Zamiennik Eurespalu? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam!
    Lekarze przepisują nam Eurespal przy każdej chorobie, jednak moim zdaniem on
    chyba już nie działa na moje dziecko. Czy jest jakiś zamiennik tego leku?
    Możecie coś polecić?
    Pozdrawiam
    • NIe wiem czy jest zamiennikiem w sensie składu ale ma podobne działanie tzn
      zmniejsza obrzęk itp. Mam na myśli ACTITRIN. Nie wiem czy dobrze napisałam.
      Lekarka dała coś takiego kiedy po raz kolejny odmówiłam recepty na eurespal. U
      mojego syna dobrze się też sprawdził KETOTIFEN, ale to lek antyalegriczny więc
      działa na zmniejszenie obrzęku błon śluzowych (czasami na katar lekarze
      przepisują ZYRTEC - podobna zasada działania).
      Wydaje mi się że to lekarz powinien się zastanawaić nad zamiennikiem leku,
      który nie działa na pacjenta a nie pacjent smile

Eurespalu konsekwentnie odmawiam już od ok 2 lat. A pani doktor konsekwentnie
      to proponuje. Dopiero na moją prośbę "wysila mózgownicę" i przepisuje coś
      innego. Tak to już jest, że kiedy jakiś lek jest modny to wszędzie i wszystkim
      go wciskają. Czasami lekarka przepsiuje mi lek robiony, ktorego składniki mają
      odpowiednie działanie. Ma swój magiczny kajecik, w którym ma spisane receptury
      i czasami uda jej się coś wybrać stamtąd. Oczywiście wszystko zależy od
      choroby. Ale generalnie jestem zadowolona z tych leków robionych. Zawsze jakoś
      uda jej się odpowiednio dobrać.

U lekarza proponuję odmówić eurespalu bo nie działa i na lekarza zwalić
      odpowiedzialność za wypisanie prawidłowej recepty. "Panie doktorze pan
      fachowiec, na pewno coś pan wymyśli... itp" CHociaż z niektórymi baranami
      trudno się dogadać.

Pozdrawiam. I życzę zdrowia.
      AGA
    • eurespal nie doczekał sie jeszcze zamiennika tzn.leku dla dzieci i dorosłych
      który hamuje stan zapalny w drogach oddechowych.Lek zaproponowany przez
      poprzedniczke jest do dostania bez recepty i mogą go brać dzieci w wieku od 7
      lat ze względu na zawarta pseudoefydrynę,natomiast nie leczy on objawów
      zapalnych a jedynie zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon sluzowych.Ja osobiście
      jako zamiennik eurespalu proponuje syrop z czosnku.
      • W związku z tym mam pytanie a nawet dwa: dlaczego na niektórych eurespal nie
        działa? Czy może działa ale nie widać smile Wg moich obserwacji nie skraca czasu
        choroby. Ale może ma wpływ na co innego np zmniejsza ryzyko rozwinięcia
        infekcji w bardziej zaawansowaną czy coś w tym stylu?

I drugia sprawa: opowiedz o tym syropie

Jeśli możesz smile

Pozdrawiam.Agnieszka
    • najbardziej przerażajace w eurespalu jest to ,że nie tyle nie pomaga, co bardzo
      uczula(gdzies na forum jest cała debata o tym -stanach
      pobudzenia,dusznościach,kołataniach serca o wysypkach nie wspominając) Jego
      zastosowanie ma chyba sens podczas pierwszych zmian osłuchowych w górnych
      drogach oddechowych,później jeśli wydzieliny jest w nich za dużo ma to efekt
      odwrotny(rozkurcza oskrzela i śluz spływa wprost do płuc).Co do czosnku to tez
      nie można zwlekać jak infekcja rozejdzie sie na dobre,juz przy
      katarze,szczególnie gęstym trzeba od razu podawać( w wyszukiwarce mozna znależć
      wiele przepisów na syropek)
      • kurcze a ja właśnie podaje małemu eurespal. Poszłam z nim do lekarza bo
        utrzymywała mu się chrypa. Zajrzał w gardło stwierdził że krtań jest lekko
        czerwona. Po powrocie od lekarza dołaczył katar. Dziś juz chrypy nie ma ale
        katar gigant. Mam nie podawać już?
    • EURESPAL nie ma zamiennika ! pytałam lekarza i w aptekach wiec to pewne
      • czosnek ma NAJOSILNIEJSZE działanie antybiotyczne ze wszytkich naturalanych
        surowców - jest 100 % bezpieczny (nie dla noworodka) zawsze leczy, tylko dzieci
        nie chcą go przyjmować, winko czosnkowe (bez alkoholu oczywiście) sok z czosnku
        rozcieńczony i sam czosnek zawsze leczą, może to dłuzej trwać ale efekt będzie
        przy systematycznym spożyciu (tak jak antybiotyk co pare godzin!)
        infekcja zwalczona w ten sposób to trening dla organizmu i przeciwciała które
        się tak wytworzą są juz na cał e życie, oczywiście jeśli dziecko jest ciężko
        chore na szkarlatyne anginę albo jakąś chorbę zakazną to i czosnek niewiele
        pomoże
      • Mi pewien mądry lekarz którego bardzo cenię powiedział że eurespal działa na
        ośrodkowy układ nerwowy i wywołuje różne dziwne skutki np. moja córka jest po
        nim jakaś taka otumaniona to znów pobudzona - poprostu "dziwna". Kazał mi o tym
        leku najlepiej zapomnieć ale dodał że niektóre dzieci zupełnie dobrze go znoszą.
        Więc starszej córce już go nie podaję choć za każdym razem lekarze mi go
        proponują w pierwszej kolejności sad
    • mi w aptece sprzedano zamiennik PNEUMOREL
    • zamiennika NIE MA, my dostaliśmy kiedyś Sinupret bo moje dziecko i tak nie
      weźmie do ust żadnego syropu, a ten ziołowy jest także w tabletkach, ale to nie
      jest odpowiednik.
      • Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi smile. Przynajmniej następnym razem u
        lekarza (mam nadzieję, że to będzie za baaardzo długi czas) będę coś nie coś
        wiedzieć na ten temat; poproszę o coś innego i nie dam się zbyć smile.
        Pozdrawiam
    • nie ma zamiennika!!! a poza tym w wielu przypadkach to nie działa, a poza tym
      często jest źle tolerowane. PO PROSTU ZDECYDOWANIE ODMAWIAJ.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.