Dodaj do ulubionych

Re: Słuch

IP: *.* 12.02.03, 23:22
Witaj WeronikaMoja starsza corcia miała równiez powazne kłopoty ze słuchem. Był nawet taki czas ze dziecko prawie nic nie słyszło. Ile ułaziłam sie z nia po laryngologach ludzkie słowo nie wypowie. Nie wiem czy Twoja coreczka ma słaby słuch od urodzenia czy tez moze pogarsza sie jej od jakiegos czasu. A to wazne. Mojej Kingusi słuch zaczał pogarszac sie gdy skonczyła dwa latka. Tez miała plyn w uszkach i coraz gorsze wyniki. Brała mnostwo roznych lekow, ktore jednak niewiele pomagały, bo winowajca okazazał sie...trzeci migdał. Nie wiem czy twoja mała była badana pod kątem trzeciego migdała, jesli nie to warto takie badanie wykonac. Dodam jeszcze tylko, ze nasz laryngolog bardzo długo nie chciał Kindze zbadac 3 migdałka twierdzac, ze to ja zestresuje i bedzie bolało, a zreszta nawet gdyby okazało sie ze jest przerosniety to i tak jest za mała zeby go usunac. Ja sie jednak uparłam. Tak długo szukałam innego lekarza az znalazłam. I dobrze, bo dzis, po usunieciu migdała, Kinga słyszy dobrze. A gdyby tak... Nawet nie chce myslec co mogłoby sie stac.Pozdrawiam goraco Ciebie i Malutka i zycze zdrowka przez duze Z Wiola
Obserwuj wątek
    • Gość edziecko: Weronisia Re: Słuch IP: *.* 13.02.03, 13:21
      Violu... Oliwia ma teraz 4 latka, a ja dopiero gdzieś miesiąc temu zaczęłam się martwić jej słuchem. Wcześniej ignorowałam jej ciągłe pytania: "Co?" "Co mówisz?"Ale od ponad miesiąca ona mnie nie słyszy gdy np. jest odwrócona ode mnie tyłem, albo jest w innym pokoju, to mogę się drzeć, a ona i tak mnie nie słyszy...Laryngolog sprawdzał czy to winnny jest 3 migdałek albo jakiś polip, ale stwierdził, że wszystko jest OK.Stwierdził, że to od częstych zapaleń ucha.Nie wiem ile procentowo wyszedł wynik pomiaru słuchu, bo gapa się nie zapytałam...Jednak Oliwia dobrze, wyraźnie mówi, więc domyślam się, że nie jest aż tak tragicznie... w końcu cos słyszy...
      • Gość edziecko: wiolontela Re: Słuch IP: *.* 13.02.03, 18:09
        Hej, witaj znów...Z moja Kinga było podobnie. Mówila wyraźnie ale nie słyszała jak sie do niej mowilo gdy byla odwrocona tylem o iinym pomieszczeniu nie wspominajac. Pierwszy laryngolog u ktorego bylysmy nie chciał jej badac 3 migdała, drugi stwierdzil, ze co prawda jest powiekszony ale nie moze dawac takich objawow, winny jest płyn w uszach ktory zgromadził sie po czestych zapaleniach, trzeci z lekarzy mowil, ze migdałek jest ciut wiekszy niz normalnie ale taka widac uroda mojej corki, bo "od tego na pewno nie moze być az taki ubytek słuchu". Dopiero w Krakowie dobrze zdiagnozowali moje dziecko i chwała im za to.Ale ty sama wiesz najlepiej jaka jest sytuacja u Twojej coreczki. Moze jednak warto byłoby odwiedzic jeszcze jednego lekarza, bo skądinąd wiem, ze takie objawy jak czeste zapalenia uszu i zwiazany z tym niedosłuch w ogromnej wiekszosci przypadkow sa zwiazane z przerostem 3 migdała.Ale ja nie lekarz i Twojej malej nie widziałamsmile ;)Zycze zdrowka malenkiej i trafnej diagnozy.Wiola
        • Gość edziecko: Weronisia Re: Słuch IP: *.* 14.02.03, 15:48
          tak się składa, że dzisiaj Oliwia znowu ma zapalenie ucha tym razem lewego i boje się, że w tym też pogorszy się jej słuch.Za dwa tygodnie idę na kontrolę to się okaże co i jak...A co do tego migdałak, to laryngolog ja badała i było OK. więc myślę, że moge jej zaufać.Ale spytam jeszcze raz za dwa tygodnie...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka