• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

wytarte wloski =brak wit.D3????????????????? Dodaj do ulubionych

• 11.04.07, 23:36
    Dzis dowieiedzialam sie od kolezanki ze jak wycieraja sie wloski z tylu glowy
    to jest brak wit.D3.Powiedziaa jej znajoma ktora jest pielegniarka.Bardzo sie
    zdziwilam ale moze o czyms nie wiem:/czy ktos slyszal???????
    Edytor zaawansowany
    • 11.04.07, 23:45
      Włosy płodowe zawsze się wycierają i takie wycieranie uzależnione jest od ilości
      włosów z jakimi dziecko się urodziło. Moja trójka rodziła się z gęstymi włosami
      i przez to kilka miesięcy wycierały im się czarne włosy płodowe, a w to miejsce
      wyrastały zwyczajne włosy. Przez kilka miesięcy trzeba im było wycinać
      sfilcowane i skulone kłębki włosów.
      --
      Partner Leń i Egoista
    • 12.04.07, 07:20
      Nie martw się.. moja ma codziennie witaminę d3 i też starły jej się włoski..

Dziwne że to powiedziała akurat pielęgniarka.
    • 12.04.07, 07:37
      naprawde, ale ludzie potrafia wymyslic głupoty smile
      wit D nie ma zadnego wpływu na wycieranie sie włosów u dziecka.
      włosy wycieraja sie mechanicznie, od tarcia.
      pozdrawiam
      Ewelina
      --
      nasz staż
      Izabela ma ...
    • 12.04.07, 09:58
      Pierwszy raz słyszę coś takiegosmile))) Moja mała codziennie przyjmuje wit D3 i ma łysy placek z tyłu głowy i już zaczynają odrastać włoski.
      --
      fotoforum.gazeta.pl/5,6,6170,mama_amelii.html
    • 12.04.07, 10:17
      no ja też się zdziwiłam. pierwsze słyszę.
      mój synek niemal od urodzenia codzienie dostaje dawkę witaminy d3. od jakiegoś
      czasu też ma ten wytarty śmieszny placek z tyłu główki. ostatnio, pdczas wizyty
      u pediatry, lekarz na widok łysego placka powiedziała z uśmiechem: "ooo, już nam
      się pięknie łepek wytarł z tyłu jak należy.", więc to chyba naturalna sytuacja i
      wszystko ok wink
      --
      jacuś, moja perełka..
    • 12.04.07, 10:24
      Jak widać pielęgniarki tez mogą opowiadać głupoty...
    • 12.04.07, 10:49
    • 12.04.07, 12:21
      • 12.04.07, 15:11
        szkole medyczna ,jesli tam ucza takich glupot to bron nas Panie Boze od polskiej
        sluzby zdrowia...crying
        • 12.04.07, 16:14
          a ja myslalam ze jak jest brak witaminy D3 to dziecku sie poci tyl glowki i nie
          tylko i prowadzi do krzywicy
          --
          fotoforum.gazeta.pl/5,2,mejka1987.html
    • 12.04.07, 16:36
      Nie jestem lekarzem, ale o czymś takim nie słyszałam. Mój synek jak był malutki
      też miał wytarte włoski z tyłu głowy.Wszystko wróciło do normy, gdy podrósł i
      zaczął sypiać na boku.
    • 12.04.07, 17:03
      no proszę cię ...
      jak widać nie każda pielęgniarka to autorytet.
      pozdrawiam.
    • 13.04.07, 00:18
      To jakaś kompletna bzdura moje dziecko dostaje wystarczająco wit D3 i tak włoski
      sie wytarły to normalne puzniej odrosna i bedzie dobrze.
    • 13.04.07, 04:04
      A jednak nie do końca jest to bzdura. Mój synek od początku miał zdiagnozowany
      niedobór wit. D3, dostawał więc 3 krople zamiast jednej przez jakiś czas. Do
      objawów niedoboru wit. D3 należy m.in. pocenie się główki, ale z przodu, na
      czole, zwłaszcza podczas jedzenia, efekt "rozlanego" brzuszka, jak u żaby, no i
      wytarcie włosów z tyłu głowy wskutek intensywnego kręcenia główką przed
      zaśnięciem na boki. Wtedy włoski wycierają się dużo bardziej niż od zwykłego
      spania na wznak. Ale sam brak włosów z tyłu główki nie jest naturalnie dowodem
      na to, że wit. D3 brakuje,to musi stwierdzić tylko doświadczony pediatra.
    • 15.04.07, 22:13
      podejrzewam, że koleżanka "dodała sobie położną" dla zwiększenia wrażenia.
      --
      pozdrawiam, asia
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.