brak zebow u 9-mies...

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • moja corka za pare dni konczy 9 m-cy i nie ma jeszcze ani jednego zeba. Czy
    to powinno mnie niepokoic? czy powinna isc z nia do stomatologa? czy mam jej
    te dziasla masowac? pomozcie prosze
    • 26.11.06, 19:40 Odpowiedz
      Jeszcze nie ma się czym martwić. Zdarza się, że wychodzą dopiero ok. roku, a
      nawet trochę później.
    • 26.11.06, 20:09 Odpowiedz
      Nie martw się dziewczyno.To nic takiego.Mojemu synowi pierwszy ząb wyszedł jak
      zaczął 11 miesiąc życia.Wszystkie zęby wychodzą mu póżniej niz równolatkom i
      nic złego sie niedzieje.I wychodzą mu bardzo długo.Pokkusiłąm się nawet o
      wizytę u ortodonty,jak miał kilka lat.Po wykonaniu zdjęcia i kontroli okazało
      się,że wszystko jest Ok.Taka uroda.Pozdrawiam
    • 26.11.06, 22:45 Odpowiedz
      Moja córka też późno zaczęła ząbkować. Pierwszy w 9 mies. Wszystkie wychodzą
      jakby chciały a nie mogły. Podobno takie późno wychodzące są trwalsze.
      U nas to chyba sprawa genetyczna, mojemu mężowi też późno wychodziły. Dziś ma
      wszystkie zęby zdrowiutkie. Nigdy nie leczył żadnego zęba. Mam nadzieję, że
      mała też będzie miała takie mocne ząbki.
      Więc nie martw się. Wyrosną.
      Pzdr. Jola
    • 27.11.06, 19:46 Odpowiedz
      dziekuje za odpowiedzi. bardzo mnie pocieszylyscie bo juz naprawde sie
      niepokoilam. Moja mama mnie straszyla ze moze nie moga sie przedostac i bedzie
      trzeba nacinac smileAle teraz jestem juz spokojniejsza
    • 29.11.06, 17:01 Odpowiedz
      Całkowicie rozumiem twój niepokój, jednak zapewniam zupełnie nieuzasadniony.
      Mojej córeczce pierwszy ząb wyrósł gdy skończyła 13 miesięcy. Potem natychmiast
      pospieszyły następne. A ja głupia obdzwoniłam wszystkich możliwych specjalistów
      od zębów, ortodontów i pediatrów, planowałam nawet zrobienie zdjęcia które
      pokazuje czy dziecko ma zawiązki zębów. Teraz mądrzejsza o własne
      doświadczenia, zalecam spokój i cierpliwe oczekiwanie na ten pierwszy ząbek.
      • 29.11.06, 20:44 Odpowiedz
        W mojej rodzinie był przypadek gdy dziecko skończyło roczek i nie miało ząbków.
        Zaniepokojona mama poszła do lekarza a on powiedział ze pierwszy ząbek ma prawo
        wyjść do 18 miesiąca. Tak więc jemu pojawił się jak miał 17,5 miesiąca. Mojemu
        małemu pojawił się gdy skończył 4,5 miesiąca. To nie jest wcale tak dobrze.
        Wczesne ząbki nie są dobrze zmineralizowane i wtedy próchnica może się przyplątać.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.