Wyrostek robaczkowy-pilne Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam.
    Moja 4,5-letnia córeczka od miesiąca narzeka na silne bóle brzuszka w okolicy
    pępka,które powtarzają się po kilkanaście razy dziennie.
    W tym okresie raz zwymiotowała i miała problemy z wypróżnianiem.
    Poszłyśmy do lekarza,który odrazu przepisał nam antybiotyk na bakterie w
    żołądku.
    Po tygodniu dziecko dostało biegunki.
    Kolejna wizyta w gabinecie lekarskim-"węgiel" i skierowanie na badanie moczu
    a także kału.
    Wegiel dałam jej prawie tydzień temu(4 tabletki,choć lekarka sugerowała 6),od
    tamtej pory mała ma znowu problemy z wypróżnianiem.
    Wyniki moczu juz odebrałam i są dobre.Zastanawiam się jednak czy to
    przypadkiem nie wyrostek robaczkowy.Nadmienię,że mała straciła apetyt.
    Zwracam się z prośbą do Mam ,których dzieci miały zapalenie wyrostka
    robaczkowego o kilka słów na temat przebiegu"tej choroby".
    Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

--
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=12961131&a=12961131
    • U nas było tak:
      na początku - nudności i podwyższona temperatura.
      potem 5-6 dni coś jak grypa żołądkowa - gorączka ponad 38, biegunka, wymioty,
      na koniec biegunka z krwią.
      ostatni dzień - gorączka 39,6, ból brzucha (dopiero tego dnia się pojawił)
      uniemożliwiający poruszanie - syn leżał na boku i odmawiał wstawania czy zmiany
      pozycji. szpital, USG które nie dało jasnej diagnozy, o operacji zdecydowało
      badanie krwi - bardzo wysokie leukocyty.
      Ogólnie rzecz biorąc - bardzo burzliwa choroba, z gorączką, fatalnym
      samopoczuciem, i bardzo silnym bólem brzucha.
      --
      - Jestem dzikie źwiezię!
      - Dzikie zwierzę? Jakim zwierzęciem jesteś córeczko?
      - Wielkim dzikim klólićkiem!
    • Moje dzieci tego nie miały, ale ja miałam. Zaczęło się bólu brzucha i wymiotów. Pomyliłam to z zatruciem. Na drugi dzień pojawiła się gorączka powyżej 38. Lekarz stwierdził, że brzuch powinien boleć przy odrywaniu ręki. Badanie krwi potwierdziło diagnozę.
      • Mój synek przechodził zapalenie wyrostka w wieku 4 lat.Zaczęło się na wiele
        miesięcy przed właściwym atakiem. Prawie codziennie rano albo około południa
        bolał go brzuch w okolicy pępka. Przechodził tak nagle jak się pojawiał.
        Badania: mocz, morfologia, lamblie, pasożyty, usg jamy brzusznej wszystko było
        w porządku. Bóle ustały w lutym, a 6 marca od rana pojawił się silniejszy ból,
        który nie przechodził. Synek nie miał apetytu. Pojechaliśmy do szpitala. Pan
        chirurg (cha, cha,cha) stwierdził, że to niestrawność.Po powrocie do domu syn
        zwymiotował, ból nie ustępował, więc ponownie pojechaliśmy do szpitala. Inny
        Pan Chirurg bez badań znowu stwierdził, że to niestrawność i odesłał. Wracając
        synkowi ból przemieścił się w okolicy pachwiny, nie mógł się wyprostować.
        Zajechaliśmy do innego szpitala gdzie zrobiono tylko morfologię i już było
        wiadomo, że trzeba operować. Po ok. trzech godzinach było po wszystkim: OSTRE
        ZAPALENIE WYROSTKA. Bądź czujna, obserwuj i jeśli będzie ciebie coś niepokoiło
        nie daj się zbyć lekarzom.
        Pozdrawiam
        • Bardzo dziękuję za odpowiedzi☺.
          Postanowiliśmy pojechać na pogotowie,ponieważ bóle były dziś bardzo dokuczliwe
          i częste.Tam lekarz zbadał córeczkę i wysłał nas do szpitala w którym
          spędziliśmy około 5 godzin(właśnie wróciliśmy).
          Małą badała pediatra i chirurg,zrobiono jej także badanie USG z którego wynika
          iż ma ona powiększone węzły chłonne w brzuszku.Ponad to mamy się zgłosić do
          poradni gastroentesologicznej(o ile dobrze przeczytałam☺wink
          Mam nadzieję,że lekarze się nie pomylili tak jak w Twoim przypadku ale będę
          nadal bacznie obserwowała(tak na wszelki wypadek).
          Pozdrawiam serdecznie i zyczę duzo zrówka ☺
          --
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=12961131&a=12961131

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.