metod. W ulotce nie ma mowy o dolnej granicy wieku, i wg niej (ulotki ) i lekarki lek nie ma działań ubocznych. Michasek ma rzeczywiście prawie równą skórę teraz, prawie wcale wysypek (raczej potówki lub podrażnienia na buzi), i atopow zapalenia skóry w zasadzie w zaniku, ale nie dam sobie głowyuciąć, że to zasługa Nalcromu: może Nalcrom, może Ketotifen, może wyrósł, a może jest uczulony na pyłki - to słowa p. alergolog. I bądź tu mądry, człoweiku. W każdym razie nie odtsawiam, póki co w każdym razie warto spróbować, jak będzie poprawa, to masz dużą szansę, że alergia jest pokarmowa, a nie wziewna, lub kontaktowa pozdrawiam :bounce: onka
    • moje dziecko także jest alergikiem i pojawiły mu się odparzenia za uszami w zagięciach łokci, ja odruchowo posmarowałam sudokremem i zrogowaciała skóra za uszami obłuszczyła się i a przedtem natłuszczałam serią z Ziajki do kąpieli dla dzieci i balsamem Ziajki od 1 miesiąca i dosyć szybko znikło, ale sądzę, ze kluczowe to pozbyć się alergenu

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.