Dodaj do ulubionych

homeopatia na zaparcia??

24.06.07, 22:40
I znowu o kupie smile
Moja mała zaczęła mieć problemy z kupaniem, od kiedy wróciłam do pracy i
zaczęła dostawać inne pokarmy niż samo mleko. Ma teraz 6 miesięcy. Główny
składnik jej zupek to oczywiście marchewka, z kleiku ryżowego już
zrezygnowam, dostaje suszone śliwki gerbera i jabłuszko, ale kupkę robi nie
częściej niż raz na 3 dni. Jak nie ma płaczu i prężenia to się nie martwię,
gorzej jak ta kupka ją męczy i nie może usnąć tak ze 3 godziny i czasem
kończy się czopkiem niestety. Pani doktor zapisała granulki homeopatyczne na
zaparcia - plumbum metallicum 9 ch - ktoś słyszał czy to działa? Po trzech
dniach nie ma efektu, jest nawet gorzej - tzn. więcej płaczu i ciśnięcia kupy
bez efektu. Czy trzeba czekać dłużej? W necie nie znalazłam informacji o
tajemniczym plumbum...
Edytor zaawansowany
  • zuzalus 24.06.07, 22:43
    A może zamiast homeopatii jakiś dobry lek- wiesz homeopatia na jednych działa
    na innych nie. Moja siostra miała tak z synkiem i pomógł rewelacyjnie polecony
    przez moją Panią doktor lek o nazwie duphalac. O to wyciąg z ulotki:
    "Duphalac, w odróżnieniu od innych grup leków przeczyszczających reguluje rytm
    wypróżnień poprzez przywrócenie fizjologicznych mechanizmów takich jak
    prawidłowa flora bakteryjna jelit i prawidłowa perystaltyka czyli ruchy jelit.
    Nie działa drażniąco na przewód pokarmowy.
    Lek jest stosowany głównie w leczeniu zaparć, zwłaszcza długo trwających zaparć
    nawykowych niepoddających się leczeniu innymi lekami przeczyszczającymi"
    Zapytaj lekarza może to pomoże u siostry się sprawdził.
    Ola
  • olamad 24.06.07, 22:48
    Syrop "Alvia" - też chyba homeopatyczny.
    Wyleczyłam nim moją córkę, która przez kilka dobrych tygodni miała okropne
    zaparcie.
    Tylko nie wiem, czy można go stosowac u niemowlaków - zapytaj w aptece.

--
    Ola, mama Uli i Marcowego Bartka
  • ankasiarka 28.06.07, 18:23
    Syrop Alvia można stosować u dziecka od 6 mc można też Nux Vomicę ew. U mnie ten
    sam problem, mega zaparcia u córeczki 7 mc i też po wprowadzeniu pokarmów innych
    niż mleko. A ta Alvię to się stosuje tylko jak jest to zaparcie czy cały czas?
    Bo ja to tylko od czasu do czasu a może trzeba codziennie zeby był długotrwały
    efekt?
  • 5_monika 28.06.07, 22:43
    Alvię stosuje się tylko wtedy jeśli jest potrzeba, nie na zaś !
    pzdr
  • 5_monika 25.06.07, 20:30
    nie wiem jak dawkowałaś, ale efekt po trzech dniach powinien już być.
    Myślę że mimo wszystko przyczyna tkwi w diecie dziecka, przyjrzyj się uważniej.
    Alvia nie ma ograniczeń wiekowych do podawania, tak jak w zasadzie wszystkie
    leki homeopatyczne.
    pzdr
  • titta 28.06.07, 19:29
    I jak wszystkie leki homeopatyczne dziala na zasadzie: jak organizm sobie sam
    poradzi to zadziala, a jak nie to nie zadziala. Zamiast lekow homeopatycznych
    lepiej stosowac wode: tansza, a dziala tak samo (a moze i lepiej).
    Homeopatia ma jeden duzy plus: jest genialna dla hipohondrykow i lekomanow -
    przeciwdziala zatruciu lekami.
  • mw144 25.06.07, 20:56
    A ile Twoja córeczka wypija dziennie płynów (oprócz mleka oczywiście)?
  • ankasiarka 28.06.07, 18:19
    Syrop Alvia można stosować u dziecka od 6 mc można też Nux Vomicę ew. U mnie ten
    sam problem, mega zaparcia u córeczki 7 mc i też po wprowadzeniu pokarmów innych
    niż mleko. A ta Alvię to się stosuje tylko jak jest to zaparcie czy cały czas?
    Bo ja to tylko od czasu do czasu a może trzeba codziennie żeby był efekt?
  • santona4 15.08.15, 19:13
    Powinno się stosować min 4 dni od pojawienia się zaparcia. Jeśli jesteśmy w temacie homeopatii polecam wysłuchać audycję o metodach leczenia. Pojawiają się tu liczne wypowiedzi specjalistów o homeopatii i naturalnych metodach leczenia.
    www.polskieradio.pl/18/4388/Artykul/1475443,Naturalne-metody-leczenia-Dziecka
  • chyba.ze 16.08.15, 00:19
    santona4 napisał(a):

> Powinno się stosować min 4 dni od pojawienia się zaparcia

Tyle samo kosztują zdrowaśki i są za darmo.
    Szukanie naiwnych na wyciągnięcie kasy.
  • babazdziadem 16.08.15, 13:35
    Dzięki za linkasmile
  • cricetus 15.08.15, 20:20
    Pierwsze słyszę, żeby cukier puder w granulkach działał na zaparcia. Oprócz śliwek polecam też gruszki (mogą być słoiczkowe, ja dawałam chyba bobovity). U mojego dziecka działają rewelacyjnie.
  • zosk-a84 16.08.15, 10:14
    U nas było podobnie. Pomogło:
    -podawanie codziennie całego słoiczka śliwek Bobovity ( tam jest 99% śliwki a w gerberze ok.25 z tego co pamiętam)
    -gotowanie zupek bez marchwi
    - podawanie kaszki jaglanej zamiast ryżowej
    - codzienny masaż brzuszka rękami i na piłce
  • zabka141 16.08.15, 20:45
    Czesc, co do homeopatii to badania naukowe potwierdzaja ze nie dziala. Jakbys jeszcze miala poczucie ze u was to dziala to moglabys dawac, ale jesli nie to nie ma sensu stosowac.

Ja przyjrzalabym sie temu ile dziecko pije poza mlekiem i podawala np. wode z odrobina soku jablkowego. Jablka, suszone sliwki - mozesz z nich robic musy sama w domu (te kupione - nie wiem - ale przeciez latwo jest samej zrobic mus np. jablko gotowane na parze przekrojone na 4 kawalki i do tego kilka suszonych sliwek i mozesz to zmiksowac - mozesz ugotowac wiecej, zamrozic w pojemnikach i wyciagac jak potrzebujesz i odgrzewac). Sprobuj inne warzywa, srobuj wlasnie duzo roznych gotowanych owocow i powinno byc lepiej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.