Jak skutecznie pozb...

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • IP: *.*

Cześć. Wczoraj byłąm u pediatry i stwierdziła, że na podstawie objawów - moja córcia ma owsiki. Ponieważ nigdy nie miałam z tym do czynienia, mam parę pytań: - Przepisano nam wszystkim lekarstwo. Wczoraj zażył go mój mąż i córeczka, ja wolę na wszelki wypadek poczekać jakiś tydzień, aż dostanę okres (lek ma działanie teratogenne i embriotoksyczne, więc muszę być pewna). Czy w takiej sytuacji cała akcja nie pójdzie na marne? Czy raczej powinniśmy to zażyć wszyscy w tym samym czasie? - Czy wystarczy, że raz zmieniłam pościel i piżamkę? Czy trzeba to robić codziennie? Jakie jeszcze zabiegi higieniczne są konieczne, aby usunąć wszystkie możliwe źródła zarażenia? - Czy takie zabiegi trzeba powtarzać? Będę wdzięczna za odpowiedzi. Pozdrawiam AA

Gość edziecko: Sylwka 08.01.03, 12:39 Odpowiedz
    Jestem ciekawa na podstawie jakich objawów lekarz stwierdził owsiki u dziecka. Czy robijaś jakieś badania? Dobrze ,że przeleczona została cała rodzina. Miałam doświadczenie z pasożytami u dzieci (glista ludzka), w tej chwili naszczęście jest w porządku. To co zaleciła pediatra to Higiena codziennie zmieniać piżamkę, bieliznę dziecka, ręczniki, pościel. Prasować nawet materace i tak przez okres tygodnia. Lekarstwo na pasożyty dla całej rodziny. Ogrom pracy ale na tym to polega aby nie doszło powtórnie do zakażenia. Chociaż jest to nie do uniknięcia. Poprzez zabawę w piasku, przedszkole,dochodzi do zakażenia, dzieci lubią wkładać palce, zabawki do buzi. Zdrowia dla dzieciątka Sylwia.

Gość edziecko: AgnieszkaP. 08.01.03, 12:59 Odpowiedz
    Adzia Raczej powinniscie zazyc w jednym czasie, ale nie masz wyjscia, Ty nie mozesz ( jezeli jest prawdopodobienstwo ze jestes w ciazy :) ) Tak wiec ryzyk fizyk ... A czy trzeba powtorzyc kuracje po 2 tygodniach ? Bo moj podrecznik mowi ze kupe lekow na owsiki powtarza sie po 2 tygodniach zeby zapobiec ponownemu zakazeniu. Co do mycia/prania itp. to zacytuje : " To prevent reinfection, certain cleaning practices, such as washing all clothes and bed linen in hot water and vacuuming the house, may be recommended. However, there is a little documentation of their effectiveness, since pinworms survive on so many surfaces. " Tak wiec, mozna wyprac ubrania, bielizne poscielowa, odkurzyc, nie zaszkodzi, ale tak naprawde efektywnosc tych wszystkich zabiegow nie jest tak do konca udowodniona :) Dodatkowo powinno sie oczywiscie pamietac o myciu rak po korzystaniu z ubikacji i przed jedzeniem, dziecko powinno miec krotko obciete paznokcie, dobrze tez na noc ubierac w jednoczesciowa pizamke typu spiochy zeby zapobiec drapaniu. Zycze powodzenia w walce z tym dranstwem, Agnieszka :hello:
  • 14.04.03, 16:53 Odpowiedz
    Po jakich objawach zostały rozpoznane owsiki? Jestem ciekawa, bo podejrzewam
    też te pasożyty u mojego 2-letniego syna.
  • 15.04.03, 08:59 Odpowiedz
    hej! czy mogłabyś napisać, na podstawie jakich badań stwierdzono u Twojej
    dzidzi glistę? U mojej panny wypisywali ( tylko w jednym laboratorium) to samo
    przez kilka miesięcy, leczyłam ją i siebie i nic. W kółko to samo. Aż wkońcu
    zrobiłam test GSA no i wyszło, że to lamblie. Jesli to nie kłopot, to napisz
    coś o tej gliście, jakie dziecko miało opbjawy, czy zostało wyleczone.
    Wielkie dzięki.
    Patrycja
  • 21.04.03, 20:43 Odpowiedz
    Dziewczyny, owsiki bardzo łatwo zauważyć, przede wszystkim w kale, po prostu w
    kale są małe, jakieś 4-5 mm "niteczki". Poza tym wieczorkiem przed umyciem
    wystarczy zajrzeć w pupę, nie zawsze, ale często są zauważalne.( sorki, ale tak
    po prostu jest)
    Rzeczywiście po dwóch tyg. powinno się znów powtórzyć leki. Poza tym, ale o tym
    już inne dziewczyny pisały, piżamkę raczej codziennie przez tydzieć trzeba
    prać, bieliznę najlepiej po praniu prasować, ręczniki codziennie zmieniać,
    prześcieradła.MYs ręce po każdym pobycie w łazience i w ogóle jak najczęściej.

Strasznie wredne są te owsiki, tzn. meczące, pupa swędzi jak nic !

--
    Katarzyna mama Franka

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.