• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Badania na wizytę do poradni metabolicznej Dodaj do ulubionych

• 15.04.07, 17:00
    Dziewczyny jakie trzeba zrobic badanie=a przed wizyta do lekarza specjalisty
    gospodarki wapniowo-fosforanowej?
    Zaawansowany formularz
    • 15.04.07, 18:08
      podbijam
      • 15.04.07, 18:23
        Przedewszystkim krew z zyly i na jonogram,popros pediatre aby ci wystawil takie
        skierowanie,ja chodze z 4 miesiecznym synkiem,byc moze tez mocz,ale to juz robia
        nam w szpitalu,a co jest twojej dzidzi?Bo moj ma nadmiar
        fosforu,wapnia,fosfatazy i potasu,i skostniale krwiaczki na glowce
        • 15.04.07, 18:38
          Jeszcze nie wiem co jej jest neurolog nam kazal isc...
          • 15.04.07, 18:40
            to nie wystawil ci od razu skierowania na badania?
    • 15.04.07, 18:27
      TSH, T4, lipidogram, morfologia krwi, ogólne moczu.
      Takie robiłam córce.
    • 16.04.07, 09:37
      witam
      należy zrobić badanie z moczu: wapń i kreatynina oraz z krwi:
      fosfataza alkaliczna, wapń i fosfor.
      my trafiliśmy do p. doktor z czd, ponieważ mojemu synkowi ciemiączko
      prawie całkiem zarosło w 3 mies. badaliśmy także z krwi poziom wit D
      • 16.04.07, 09:59
        I jakie były wyniki badań? Mojej córce zarosło w 5 mies. i dopiero wybieram się
        do poradni. Lekarz robiący usg przezciemiączkowe powiedział, że często dzieciom
        zarasta w tym wieku i jest to dosyć szybko, ale niektóre już tak mają.
        Zastanawiam się czy w ogóle ją tam ciągnąć...
        • 16.04.07, 10:58
          wyniki w normie, po 2,5 mies. mamy mieć kontrolę
          (czyli już niedługo, pod koniec kwietnia)ale badanie
          tylko z moczu. całe szczęście, bo pobieranie krwi u 3 mies. dziecka
          to jak dla mnie za duże przeżycie.
          regularnie musimy mierzyć obwód główki, sprawdzać czy przyrasta
          systematycznie. podaję wit d tylko 2 razy w tyg.
          samo zarośnięte ciemiączko to nie problem, ważne
          by nie zarastały szwy czaszkowe, bo wtedy główka się nie powiększa
          i nie ma miejsca na rozrastający się mózg.
          ja dla spokoju zrobiłabym badania. na wizytę w czd czeka się baaardzo długo,
          my byliśmy prywatnie u p. doktor ale badania robiliśmy w centrum
          (tak chciała lekarka)
    • 16.04.07, 11:15
      Według moich informacje na wizytę idzie się z próbka moczu, a badania to zleca
      właśnie lekarz z poradni metabolicznej i od razu tam sie te badania wykonuje.
      Dlatego dziecko musi być 2-3 godziny po jedzeniu.
      --
      ... łubu dubu łubu dubu niech nam żyje prezes naszego klubu!

Mój smok
      • 16.04.07, 13:55
        Powiedz mi proszę kiedy pobiera się mocz od dziecka (czy jak u dorosłych na
        czczo) i jaką to zrobić techniką (dziewczynka) To moje piersze dziecko i jestem
        trochę zielona.

• 16.04.07, 13:55
        Bruneczka, w jakiej poradni byłaś? I u jakiej pani dr?
        • 16.04.07, 15:48
          u p. doktor Rowińskiej, w poradni Vivamed przy
          ul. Trockiej 10 tel. 679 28 83.
          ta pani jest bardzo polecanym lekarzem z czd.
          Mocz ,,łapie się" tak jak wyżej napisała koleżanka,
          z tym że p. doktor życzy sobie, by dziecko na ostatni
          posiłek dostało tylko wodę i po 2 godz nakleić woreczek,
          dać znów wody gdyby maluch się domagał i po nasiusianiu
          można woreczek odkleić. nie trzeba robić tzw. zbiórki dobowej moczu,
          wystarczy jedno siusianie.
          krew można pobierac najwcześniej po 2-3 godz. od ostatniego
          posiłku
          pozdrawiam
    • 16.04.07, 14:51
      Lawik, kupujesz w aptece woreczki do zbierania moczu u niemowląt, to grosze
      kosztuje coś około 0,70 - 0,90 zł. Postępujesz według instrukcji tzn, ściągasz
      plasterek i przylepiasz woreczek dziecku tak, żeby oblepił naokoło cewkę
      moczową, wiadomo, u chłopca łatwiej ale i z dziewczynką sobie poradzisz. Ja taki
      woreczek przylepiam w środku nocy, żeby do rana zebrało się trochę, kiedyś, jak
      synek był noworodkiem to nawet wieczorem i na całą noc, ale teraz już za dużo
      siusia smile))). Rano odklejasz woreczek od skóry dziecka, zlepiasz oba brzegi i
      wkładasz do specjalnego pojemniczka na mocz, który tez kupisz w aptece (około 1,
      20 zł)I cała filozofia smile)) Pozdrawiam.
      --

Mój smok
      • 16.04.07, 16:16
        Dzięki dziewczyny za tak obszerny opis.
        Trochę się uspokoiłam, bo ja też za kilka dni wybieram się z córką do dr
        Rowińskiej. Już raz jedna z dziewczyn polecała ją na forum i stąd mam namiary,
        Myslicie, że powinnam iść z próbką moczu (wizyta póżnym popołudniem) czy lepiej
        poczekać na to co powie dr.
        Serdecznie dziękuję i pozdrawiam
        • 16.04.07, 19:24
          myślę, że z próbką moczu nie ma sensu iść.
          postaram się wysłać ci wiadomość na maila z nr tel bezp do dr. rowińskiej,
          zapytasz się czy nie lepiej zrobić badania przed wizytą.
          bez wyników zaduzo się nie dowiesz,
          szkoda pieniędzy za wizytę. a z jakim problemem udajesz się do niej?
          • 16.04.07, 20:02
            Dostałam skierowanie od pediatry, bo córce za szybko zarasta ciemiączko. W tej
            chwili ma 5,5 mies. i śladowe ciemiączko. Główka rośnie prawidłowo,ale mamy
            sprawdzić jak gospodarka wapniowo-fosforowa. Mała miała też 2 razy robione usg
            przezciemiączkowe i wypatrzono malutką cystę, która się wchłania.
            Bardzo dziękuję za bezp. tel do dr
            Pozdrawiam
            • 16.04.07, 20:34
              a Ja Wam napisze taksmile
              mojej córce równiz zarosło szybko ciemiączko, byłysmy u p. rowinskiej i...
              Ja juz tam nie mam zamiaru jechac, równiez wyszło że ma ciut za duzy poziom
              wapnia i fosforanów, po 3 tyg poziom sie wyrównał bo robiłam badania i
              konsultowałam sie z rowinską telefonicznie, w tym samym czasie dziecko mojej
              przyjaciółki równiez miało problem z foforanami....Pani dr poleciła nam jakie
              najlepsze!!!!zupełnie inne mleka mnie nan jako że zaawiera najmniejsza ilosc
              wit d3 mojej kolezance bebilon peptismiledało nam to do myslenia, dodam że wyniki
              badan naszych dzieci były niemal identyczne jak tez zalecenia pani dr
              po jakims czasie byłam znowu na wizycie i cóż sie okazało ?smileże dziecko ma
              wszystko w normie (inf przez tel) po 2 m-cach zadzwoniłam z jakims drobiazgiem
              do rowinskiej i sie okazało że moje dziecko za mało ma magnezu, wiec zapytałam
              czemu teraz sie o tym dowiaduje, w odpowiedzi usłyszałam ze list do nas "idzie"
              mąz pojechał po ten list (kopie) i tam nic nie było o magnezie....smile
              wiec zadzwoniłam i ta info była w komputzerze tylko pani dr, po czym na wizycie
              domowej był u nas pediatra (bardzo dobry)
              i powiedział ze na jakichs sympozjach chcieli zlikwidowac w ogóle cos takiego
              jak poradnia metaboliczna w czd poniewaz ich laboratorium jest kompletnie nie
              przygotowane na wykonanie precyzyjnych badan na wapn fosfory magnezy i inne
              pierwiastki, że ta są u tak małych dzieci bardzo dokładne i skomplikowane
              badania, że czd nie ma takich mozliwosci, zapytał co moja córka miała nie tak i
              powiedział ze kolejnym pierwiastkiem z którym zapewne bedzie problem to bedzie
              zelazo, tak tez sie stałosmile
              po wyrównaniu wapnia i fosforanów magnezu (z którym nic nie robiłam)smilesmile
              przyszła kolej na żelazosmilesmile
              ot moja historia z czdsmile
              dodam, że dziecku główka rosnie prawidłowo i wszystko jest oksmile
              pozdrawiam
            • 16.04.07, 20:37
              Mojemu smokowi ciemiączko zarosło całkowicie jak skończył 7 miesięcy, a łeb ma
              jak ceber smile))). Ważne jest, aby szwy boczne się rozrastały. Myślę, że wizyta
              Cię uspokoi. Postaraj się dogadać z doktór, żeby na kolejne wizyty chodzić do
              niej do CZD, mają tam świetną diagnostykę.
              --

Mój smok
              • 16.04.07, 20:54
                dzisiaj rozmawiałam z dr.Rowinska telefonicznie i kazala przed wizyta zrobic
                badania podala co:
                -krew:fosfataza alkaiczna w surowicy; poziom magnezu, wapnia i fosforu
                - mocz: wapń i kreatynina
                Zapytała zemu zostałyśmy skierowane do niej więc powiedziałam że córce drża rece
                stwierdziła że tu bardziej pomoze rehabilitacja ale takie badania nie zaszkodzi
                zrobic a i pytała czy dostaje wit.D3
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.