• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

czerwona wysypka na policzkach Dodaj do ulubionych

• IP: *.* 27.12.02, 23:00
    Moja 4 - miesieczna coreczka ma od 2 miesiecy czerwone policzki. Bardzo suche, łuszczące się. Lekarka nie wie co to jest. pytala czy pije duzo mleka, tyle ze ja nie pije. Nie mam pojęcia co to. Prosze o pomocAha, oliwka nie pomaga
    Edytor zaawansowany
    • Gość edziecko: agata25 IP: *.* 28.12.02, 11:07
      czesc, to prawdopodobnie skazamój syn tez ma skaze i pije wyłącznie nutramigen a buzię smarujemy cieniutko i czasami tylko Elocomempozdrawiam
      • Gość edziecko: Sushi IP: *.* 28.12.02, 21:19
        My z Perełką jesteśmy prawie od urodzenia na Nutramigenie, teraz wprowadzając nowe pokarmy sprawdzamy, czy nie zawierają białek mleka krowiego i laktozy, a problem z buźką mamy identyczny. Paulinka ma czerwone policzki, bardzo suche, takie wręcz "łuskowate". W pewnym momencie pomyślałam, że to odmrożenie, bo kiedyś babcia przed wyjściem na mróz (-13) nie posmarowała pyszczka. Ale od dawna nie ma mrozu, a my smarujemy się Nivea bez wody na dwór, a na noc Sudocremem, kiedyś oliwką, wcześniej jeszcze Nivea do twarzy i ciała - i nic nie pomaga. Czekam z niecierpliwością na wynik śledztwa. Ja z grona podejrzanych wykluczam jednak mleko (białka mleka i laktozę) :-)SUSHI
        • Gość edziecko: ddd IP: *.* 29.12.02, 19:44
          Wlasnie szukam potwierdzenia czy moje dziecko od paru dni karmione nan1 bo nie moge karmic piersia ma skaze? Ma suche i zaczerwienione policzki, na przedramieniach raczek tez i nieco na nozkach. Z tego co czytam w tych postach to chyba tak. Niestety nutramigenu ani ja ani moje dziecko nie jest w stanie choc lyka wziasc ze wzgledu na okropny smak, ale jezeli to skaza to przestawiam sie na hypoalergiczne. Czy przy skaze tylko na buzi wystepuja zmiany, czy tam gdzie opisywalam tez? Doris&8 tygodniowa Natalka
          • Gość edziecko: dzidecka IP: *.* 29.12.02, 19:48
            kaza to chyba nie tylko na buzi ale juz sama nie wiem. Julka ma tylko na buzi. Moze to AZS? A moze zbyt suche powietrze? Ale czy napewno skaza?
            • Gość edziecko: Ania28 IP: *.* 29.12.02, 21:29
              Moja córka ma 10 miesięcy i podobny problem praktycznie od urodzenia. Dwóch pediatrów i dermatolog wykluczyli skazę, chociaż kiedy pisałam o tym na forum jakiś czas temu, kilka mam potwierdziło, że ich dzieci miały podobne objawy i lekarze stwierdzili, że to skaza. Ona miała jeszcze łuszczącą się skórkę na rączkach i nóżkach (takie liszajowate place). Teraz wyleczyliśmy te liszaje kremem Cutivate. Ja też nie mam pojęcia, co to może być na tej buzi, ale raczej nasiala się przy brzydkiej, wietrznej pogodzie i latem było mniej widoczne. Może skórka jest zwyczajnie wrażliwa na zimno i wiatr? Kremy chyba tak do końca nie zabezpieczają. Czy Twoje dziecko ma taką typową wysypkę? Moja córka ma czasem wysypkę a często tylko zaczerwienione policzki z łuszczącym się, jakby popękanym naskórkiem. Ania
              • Gość edziecko: dzidecka IP: *.* 29.12.02, 21:33
                Moja mała ma tylko na policzkach czerwone łuszczące się place. czasem mocniejsze czasem ledwo widoczne.
                • Gość edziecko: ddd IP: *.* 30.12.02, 00:07
                  Moje dziecko tez mialo uczulenie na buzce, w dzien wydawalo mi sie bladsze a wieczorem no i jak plakala silniejesze, ale to bylo uczulenie na podjadanie czekoladek :-) Byla cala czerwona plus wysypka, od lekarza dostalysmy wlasnie cutivare plus cutibaza, zeszlo bardzo szybko. Cutivare to silna masc na zasadzie sterydow wiec uzywalam jej co 2 dni a cubaze uzywam do dzis. Dziwie sie ze lekarz nie potrafi znalesc przyczyny. Ja chyba ze swoja i tak pojde do lekarza, niech zobaczy ta skore i powie mi czy to nan1 mam podawac skoro zdecydowalam sie teraz po szpitalu i calkowitej diecie mala dokarmiac no i czy ta sucha skora to napewno skaza bialkowa. Jeju zawsze cos z tymi dzieciaczkami... p.s co to AZS? (doris)
    • Gość edziecko: E.T. IP: *.* 30.12.02, 05:07
      A moze to po prostu gorsza odmiana ciemieniuchy? U nas jak wychodzi na glowce to od razu i na twarzy. Albo egzema? Pasowaloby wg opisu objawow.
      • Gość edziecko: urszk IP: *.* 30.12.02, 10:33
        U mojej Julii policzki są ok, ale w piątek dostała okrutnej pokrzywki na całym ciele (podobno w wieku około pół roczku wysypka pojawia się na całym ciele), sięgnęłam po kolekcję numerów "Dziecka" i przestraszyłam się. Pokrzywka pojawia się przy bardzo gwałtownej reakcji organizmu na alergen, nie ustępuje i wymaga leczenia środkami przeciwhistaminowymi. Boję się, że alergolog każe odstawić od piersi Julunię, dlatego zwlekam z telefonem do niej. Jest mi tym bardziej smutno, że mieliśmy rozszerzać dietę Julci...ZdrówkaUlka
    • Gość edziecko: Elik IP: *.* 30.12.02, 10:55
      AZT to atopowe zapalenie skóry występujące przy alergii skórnej. Skórę dziecka alergicznego określa się często jako atpową. Jest podatniejsza na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Skora do podrażnień/wrażliwsza. Trzeba ją często nawilżać/natłuszczaćodpowiednimi preparatami ( kremy/maści). Nie przegrzwać dziecka( zaczerwienienie i swędzenie pod wpływem gorąca). Poszukajcie na forum Zaczerwienione policzki mogą oznaczać alergię na białko krowie choć nie muszą. może być to również alergia na inny pokarm np. kako(czekolada), cytrusy, miód, inny rodzaj białka. Tak może też objawiać się alergia wziewna - choć rzadziej. Jeśli szkorstka skóra występuje jedynie na policzkach to są duże szanse, że dziecko szybko z tego wyrośnie, pod warunkiem, że będziemy ostrożne z jedzonkiem - to znaczy znajdziemy alergen/ny i będziemy go/ich unikać.Innaczj mówiąc często konieczna jestdieta moje panie. Zwykle przy podejrzeniu alergii odstawiamy najpierw nabiał. Czyli wszystko co ma coś wspólnego z krową do widzenia, masło, mleko, śmietana, kefir , jogurt, drożdzówki -mają mleko, generalnie czytamy etykiety i nie jemy także produktów zawierających serwatkę. Tak dieta powinna potrwać przynajmniej 2-3 tygodnie aby zaobserwować poprawę - najczęściej następuje szybciej.Ja jednak polecam najpierw przyjrzeć się poduszkom( wywalić pierze), kocykom i proszek do prania. Następnym bardzo uczulającym białkiem jest białko kurze, często i mięso uczula. Ponadto czekolada, miód, cytrusy, truskawki, seler.Mleko NAN nie jest przeznaczone dla dzieci z alergią tylko dla tych zagrożonych alergią(chociaż to hypoalergiczne jest jak dla mnie nieco naciągane)Jeśli nie będziecie jeść nabiału pamiętajcie o kaszach (i warzywach- polecam cenne brokuły i buraki. Nasiona słonecznika i dyni. Moja córka ma alergię pokarmową i żyjemy z tym prawie trzy lata.Jest uczulona na mleko, jajko, kakao,miód, cytrusy, truskawki, brzoskwinie, winogrona, pleśnie, kurz domowy, pierze kurze i gęsie. Na szczęście nieco jaj przepiórczych może i toleruje soję.Karmię ją nadal piersią- taka jest uparta ;)W każdym razie chcę jedynie powiedzieć, że da się doskonale i zdrowo funkcjonować bez mleka, oczywiście dbając o prawidłowe odżywianie,co u mnie wiązało się ze zmianą nawyków żywieniowych. Oczywiście nie życzę nikomu dziecka laergicznego, ale zachęcam do przyjrzenia się rodzinie czy ktoś z rodziców ma alergię, dziadek, wujek itd.Ps. Pozdrawiam i sorki za przydługi post.Elik
    • Gość edziecko: iberia IP: *.* 30.12.02, 15:13
      czesc,moj Kubeczek nawet teraz majac juz 13 miesiecy ma czasmi takie policzki.pierwszy raz pojawilo sie to u niego wlasnie oklo 2 miesiaca.nasz pan doktor od razu polecil smarowac mascia Hydrocortison< na recepte> przez 3 dni po 2 razy i zniknelo bez sladu.dodam,ze teraz ma suche policzki kiedy jest mroz na dworze.ale masc pomaga i nie musze jeje stosowac juz az 3 dni ,wystarczy jedno czy dwa smarowania.pozdrawiamiza
    • Gość edziecko: majap IP: *.* 31.12.02, 12:49
      U mojego miesiacznego malca wyrokiem było po prostu uczulenie na cos co zjadlam. Dostalismy masc, ktora steraszliwie wysuszyla skorke małego.ale pomogło. Dzis juz m=nie ma śladu po wysypce, a skórka jest aksamitna!Pozdrawiam
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.