operacja zeza u dzieci Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Moja 3,5letnia córeczka ma zeza,od pół roku nosi okulary ale niestety nie ma
    poprawy.Lekarz prowadzący proponuje operację,podobno im wcześniej tym
    lepiej.Trochę się boję tego zabiegu i chyba na razie nie zdecydujemy się.Czy
    ktoś z was miał podobny problem?
    • My mamy ten sam problem z oczkiem tyle tylko że okulary kazała nam pani dr
      zdjać ale za to dużo ćwiczyć.Poprawa jest ogromna bo małej oczko ucieka tylko
      wtedy gdy jest bardzo zmęczona.Byłyśmy z tym problemem u jednego lekarza to też
      powiedziała że konieczna operacja,skonsultowałam to z drugim(specjalista od
      zeza u dzieci zajmuje się tylko zezem) i stwierdził że najpierw trzeba
      spróbować poprzez ćwiczenia a operacja w ostateczności że na to jest czas chyba
      do 5 lub 6 lat dziecka.Bardzo się cieszę że zmieniłam lekarza bo mała
      znakomicie sobie radzi z ćwiczeniami i być może obejdzie się bez operacji.Także
      z własnych doświadczeń radzę skonsultować to z innym okulistą.Moja mała ma 3
      lata i 2 miesiące.
      • Mojemu dziecku (6 lat) uciekało oczko delikatnie na zewnątrz i to tylko czasami. Okuliści w Katowicach na ul. Ceglanej mówili żeby operować. Po operacji w tymże szpitalu miała ogromnego zeza do środka i do góry, oko cały czas goniło. Na moje zarzuty, że ma dużo gorzej niż wcześniej, tłumaczyli się, że pewno ma takie wyjątkowe mięśnie. ODRADZAM SZPITAL W KATOWICACH NA UL. CEGLANEJ. Udałam się z nowym zezem na konsultacje do dr Ewy Wójcik w Krakowie. Umówiła szybki termin operacji i naprawiła to co zepsuli. Moje dziecko ma teraz normalne oczy. Polecam dr wójcik, warto sobie zrobić wycieczkę do Krakowa a operację wykonała na NFZ w nowym szpitalu okulistycznym MAVIT na ul. Szopienickiej 65 w Katowicach.
      • Witaj, czy można prosić o kontakt do tego lekarza. Nasza mala ma 3 lata 2 miesiące, zezuje jej jedno oczko, zmienialiśmy już lekarza, teraz leczymy ją w salonie widzimisię. lekarz zalecił okulary i zaklejanie oczka, poprawy nie widać. zastanawiamy się nad zabiegiem. Proszę o kontakt do lekarzy godnych polecenia oraz o kliniki gdzie najlepiej robią takie zabiegi nie koniecznie z nfz. b. dziekuje
    • Moja córka obecnie 6 lat jest po 2 operacjach korekcji zeza.
      Sam zabieg wcale nie jest straszny ,tez bardzo sie obawialismy ale jak trafilismy juz do szpitala widzielismy ile dzieci tam jest i z jak dużym zezem a do tego na prawdę super lekarze.
      Moją córkę leczyła dr sildattke z gdańska a na ostatniej kontroli byliśmy u dr kreft.
      Dr sildattke ouczciwie polecam,zabieg w szpitalu na nfz w narkozie wcale nie był straszny a dziecko w sumie to zaraz po zabiegu już lepiej patrzyło.
      Samo oko po zabiegu też nie wyglada wcale jakos strasznie.
      Z nami leżał chłopiec 1,5 roku który miał zez zbieżny widoczny bardzo,jak spotkalismy sie w tydzien po zabiegu na kontroli dziecko patrzyło prosto i po zezie ani śladu.
      Udzielę wszelkich informacji jesli ktoś zainteresowany.
      --
      Wybierz telefon dla siebie
      • Witam serdecznie
        wczoraj nasza 6 letnia córka miała operację zeza ale mam pytanie o następny dzień u Państwa? Nasza w nocy jako tako spała (dwa razy podawałam jej Ibuma) ale teraz jak już nie śpi - jest 9 rano, to cały czas płacze i mówi że strasznie ją to szczypie. Wcale nie otwiera tego oka.
        proszę o info jak to wyglądało u Państwa?
        • witam,
          moj syn w wieku 7 lat mial operacje zeza rozbieznego u dr. Kaczmarek w Krakowie. instytut zeza prowadzony przez te Pania Doktor bardszo polecam!!! wizyty prywatnie ale na zabieg NFZ.
          Oko przez 10 dni bylo czerwone i mniejsze ale z kazdym dniem zakrapialismy i nie zaklejalismy, goilo sie nzakomicie. Dzis nie ma sladu po zabiegu-trzeba sluchac sie lekarza, mala zajmowac czym sie da zeby nie myslala o zabiegu i oczku.Powodzenia, bedzie dobrze!!!na pewno bylo warto i nie ma reguly ze do 6 lat....l;udzie dorosli nawet maja robione zabiegi
    • My polecamy dr Krystynę Jochan, specjalizuje się właśnie w zezach dziecięcych, przyjmuje w Zabrzu, a operauje np w Klinice 2000 w Katowicach. Nasz mały jest pod jej kontrola odkąd miał roczek.
      --
      eRodzinka.pl - Zdrowy Rozwój Dziecka

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.