• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Poprzeczne pęknięcia na paznokciach u dziecka Dodaj do ulubionych

• IP: *.* 04.11.02, 08:52
    Zauważyłam jakiś czas temu, że Zuzki paznokcie są jakby popekane w poprzek. :( Najpierw robi się na nich biała bruzda, a potem to pęka. Na każdym paznokciu jest takich bruzd kilka. Te pęknięcia płytki raczej nie dają żadnych dolegliwości - Zuzi to najwyraźniej nie przeszkadza, nie boli itd. Dotyczy to jak na razie tylko palców wskazujących, środkowych i kciuka. Czy ktoś wie, co to może być? Brak witamin? Jakaś choroba? Wybieram się do lekarza, ale może wcześniej czegoś się dowiem od Was...POzdrawiamgemma
    Zaawansowany formularz
  • Gość edziecko: gemma IP: *.* 31.10.02, 09:26
    Heh, miało być "poprzeczne" w tytule... Jak moderator albo któryś z adminów tu zajrzy, proszę o poprawienie. :grin:gem
    • Gość edziecko: miczka IP: *.* 31.10.02, 14:57
      Moja córa też tak ma- ale na dużych paluszkach u nóg. Nie mam pojęcia, co to takiego. W ogóle ma dość łamliwe paznokietki. Niestety nie mam namiarów na dobrego dermatologa dziecięcego w W-wie, i nie chcę ciągać jej po przypadkowych lekarzach.
      • Gość edziecko: kasiap. IP: *.* 04.11.02, 08:54
        Poprzeczne pekniecia na paznokciach u nog maja moje dzieci - wedlug lekarzy jeden z objawow alergii u dziecka. Dwa lata temu Tania miala cale paznokcie w bruzdach - bardzo sie tym martwilam, alergolog powiedzial, ze jak zacznie wychodzic z alergii, to poprawi sie tez wyglad paznokci. Fakt, alergia ustepuje, paznokcie - zdecydowanie lepsze, ale czy na pewno istnieje taka zaleznosc - nie wiem, nie spotkalam sie nigdzie z takim uzasadnieniem (a cztalam mnostwo) oprocz zdania lekarza.Kaska
      • Gość edziecko: AGAMANCEWICZ IP: *.* 04.11.02, 08:55
        Czesc Dziewczyny!Nas tez dotyczy ten problem.Angelika ma wzdluz popekane paznokcie u nog (ja na jednym duzym paluchu tez) i bardzo slabiutkie paznokietki u raczek.Co tylko na milimetr odrosna to juz pekaja a wlasciwie rozdwajaja sie.Pytalam sie lekarza (nie chce juz go nazywac "mojego" bo mnie coraz bardziej wkurza) a on na to ze to nic wielkiego a wrecz normalne!!!Dziewczyny jak bedziecie wiedziec cos konkretnego wiedziec to dajcie znac,prosze!!!Pozdrawiam.AGA>
      • Gość edziecko: goskax IP: *.* 04.11.02, 08:55
        Moje dziecie (alergiczne)tez ma popekane paznokcie wskazujacych paluszków i kciuka. Kiedys przeglądajac ksiazki Tombaka wyczytałam,że wygląd paznokcia wskazującego palca swiadczy o stanie sluzówki jelit (co u małych alergików może prawdą) i choć moja pani doktor "usmiechnęła sie " na tę informację ja dostrzegam "dziwną" zależność . Pozdrawiam
  • Gość edziecko: gemma IP: *.* 03.11.02, 14:08
    Heh, alergia nie przyszłaby mi do głowy nigdy w życiu...Mam jednak nadzieję, ze to nie jest związane z alergią, zresztą Zuzka nie wykazuje żadnych "ciągot" alergicznych. ;) Na nic nie jest uczulona, raz ją wysypało po zjedzenu białka jaja, od tego czasu białek nie je. Poza tymi pęknięciami paznokci nie ma żadnych innych dolegliwości. Z drugiej strony te bruzdy pojawiły się w ciągu mniej więcej 10 dni, w dodatku są też na paluszkach u nóg. Wydaje mi się, że gdyby powodem był np. brak wapnia, paznokcie rosłyby takie brzydkie, a nie znienacka zaczęły pękać. Chociaż może się mylę?Pójdę w przyszłym tygodniu do lekarza, napiszę, co powiedział.POzdrawiamgemma
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.