Dodaj do ulubionych

Bakterie w moczu

IP: *.* 05.07.02, 16:50
Zrobiłam badanie na posiew Gabrysi (15 m-cy). Wygląda na zdrową, a tu wyszły jakieś bakterie. Czy może tak być, czy to po prostu błąd przy pobieraniu moczu?Pozdrawiam PS Wcześniej miała jakieś zakażenie (dostawała antybiotyk) - wyszło to w zwykłym badaniu moczu (podniesiony poziom leukocytów).
Obserwuj wątek
      • Gość edziecko: SylwiaKarolina Re: Bakterie w moczu IP: *.* 05.07.02, 17:50
        Nie tylko z rąk ale i z wody, jeśli przed pobraniem moczu myłaś małą zwykłą kranówą. Panie w laboratorium bakteriologicznym dały mi dokładne instrukcje jak przygotować małą do pobrania moczu, szczegóły w odpowiedzi na post "Jak to się robi", forum "zdrowie" z dn.3.07. Sorry, nie chce mi się jeszcze raz tego pisać, bo moja Gabryśka mi skacze po głowiesmilePozdrawiam, Sylwia
    • Gość edziecko: Gruszka Re: Bakterie w moczu IP: *.* 05.07.02, 21:30
      Oczywiście mogłaś popełnić błąd przy pobieraniu moczu. W próbce nie powinien się znaleźć pierwszy strumień moczu; tylko jak wytłumaczyć małemu dziecku żeby siusiało trochę do nocnika a resztę do kubeczka? Ale koniecznie jednak trzeba się skonsultować z lekarzem (lub wcześniej powtórzyć badanie). To, że dziecko jest pozornie zdrowe o niczym nie świadczy. Marysia ma poważne kłopoty z nerkami i w związku z tym badania robimy regularnie. Wiele razy bywało, że na oko wszystko było OK, a wyniki fatalne.
      • Gość edziecko: gosiar Re: Bakterie w moczu IP: *.* 05.07.02, 22:41
        Witaj!Mam podobny problem.Moja coreczka 6,5 mies ma ciągle bakterie w moczu E.Coli.Też myslałam ,że jej dobrze nie myję albo kubeczek był niejałowy ale w końcu pojechałyśmy do szpitala.Tam pobrano mocz przez cewnik i okazało się ,że te bakterie są.Mała dostawała przez 3 tyg furaginę potem posiew i to samo ,dostała Bactrim potem posiew i znowu bakterie E.Coli.Kazano podawać przewlekle na noc furaginę .W końcu mała dostała pryszczy wokół sromu.Smaruję maścią Pimafucort wg zaleceń lekarza ale coś nie schodzi.Objawó typowych zakażenia nie ma ,gorączki tez ale martwię się ,bo wiem że to może mieć negatywny wpływ na nerki.Proszę o rady co robić.Chyba nie można tego tak zostawić???Gosiar
        • Gość edziecko: tomaszsz Re: Bakterie w moczu IP: *.* 05.07.02, 23:27
          z wlasnych doswiadczen - schorzenia (infekcje bakteryjne) cewki, pecherza leczy sie dlugo, czeste sa nawroty, wazne jest aby zrobic dobry posiew i antybiogram i nie faszerowac antybitykami bo to nic nie da. Poza tym mozna wspomoc poprzez picie (tak aby mocz nie zalegal) najlepiej soku z czarnej porzeczki (mam wplyw na przyleganie bakterii do scianek pecherza). Dobre sa kapiele (cieple) i moczenie cewki w herbacie. To stosuje sie dla doroslych a co z malcami to nie wiem, wiec lepiej sprawdzic.Tata Szymona
    • Gość edziecko: 220571 Re: Bakterie w moczu IP: *.* 06.07.02, 20:14
      Dziękuję za odpowiedzi, bo ja tu nieźle panikuję ;).A tak poważnie, to najbardziej się boję, że Gabrysia dostanie niepotrzebnie antybiotyk.USG robiliśmy i było OK. Do lekarza wybieram się w poniedziałek (jak dostałam wyniki to lekarza już nie było w piątek). Ten posiew robiłam we wtorek (2.07). A w poniedziałek (1.07) ogólne badanie i było OK. Stąd moje wątpliwości.Pozdrawiam :hello:
    • Gość edziecko: Justys Re: Bakterie w moczu IP: *.* 07.07.02, 21:20
      Ważne jest, ile tych bakterii wyszło (bo to jest miernik zakażenia) i jakie oczywiście. Generalnie o zakażeniu można mówić, gdy w posiewie jest ponad 100000kom/ml jednego rodzaju bakterii (najczęściej E.coli). Przy złym pobraniu zwykle jest mniej bakterii i są one różnego rodzaju.Pozdrawiam!:hello: Justyna
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka