Jak wygląda włokniak? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Dziewczyny od paru lat mam na biodrze taki guzek który najpierw był przezroczysty a teraz ma kolor czerwono-brunatny. Czasami mnie swędzi, nie powiększa się i wygląda to tak jakbym miała pod skóra małą kuleczke bo mogę to uchwycić palcami i odciagnąc od skóry. Powiedzcie jeśli wiecie co to jest?
  • Gość edziecko: Aluc IP: *.* 02.07.02, 19:51
    ten kolor trochę mi nie pasuje, reszta wyglądałaby jak tłuszczak, ale lekarzem nie jestem, więc się nie upieram. Z tego co wiem, włókniak jest uszypułowiony, znaczy :D coś jakby kulka na sznurku :D jedno i drugie podobno jest tylko defektem estetycznym i raczej nie ma tendencji do rakowacenia (tak mnie pouczył chirurg, który mi jedno takie paskudztwo usuwał), mogą, ale nie muszą, występować także przy okazji różnych chorób metabolicznych.
  • Gość edziecko: Alka IP: *.* 03.07.02, 07:36
    Ja miałam niedawno usuwane włókniaki. Na początku były malutkie jak ziarnko maku i przeźroczyste i nie przeszkadzały wogóle. W trakcie ciąży urosły do rozmiarów ziarnka grochu i były jak balonik na uwięzi i zmieniły kolor na różowy, różowo-brązowy - czy coś pośredniego. Acha, w trakcie ciąży pojawiło mi się jeszcze kilka takich malutkich, przeźroczystych, które jak podejrzewam przy następnym dzidziusiu znowu sie zmienią :-( Zaciekawiła mnie ta teoria o przyczynach ich powstawania, mnie lekarz nic o tym nie wspomniał, a może powinnam się na coś leczyć (w tej chwili takich "pypci" - jek je nazywam - mam kilkanaście!) Pozdrófka :hello: Alka
  • Gość edziecko: Vialle IP: *.* 03.07.02, 16:02
    ha, ja mam takie trzy, wszystkie na glowie, z czego jeden ma z 1,5 cm srednicy, pozostale sa mniejsze. Jak bylam u chirurga popatrzyl i powiedzial "albo wlokniak albo tluszczak, wytniemy" (zadnych badan nie robil). Ale nie wycielismy bo po pierwszym zastrzyku przeciwko WZW okazalo sie ze jestem w ciazy... i tak do tej pory mam te paskudztwa na glowie i przymierzam sie zeby wyciac. Ale po pierwsze boje sie ze bede miala lyse placki na glowie a po drugie boje sie strasznie ze to sie okaze jakims nowotworem. Troche mnie uspokoilyscie...
  • Gość edziecko: Vialle IP: *.* 03.07.02, 16:05
    a, jeszcze dodam ze moja mama ma takie cos na glowie (od lat hoduje, bala sie wyciac i to juz jest naprawde duze) i jej mama miala, na dloni. Czyzby dziedziczne?
  • Gość edziecko: viktoria IP: *.* 03.07.02, 19:37
    Dziękuje za odpowiedzi. Może to rzeczywiście włókniak albo tłuszczak ale aby mieć pewność będę musiała pójść do dermatologa. P.S. W encyklopedii przeczytałam że włókniak to rodzaj łagodnego nowotworu :ouch:
  • Gość edziecko: tomaszsz IP: *.* 03.07.02, 19:43
    mam 3 i robi mi sie 4 wlokniaksmile 1 na lydce, drugi na udzie i trzeci na przedramieniu, wszytskie na lewej stroniesmile ogladalo to kilku lekarzy i orzekli ze mozna wyciac ale nie trzeba. Wlokniaki nie stanowia zmian rakowych! Wlokniak wyglada jak grudka z ciemna otoczka gdzie czasami skora rogowacieje, zmiany tego typu sa dziedziczne posrednio - skolnnosc do nich jest dziedziczona. Moga swedziec jak sie rozwijaja w fazie dojrzalej nie powinny jesli tak jest lepiej isc do lekarza. Pzdr Tata Szymona PS. na stronie www.onkolink.pl jest bardzo duzo informacji na temat rakow (nie tylko skory) zalecam ostrozne czytanie i ostrozne podejscie gdyz prawdopodobnie kazdy znajdzie sobie jakiegos rakasmile
  • Gość edziecko: Vialle IP: *.* 04.07.02, 15:35
    to ja tam nie zagladam - kiedys przejrzalam encyklopedie medyczna i o malo nie umarlam ze strachu bo znalazlam u siebie symptomy chyba z dziesieciu smiertelnych chorob... Najgorszym naszym wrogiem jest nasza wlasna wyobraznia :)
  • Gość edziecko: Aluc IP: *.* 04.07.02, 20:39
    była taka książeczka przemiła Jerome K. Jerome "Trzech panów w łódce nie licząc psa", jeden z panów przed wycieczką rzeczoną łódką przeczytał taką encyklopedię i stwierdził u siebie symptomy wszystkich opisanych tam chorób, oprócz wodnej puchliny kolan, bo na to cierpią tylko służące, które za dużo klęczą :lol: :lol: :lol:

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.